بازی، تعامل را به کودک می‌آموزد

یک روانشناس گفت:‌ از طریق بازی کودک تعامل با محیط را می‌آموزد و استعدادهای موجود در ذهن او به فعل می‌رسد.
دوشنبه، 28 ارديبهشت 1394
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
بازی، تعامل را به کودک می‌آموزد

یک روانشناس گفت:‌ از طریق بازی کودک تعامل با محیط را می‌آموزد و استعدادهای موجود در ذهن او به فعل می‌رسد.

 

به گزارش راسخون به نقل از باشگاه خبرنگاران، ربابه غفارتبریزی با بیان اینکه بازی‌ کردن در کودکان در هر سنی متفاوت است‌، اظهار کرد:‌ هرچه از 3 سالگی به سمت 7 سالگی پیش می‌رویم بازی‌ها ذهنی‌تر می‌شوند اما نکته مهم این است که بازی نباید وقت زیادی از کودک را اشغال کند به طوری که او به کارهای دیگر خود نرسد.

 
وی افزود: بازی در کودکان معمولاً 2 نوع است یکی بازی های فیزیکی که برای تخلیه کردن انرژی کودک مورد استفاده قرار می‌گیرند و دیگری بازی‌های ذهنی که برای رشد ذهنی کودک مناسب هستند و شامل لگو، پازل و منچ می‌شوند.
 
غفارتبریزی، با بیان اینکه بازی نباید به اعتیاد کودک منجر شود، تصریح کرد: این وضعیت در خانواده‌هایی که دچار اختلاف و نزاع و درگیری هستند، بیشتر مشاهده می‌شود زیرا کودک از تعامل با والدین و بازی با همسالان خود دور می‌شود.
 
وی بیان کرد: از طریق بازی کودک تعامل با محیط را می‌آموزد و مهارت‌های او شکل می‌گیرد و استعدادهای موجود در ذهن او به کمک بازی به فعل می‌رسد.
 
این روانشناس در پایان گفت: باید کودک را از بازی‌های کامپیوتری و تماشای فیلم‌های ترسناک که موجب ایجاد خشونت در او می‌شوند منع کرد مگر اینکه به سنین بعد از نوجوانی برسد تا بینش و آگاهی لازم را پیدا کند که این بازی‌ها و فیلم‌ها واقعی نیستند.
 
 
/987/


ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.