0
ویژه نامه ها
ویژه نامه طرح مدیریت مصرف سوخت

ویژه نامه طرح مدیریت مصرف سوخت

دوشنبه، 27 آبان 1398
ویژه نامه دهه وقف

ویژه نامه دهه وقف

شنبه، 11 آبان 1398

آشنایی با اپلیکیشن پولیک

پولیک یک استارتاپ است که فعلا فقط از طریق اپلیکیشن مخصوص خود قابل دسترسی است و قابلیت استفاده از طریق مرورگر کامپیوتر را ندارد . سیستم پولیک با استفاده از فضای اشتراک محتوا و خدمات اولین بار است که در ایران به این صورت اجرا شده است .
آشنایی با اپلیکیشن پولیک

پولیک چیست؟

یکی از بزرگ ترین روش های معرفی و ایجاد شناخت در رابطه با محصولات و خدمات، استفاده از تبلیغات سمعی بصری می باشد. اگر ما یک تولید کننده یا خدمات دهنده خوبی باشیم و اتفاقا محصول یا سرویس ما از کیفیت خوبی هم برخوردار باشد، اما در میان مردم و جامعه هدف محصول ما، شناخته شده نباشد، دیر یا زود با شکست مواجه خواهیم شد. این موضوع به خوبی اهمیت تبلیغات را برای یک تولید کننده یا خدمات دهنده روشن می سازد.

پس تولید کنندگان همیشه در صدد یافتن راهی برای تبلیغ و معرفی محصول خود هستند. با پیشرفت تکنولوژی و جا باز کردن ابزارهای جدید مثل تلفن های همراه، تبلیغات از شکل همیشگی خود خارج شده و امروزه روش های متنوعی را در پیش گرفته است. یکی از این روش ها، استفاده از ظرفیت اپلیکیشن های موبایلی، برای ارائه تبلیغات می باشد. در این روش، صاحب کالا یا سرویس، به یک برنامه پرکاربرد هزینه پرداخت می کند تا این برنامه، حین استفاده کاربر در برخی مواقع، به معرفی محصول اسپانسر بپردازد.

اپلیکیشن پولیک نیز در واقع از همین سیستم پیروی می کند و در ازای دریافت مبالغی، به معرفی محصولات دیگران می پردازد. اما در این میان تفاوتی که وجود دارد، این است که اپلیکیشن پولیک به کسانی که به تماشای تبلیغات مشغول می شوند نیز پول پرداخت می کند! به عبارت ساده تر، با استفاده از اپلیکیشن پولیک شما می توانید در ازای تماشای تبلیغات دیگران، کسب درآمد نمایید.

این روش که سال هاست در اقصا نقاط جهان درحال استفاده می باشد، به تبلیغات کلیکی معروف می باشد. در این روش کاربر عضو یک سیستم ارائه تبلیغات شده و در ازای کلیک و باز کردن هر بنر تبلیغاتی، مبلغی را به عنوان پورسانت دریافت می کند. البته برخی نیز با ارائه ویدیو های تبلیغاتی، از کاربر می خواهند که در ازای دریافت مبلغی، تمام یک ویدیو تبلیغاتی را مشاهده نمایند که اپلیکیشن پولیک ، دقیقا به همین ترتیب عمل می نماید.
 

کسب درآمد از طریق Poulik چگونه است؟

اما سوال دیگری که در این بخش قصد پاسخگویی به آن را داریم، این است که اساس کار محاسبه درآمدها در اپلیکیشن پولیک به چه ترتیبی است؟ برای پاسخ به این سوال ما سری به کانال رسمی پولیک زده و از این طریق توانستیم به اطلاعاتی دست پیدا کنیم که در ادامه می توانید به مطالعه آن بپردازید.

پس از دانلود پولیک و نصب این برنامه روی تلفن همراه خود، در صفحه ابتدایی برنامه از شما خواسته می شود تا با استفاده از شماره تلفن همراه و نام کاربری، یک حساب جدید برای خود ساخته و در برنامه ثبت نام نمایید. پس از ثبت نام شما باید مبلغ39 هزار و 900 تومان را به عنوان حق اشتراک با استفاده از کارت های بانکی پرداخت نمایید. پس از تکمیل این مرحله اپلیکیشن برای شما باز شده و کسب درآمد آغاز خواهد شد.

پس از ثبت نام در برنامه برای کاربر یک کیف پول ایجاد خواهد شد که به ازای انجام هر یک از روش های کسب درآمد و پیروی از دستورات موجود در برنامه، مبلغی به عنوان امتیاز در کیف پول شما ذخیره خواهد شد. پس از مدتی طبق ادعای طراحان پولیک، شما می توانید امتیازهای موجود در کیف پولتان را به پول تبدیل کرده و مبلغ ریالی آن را دریافت نمایید.

