ساخت تقویم برای سال نو

برای رفتن به استقبال سال نو، هر کس شیوه خودش را دارد!اما ساخت تقویم یک کار جدید است! اگر تا به حال به این شکل به استقبال سال جدیدتان نرفته‌اید دیدن عکس‌هایی که اینجا برای شما گردآوری کرده‌ایم، نظرتان را حتما عوض می‌کند.
دوشنبه، 13 اسفند 1397
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
ساخت تقویم برای سال نو
ساخت تقویم برای سال نو
 

ایده های خاص برای کاردستی تقویم


۱- استفاده از عکس‌های خانوادگی در ساخت تقویم

شاید اولین ایده‌ای که برای ساخت تقویم به ذهن یک نفر برسد این باشد:
ساخت تقویم برای سال نو

اما اشکالی ندارد اگر همین ایده‌ها را با عکس‌های خانوادگی انجام‌شان دهیم. در یک تقویم رومیزی برای هر ماه یک صفحه جداگانه وجود دارد. بنابراین به ۱۲ عکس بیشتر نیاز نخواهیم داشت.
 ساخت تقویم برای سال نو

شما حتی می‌توانید از یک تقویم آماده برای این کار استفاده کنید، فقط عکس‌ها را در آن جا بدهید. همین!


۲- استفاده از استیکی نوتس (برگه یادداشت برچسبی)

برای ساخت تقویم رومیزی کافی‌ست یکی دو بسته استیکی نوتس هم سایز یا با سایزهای مختلف بخرید. می‌توانید روی صفحات خود نوت‌ها شماره روزها را بنویسید و تقویم‌تان را ایجاد کنید. می‌توانید هم فقط بگذارید این صفحات کوچک در تقویم‌تان حضور داشته باشند تا اگر برای روزی خاص یادداشتی دارید بتوانید ازشان استفاده کنید.

ساخت تقویم برای سال نو

۳- ساخت تقویم رومیزی به شکل بوم نقاشی

می‌توانید از قطعات چوبی کمک بگیرید یا اینکه این بوم‌ها را آماده از بازار بخرید. سپس صفحات تقویم را که خودتان درست کرده‌اید یا از یک تقویم آماده برداشته‌اید در بوم جا بدهید:

ساخت تقویم برای سال نو

۴- تقویم‌های شماره‌دوزی شده

این تقویم‌ها هم بسیار زیبا و هنری هستند و در ساخت‌شان از هنر گلدوزی، گلدوزی برزیلی، روباندوزی و... هم می‌توان بهره برد. به هر حال خود اعداد فقط با شماره‌دوزی ایجاد می‌شوند. برای تزیینات دیگر می‌توانید از انواع ایده‌ها استفاده کنید.
 ساخت تقویم برای سال نو

البته ممکن است برخی این ایده را فقط برای یک ماه خاص زندگی‌شان پیاده کنند. ماهی که در آن سالگرد ازدواج یا تولد فرزند و... رخ می‌دهد.


۵- ساخت کاردستی تقویم با اشکال هندسی

می‌توان اشکال حجیم هندسی ساخت و سپس تقویم را بر روی بعد‌های آن چسباند. یک چنین تقویمی حتی برای میز کار اشخاص هم بسیار زیباست.

ساخت تقویم برای سال نو

۶- ساخت کاردستی تقویم مکعبی

به جز این‌ها یک کار دیگر که می‌توانید بکنید این است که اعداد ۱ تا ۳۱ را با مکعب ایجاد کنید. هر مکعب می‌تواند ۶ عدد بر روی خودش داشته باشد. کل روزهای سال را با سه یا چهار مکعب می‌توانید ایجاد کنید.

ساخت تقویم برای سال نو

۷- تزیین تقویم رومیزی

از ایده‌های ساخت تقویم رومیزی که بگذریم، به ایده‌های تزیین کردن‌شان می‌رسیم. این عکس‌ها می‌تواند به شما ایده‌هایی برای تزیین خود برگه‌های تقویم یا بالای تقویم بدهد. شما می‌توانید آن‌ها را بر روی تقویم آماده هم اجرا کنید.

ساخت تقویم برای سال نو

۸- ساخت کاردستی تقویم دیواری

تقویم‌های دیواری معمولا به این شکل هستند که کل ۳۶۵ روز سال را در یک صفحه جای داده‌اند. شما می‌توانید همین کار را به شکلی هنری و خلاقانه انجام دهید. مثلا ایجاد تقویمی بر روی پارچه:

ساخت تقویم برای سال نو

۹- تقویم دیواری پاک‌نامه‌ای

اما همیشه که نباید تقویم دیواری‌ها شکل تقویم دیواری باشند! ۳۱ عدد پاک‌نامه لازم دارید برای هر روز از ماه. داخل هر پاک‌نامه می‌توانید یک یادداشت عاشقانه، کارت پستال و یا عکس بگذارید. این ۳۱ پاک‌نامه برای هر ۱۲ ماه قابل استفاده هستند و اگر برایتان مهم است می‌توانید فکری هم برای ایجاد اسم یا شماره هر ماه بکنید.

ساخت تقویم برای سال نو

۱۰- کاردستی تقویم‌ جایزه‌دار

اصلا حالا که صحبت از قرار دادن یک نامه یا یادداشت در پاکت شد، می‌توان از خیل عظیمی از تقویم‌ها صحبت کرد که در خودشان هدیه‌های کوچک یا یادداشت جا می‌دهند و می‌توانند دیواری یا رومیزی باشند:

برای اینکه یک جای کوچک برای قرار دادن یک هدیه یا خوراکی کوچک داشته باشید نیازی نیست خودتان را به سختی بیندازید. حتی قوطی کبریت، جعبه‌های مقوایی یا مکعب‌های کوچک  هم کارتان را راه می‌اندازد:

اگر ابعاد هدایای‌تان از قوطی کبریت و جعبه مقوایی بزرگتر است از لیوان‌های کاغذی استفاده کنید:

کیف‌های کاغذی کوچک یا پاکت‌های پارچه‌ای هم برای این کار مناسب هستند:
ساخت تقویم برای سال نو


منبع : سایت ستاره


نظرات کاربران
ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.
موارد بیشتر برای شما