بازدید : 1618 بار

يکشنبه، 21 فروردين 1390

رضا نیلی پور

ملیت :  ایرانی   -   قرن : 14 منبع : شرح حال تخصصی استادان و دانشیاران کشور (جلد سوم)
سال تولد: 1320، مرتبه علمى: استاد، رشته: زبان‏شناسى، دانشكده: علوم انسانى، دانشگاه: پیام نور خلاصه شرح حال تخصصى سوابق تحصیلى: كارشناسى زبان و ادبیات انگلیسى از دانشگاه اصفهان در سال 1344، كارشناسى ارشد زبان‏شناسى از دانشگاه تهران در سال 1346، كارشناسى ارشد آموزش زبان انگلیسى از دانشگاه ایلینویز در سال 1351، دكتراى تخصصى زبان‏شناسى همگانى از دانشگاه تهران در سال 1355، فوق تخصص عصب‏شناسى زبان و اختلالهاى زبان از دانشگاه بركلى و ایلینویز آمریكا در سال 1357. مرتبه علمى: استادیار و دانشیار دانشگاه شهید چمران اهواز از سال 1351 تا سال 1362، دانشیار دانشكده علوم توانبخشى از سال 1359 تا سال 1367، دانشیار و استاد دانشگاه پیام نور از سال 1367. زمینه‏هاى علمى و تحقیقاتى: بررسیهاى زبانى كودكان عقب‏مانده ذهنى، زبان پرسشى و ارزیابى دوزبانگى، نقش زایمانى فرآینده‏هاى فولوژیكى، آفازى بزرگسالان، ارزیابى و درمان، تأثیر دو زبانگى همپایه در یادگیرى زبان دیگر، راهنمایى، مشاوره و نظارت بر 6 پایان‏نامه كارشناسى ارشد و دكترا. تألیفات تعداد تألیفات (نگارش یا ترجمه كتاب) بزبان فارسى: 2 تعداد تألیفات (نگارش یا ترجمه كتاب) بزبان خارجى:- زمینه علمى تألیفات: توانائیهاى دوزبانه شدن در كودكان و بزرگسالان، فیلم آموزش صداها و الفباى فارسى به خارجیان، فیلم آموزش زبان انگلیسى از تلویزیون، زبان‏شناسى نوین، اثرات انقلاب چامكى، در زمینه‏هاى زبان‏شناسى و آموزش زبان انگلیسى. مقالات تعداد مقالات بزبان فارسى: 12، تعداد مقالات بزبان خارجى: 8 زمینه علمى مقالات: توصیف ساختمان فعل لهجه‏داران، سنجش معنى در روان‏شناسى زبان، دو زبانگى و زبان پرسشى، سازمان‏بندى دو زبان در قشر مخ، دستور پرسشى و نمود آن در زبان‏شناسى، خودآموزى و آماده‏سازى دو اصل آموزشى در رشته‏هاى زبان‏شناسى، روان‏شناسى زبان، عصب‏شناسى زبان و آموزش از راه دور.
ارسال نظر شما

• با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود پایگاه تاثیر کاملا موثری ایفا می کند لذا خواهشمند است ما را از نظرات ارزنده ی خود محروم نفرمایید.
• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.
• نظرات کوتاه مثل "خوب بود" و "عالی بود" و... و نظرات تکراری تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• متن نظر شما میبایست حداکثر 1024 کاراکتر باشد.
توجه داشته باشید که به سوالاتی که در قسمت نظرات پرسیده میشود، جواب داده نخواهد شد، لطفا پیشنهادات و انتقادات را از طریق ارتباط با ما و سوالات خود را از طریق ارسال سوال و مشاوره ارسال نمایید.

140/6877