در روش کسب درآمد با پولیک لازم است که به یک سری نکات در این زمینه توجه کنیم که در زیر به آن ها اشاره شده است:

درآمد شما از هر تبلیغ 10 ریال تا 90 ریال برای دیدن تبلیغ تکراری و از 450 ریال تا 850 ریال برای تبلیغ غیرتکراری، متغیر است که بصورت سیستمی محاسبه و پرداخت می شود.

همواره مبلغ 10 هزار تومان از کیف پول شما غیر قابل برداشت خواهد بود و پس از آن هر مبلغی بیشتر از این مقدار، قابل برداشت خواهد بود.

مبلغ 39 هزار و 900 تومان اولیه به صورت حق اشتراک سالانه بوده و سال به سال باید تمدید گردد.

شما باید روی تبلیغات کلیک کنید و صفحه تبلیغ دهنده باز شود تا درآمد کسب کنید و مدت زمان هر تبلیغ حداقل 30 ثانیه می باشد و زودتر از زمان برای شما تبلیغ بعدی محاسبه نمی شود.
 

آیا اپلیکیشن پولیک قابل اعتماد است یا صرفا جنبه کلاهبرداری دارد؟

تا اینجای کار همه چیز ظاهرا خیلی عالی و حرفه ای کار شده است. اما در برخی موارد نیز اپلیکیشن پولیک نتوانسته نظرات کاربران و کارشناسان را در این زمینه جلب نماید که در ادامه به بررسی این موارد می پردازیم. پیشنهاد می کنیم که قبل از دانلود و نصب پولیک روی تلفن های همراه خود پرداخت حق اشتراک، حتما این موارد را مطالعه نمایید تا در آینده به مشکلی در این خصوص برخورد ننمایید.

اولین و مهمترین نکته ای که در خصوص کار با اپلیکیشن پولیک توجه را جلب می کند، این است که سازنده نرم افزار پولیک کیست؟

در گذشته نیز برنامه های زیادی از این دست معرفی کرده ایم که سازندگان آن ها مشخص بوده اند. به عنوان نمونه برنامه شارژآمد که یکی دیگر از برنامه هایی است که با استفاده از آن می توانید به کسب درامد بپردازید، لیستی از سازندگان آن در وب سایت وجود دارد که تقریبا می توان گفت افراد حقیقی و دارای پروفایل می باشند.

اگر به وب سایت رسمی پولیک به آدرس Poulik.com مراجعه نمایید، متوجه می شوید که هیچ آثار و یا نامی از سازنده اپلیکیشن وجود ندارد و شما صرفا با یک صفحه معرفی محصول و ارائه توضیحات مختصری در رابطه با کارایی محصول مواجه می شوید. در حقیقت وب سایت رسمی این برنامه آن چنان ساده طراحی شده است که مراحل نصب و راه اندازی آن برای یک فرد معمولی در زمینه وب نویسی، تنها 20 دقیقه زمان خواهد برد!

نبود نام و نشان از سازندگان این برنامه، این فکر را در ذهن انسان تداعی می کند که در صورت بروز مشکل، یا عمل نکردن اپلیکیشن پولیک به وعده هایش، کاربران پولیک باید از چه کسی شکایت کنند؟!!

نحوه برقراری ارتباط با سازندگان نرم افزار پولیک نیز مشخص نشده است و تنها به یک آیدی تلگرام و یک صفحه اینستاگرام بسنده شده است. کاربر به طور مستقیم نمی تواند با پشتیبانی تماس حاصل کند و مجبور است ابتدا به عضویت کانال تلگرامی درآمده و سپس از طریق صفحه پروفایل کانال، به آیدی تیم پشتیبانی متصل گردد.

البته در این میان امکانات جالب توجهی نیز قرار داده شده است که باید در زمینه های مثبت برنامه قرار داد. به عنوان نمونه هر کاربر پولیک پس از ثبت نام در برنامه می تواند از از یک سال بیمه حوادث و هزینه های پزشکی به میزان ۱۰ میلیون تومان بهره مند گردد.

همچنین در کانال رسمی برنامه آمده است که بخشی به نام کاربر مهمان به برنامه اضافه شده است که چنین بنظر می رسد با استفاده از این بخش می توان برای مدت کوتاهی به عنوان مهمان در برنامه فعالیت داشت و مبلغ اشتراک سالانه را پرداخت ننمود.

