معاون پژوهشی مرکز تحقیقات اسلامی مجلس خبر داد:

مقالات حقوقی و اقتصادی هم اندیشی تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی نهایی شدند

معاون پژوهشی مرکز تحقیقات اسلامی مجلس گفت: 21 مقاله تصویب شده در سه حوزه فقهی حقوقی اقتصادی هم اندیشی تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی در کیمته های علمی این هم اندیشی مشخص شدند.
يکشنبه، 8 بهمن 1391
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
مقالات حقوقی و اقتصادی هم اندیشی تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی نهایی شدند

معاون پژوهشی مرکز تحقیقات اسلامی مجلس گفت: 21 مقاله تصویب شده در سه حوزه فقهی حقوقی اقتصادی هم اندیشی تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی در کیمته های علمی این هم اندیشی مشخص شدند.

به گزارش راسخون به نقل از روابط عمومی مرکز تحقیقات اسلامی مجلس، معاون پژوهشی مرکز تحقیقات اسلامی مجلس با اعلام این خبر گفت:  مقالات تایید شده از طرف اساتیدی که همه آنها از اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و مراکز مهم پژوهشی کشور می باشند، ارائه دادند.

 وی مقاله "کارایی ابزارهای تأمین مالی در بازار پول و سرمایه"، سید عباس موسویان، " تولید ملی (تعریف، جایگاه و روش‌های افزایش)" ناصر جهانیان،  "سرمایه اجتماعی در اندیشه دینی؛ ارائه راهبردهایی برای برنامه‌های توسعه" محمدنقی نظرپور و مصطفی منتظری مقدم، "تجزیه و تحلیل کلام رهبری (تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه اجتماعی)" سید حسین میرمعزی، "اقتصادی مقاومتی در قرآن" مجید رضایی را از جمله مقالات تایید شده این هم اندیشی در بخش اقتصاد ذکر کرد.

دکتر سید احمد حبیب ن‍ژاد خاطرنشان کرد:  "نقش سرمایه و سرمایه‌گذاری در اسلام" علیزاده و توحیدی، "نقش دانش بر بهره‌وری از طریق افزایش تولید ملی" علی اصغر هادوی‌نیا، "مدل اقتصاد مقاومتی" احمدعلی یوسفی، "سازگاری سیاست‌های اقتصادی اسلام در راستای بهبود تولید ملی" سعید فراهانی‌فرد، "فضای کسب و کار و تولید ملی (برسی مسئله کارگزار – کارفرما و راهکارهای رفع آن در جهت افزایش تولید ملی)" دکتر خدیوی از دیگر مقالات تایید شده در حوزه اقتصاد می باشد.

وی ادامه داد: "نااطمینانی اقتصاد کلان و تولید ملی" دکتر محمدرضا عبداللهی، "نقش آموزش و پرورش در حمایت از کار و سرمایه ایرانی" دکتر مهام، "بررسی روند تأثیر واردات بر تولید ملی" دکتر نظریان مفید، "بررسی راهکارهای رفع چالش‌های تأمین مالی خرد در ایران" دکتر دکتر شهیدی‌نسب از جمله مقالات اقتصادی این هم اندیشی می‌باشند.

حبیب نژاد با اشاره به مقالات تایید شده حقوقی این هم اندیشی نیز گفت: "گارانتی وتضمین کیفی کالاهای ایرانی" ابراهیم عبدی پور، "تاثیرفساداداری برتولیدملی وسرمایه گذاری" محمدابراهیم شمس ناتری، "تزاحم حقوق تولیدکننده ومصرف کننده" حسین آقابابایی، "حمایت کیفری ازسرمایه ملی" غلامرضا پیوندی، "سیاست جنایی ورشدسرمایه گذاری" سیدمحمودمیرخلیلی، "بررسی حقوق بنیادین(اساسی)کاردرقانون فعلی ولایحه جدید بارویکردشعارسال91 محمدهادی کاویانی مقالات حقوقی این هم اندیشی را تشکیل می دهند.

بر اساس این گزارش، حجج اسلام دکتر سید عباس موسویان، دکتر احمد علی یوسفی و دکتر محمد جورکویه به ترتیب دبیر علمی، رئیس کمیته اقتصادی و رئیس کمیته فقهی حقوقی این هم اندیشی را بر عهده دارند.

 مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی در جهت تحقق بخشیدن به منویات رهبر معظم انقلاب در نامگذاری سال 1391 به سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی تصمیم به برگزاری این هم‌اندیشی گرفته است.

 این هم اندیشی با همکاری پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی و دبیرخانه انجمن‌های علمی حوزه علمیه در پایان بهمن ماه سال جاری در قم برگزار می‌شود.
/2759/ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.