مورد دیگری که سبب می شود تا نسبت به این برنامه با دید منفی نگریست، حذف اپلیکیشن پولیک از گوگل پلی می باشد. مارکت اندرویدی گوگل پلی، از جمله معتبرترین مارکت های اندرویدی است که با دقت بالایی محتوای برنامه ها را مورد بررسی قرار می دهد و در صورت عدم اجرای قوانین و مقررات مخصوص گوگل، برنامه را از لیست خود حذف می کند. حال اگر برنامه پولیک را از گوگل پلی سرچ نماییم، متوجه خواهیم شد که لینک این برنامه حذف شده است و این نشان می دهد که این برنامه نتوانسته استانداردهای گوگل پلی را پاس کند.

به هر حال برای روشن تر شدن موضوع، سری به وب سایت توئیتر زده تا نظرات کاربران این برنامه را در این خصوص جویا شویم. در ادامه به بخشی از نظرات مثبت و منفی در این خصوص خواهیم پرداخت و اپلیکیشن پولیک را از نگاه کاربران مورد بررسی قرار خواهیم داد.
 

نظرات کاربران اپلیکیشن پولیک در رابطه با کار با برنامه

نظرات کاربران، همواره یکی از مهمترین بخش ها برای مشاهده بازخوردهای یک محصول یا خدمت می باشد. شما اگر در رابطه با یک محصول اطلاعات زیادی نداشته باشید و صرفا فقط به داشتن اطلاعاتی که از طریق تبلیغات بدست آورده اید اکتفا کنید، نیاز دارید که حتما نظرات کاربران را نیز در این خصوص بشنوید.
در رابطه با اپلیکیشن پولیک نیز که با تبلیغات فراوان توانسته کاربران زیادی پیدا کند، نظرات گوناگونی وجود دارد که با هم به مطالعه برخی از این نظرات خواهیم پرداخت. (توجه داشته باشید که به سبب فاش نشدن نام کاربری کاربران ما در اینجا صرفا به نامیدن کاربران با نام کاربری با شماره، اکتفا کرده ایم)

کاربری با نام کاربری 1، در ابتدا این چنین بیان داشته است که اساسا این روش کسب درآمد، می تواند تا اندازه ای مفید باشد. او در این خصوص بیان کرده:

یه اپلیکیشنی راه انداختن به اسم پولیک! بهت لینک سایت رو میده کلیک میکنی میری تو سایت ۳۰ ثانیه یا بیشتر میمونی، تو کیف پولت به ریال یه هزینه ای میاد که بعدا میریزن تو حسابت. یعنی واسه بالا رفتن bounse rate شما تبلیغ میدی بهش کاربر تو خونه کلیک فیک میکنه!

کاربر 2 به نکته قابل توجه دیگری در خصوص اپلیکیشن پولیک اشاره کرده است و آن نوع تبلیغات این برنامه است. به عقیده بسیاری از کاربران توئیتر، نوع تبلیغات رسانه ای اپلیکیشن پولیک بسیار زننده بوده و اصلا جالب توجه نیست.

تبلیغات این اپلیکیشن پولیک به معنای واقعی کلمه سخیفه، حتی میشه گفت یجورایی مرزهای سبکی و خنک بودن رو درنوردیده!

کاربر 3 به نکته قابل توجه دیگری در این زمینه اشاره کرده است و چنین بیان نموده است که به ظاهر سازندگان نرم افزار پولیک روی هزینه اولیه حق اشتراک، حساب ویژه ای باز نموده اند.

شبکه جم تبلیغ یه اپلیکیشنی میکنه به نام #پولیک که روزی پنجاه هزارتومن کاسبی کنین و فلان.ظاهرا اینجوریه که آدمه ۳۹هزارتومن میده وارد اپ میشه و بعد روزی چندساعت باید ویدیوهای تبلیغاتی ۳۰ثانیه‌ای روکامل ببینه و به ازای هرکدوم یه مبلغی بگیره. باورم نمیشه کسی به همچین اپلیکیشنی تبلیغ بده که به زور آدمها رو وادار به تماشای تبلیغی میکنه که شاید هیچ ربطی به نیازهاشون نداشته باشه. یعنی گمونم صاحابای اپ صرفا رو گرفتن ۳۹هزار تومن از آدما و بعد خسته شدن‌شون از چندساعت تماشای تبلیغ و رها کردن اپ حساب باز کردن.

کاربر 4 در خصوص کلاهبرداری بودن اپلیکیشن پولیک این نظر را دارد که بد نیست به مطالعه آن بپردازیم:

پولیک یه‌جور بازاریابی آنلاینه. شبیه همون سخت‌ترین بخش نتوورک ‌مارکتینگ هست. شما محصولاتی که داخل سایت هست رو میخرین و میفروشین و پورسانتشو میگیرین. به این راحتی که تو تبلیغاتش میبینید میگه روزی ۵۰تومن درمیارم و اینا نیست ۳۹تومن هم واسه عضویت ازتون میگیره که قشنگ نمک‌گیر بشید!

نظرات از این دست بسیار زیاد بوده و ما تنها به ارائه چند مورد از شاخص ترین آن ها بسنده نموده ایم.

علاقه مندان و احیانا کاربران این برنامه می توانند از طریق بخش نظرات در همین وب سایت به ارائه تجربیات مثبت و منفی خود در خصوص این اپلیکیشن پرداخته و دیگران را از کارایی و یا عدم عملکرد صحیح آن آگاه سازند.


منبع: سایت نظارت بر خانواده
ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.
پنجشنبه، 23 آبان 1398
تخمین زمان مطالعه:
بازدید: 1
موارد بیشتر برای شما
رئیس‌جمهور ۱۷ آذر لایحه بودجه ۹۹ را تقدیم مجلس می‌کند
رئیس‌جمهور ۱۷ آذر لایحه بودجه ۹۹ را تقدیم مجلس می‌کند

رئیس‌جمهور ۱۷ آذر لایحه بودجه ۹۹ را تقدیم مجلس می‌کند

توضحاتی درباره امضای دیجیتالی
توضحاتی درباره امضای دیجیتالی

توضحاتی درباره امضای دیجیتالی

هستی شناسی انسان کامل (قسمت اول)
هستی شناسی انسان کامل (قسمت اول)

هستی شناسی انسان کامل (قسمت اول)

هستی شناسی انسان کامل (قسمت دوم)
هستی شناسی انسان کامل (قسمت دوم)

هستی شناسی انسان کامل (قسمت دوم)

اگر توانایی انجام مسئولیت را ندارید وکیل و وزیر نشوید

اگر توانایی انجام مسئولیت را ندارید وکیل و وزیر نشوید

هستی شناسی انسان کامل (قسمت سوم)
هستی شناسی انسان کامل (قسمت سوم)

هستی شناسی انسان کامل (قسمت سوم)

سخن آوا | سلام بر بانوی کرامت
سخن آوا | سلام بر بانوی کرامت

سخن آوا | سلام بر بانوی کرامت

مباحث عرفانی ریشه دار
مباحث عرفانی ریشه دار

مباحث عرفانی ریشه دار

کمال انسان در مختلف ادیان
کمال انسان در مختلف ادیان

کمال انسان در مختلف ادیان

بررسی شکاف دیجیتالی بین نسل ها و راه حل هایی برای رفع آن
بررسی شکاف دیجیتالی بین نسل ها و راه حل هایی برای رفع آن

بررسی شکاف دیجیتالی بین نسل ها و راه حل هایی برای رفع آن

راجع به فایروال ها چه میدانید؟
راجع به فایروال ها چه میدانید؟

راجع به فایروال ها چه میدانید؟

جایگاه انسان کامل (قسمت اول)
جایگاه انسان کامل (قسمت اول)

جایگاه انسان کامل (قسمت اول)

جایگاه انسان کامل (قسمت دوم)
جایگاه انسان کامل (قسمت دوم)

جایگاه انسان کامل (قسمت دوم)

تاثیرات تکنولوژی بر خانواده ها

تاثیرات تکنولوژی بر خانواده ها

معرفی اپلیکیشن های کاربردی برای ترک سیگار
معرفی اپلیکیشن های کاربردی برای ترک سیگار

معرفی اپلیکیشن های کاربردی برای ترک سیگار

پیامدهای حضور بیش از حد در فضای مجازی
پیامدهای حضور بیش از حد در فضای مجازی

پیامدهای حضور بیش از حد در فضای مجازی

بیایید زیرآبی برویم!
بیایید زیرآبی برویم!

بیایید زیرآبی برویم!

زیارت نامه حضرت فاطمه معصومه (س) / تصویری
زیارت نامه حضرت فاطمه معصومه (س) / تصویری

زیارت نامه حضرت فاطمه معصومه (س) / تصویری

انسان باید کامل باشد (قسمت اول)

انسان باید کامل باشد (قسمت اول)

انسان باید کامل باشد (قسمت دوم)
انسان باید کامل باشد (قسمت دوم)

انسان باید کامل باشد (قسمت دوم)

نماهنگ تمنا؛ حضرت فاطمه معصومه (س)
نماهنگ تمنا؛ حضرت فاطمه معصومه (س)

نماهنگ تمنا؛ حضرت فاطمه معصومه (س)