رفتار زنان با اعتماد به نفس چگونه است؟

اعتماد به نفس یا خودباوری، ارزشی است که افراد برای توانایی‌ها، افکار و عقاید خود قائل می‌شوند. این ویژگی که در چهره، رفتار و حرکات نمود پیدا می‌کند، از عوامل مهم جذابیتِ خانم‌ها به حساب آمده و باعث می‌شود دیگران از بودن در کنار چنین زنانی حس خوبی داشته باشند.
سه‌شنبه، 9 دی 1399
تخمین زمان مطالعه:
پدیدآورنده: نیر زارع کابدول
موارد بیشتر برای شما
رفتار زنان با اعتماد به نفس چگونه است؟
زنان برخوردار از اعتماد به نفس و خودباوری، ارزشی واقعی توانایی‌ها، افکار و عقاید خود را می دانند و کمتر دچار سرخوردگی می‌شوند. محققان معتقدند که اعتماد به نفس زنان در چهره، رفتار و حرکات آنها نمود پیدا می‌کند و یکی از مهم‌ترین عوامل جذابیتِ خانم‌ها به حساب می‌آید؛ در واقع اعتماد به نفس در زنان باعث می‌شود که دیگران از بودن در کنار چنین زنانی حس خوبی داشته باشند.

آنها رک و صادق هستند و وعده‌های بی‌جا نمی‌دهند؛ چرا که حقیقت را بر دروغ مصلحتی و رفتارهای عجیب ترجیح می‌دهند و به جای انجام کارهایی که دیگران را خشنود می‌کند، ترجیح می‌دهند وقت‌شان را صرف اموری‌ کنند که واقعا از آن لذت می‌برند.

زنان معتمد به نفس شنونده‌ی خوبی هستند و در حالی که به قضاوت‌های خود ایمان دارند، به اظهارنظر دیگران نیز به خوبی گوش می‌دهند. البته همه آنچه را که می‌شنوند، دوست ندارند ولی از شنیدن دریغ نمی‌کنند و معتقدند که انتقاد سازنده و گوش دادن به نظرات دیگران، راهی خوب برای رسیدن به حل و فصل موضوعات است.

زنانی که اعتماد بنفس بالایی دارند، حتی در زمان ناراحتی به روی خودشان نمی آورند که ناراحتند یا رفتار تند طرف مقابل را مثل خودشان پاسخ نمی‌دهند، بلکه خیلی عادی برخورد می‌کنند و کنترل رفتاری دارند. همچنین به جای اینکه برای هر پیشامد کوچکی زانوی غم بغل بگیرند، روابط ناتمام و مخرب خود را تجربه‌ای برای روزهای آتی در نظر می‌گیرند.1


زنان با اعتماد به نفس چگونه رفتار می کنند؟

یکی از تأثیراتی که اعتماد به نفس در وجود زنان به جا می‌گذارد این است که به خوبی می‌توان آن را در رفتار یک زن مشاهده کرد. تشخیص ویژگی های افراد با اعتماد به نفس بالا بسیار ساده است که از روی رفتار و شخصیت یک خانم بتوانیم تشخیص دهیم که او تا چه اندازه اعتماد به نفس دارد و به توانایی های خود ایمان دارد. در ادامه چند مورد از بارزترین ویژگی‌های رفتاری یک زن با اعتماد به نفس را برای شما مرور می‌کنیم.


چهره آنها گویای همه چیز است

اگر کمی در چهره خانم ها دقیق شوید، متوجه خواهید شد که زنانی که نسبت به دیگران از اعتماد به نفس بالاتری برخوردارند، معمولاً چهره آرام و بَشّاشی دارند. آنها اغلب نسبت به سایر بانوان خوش برخورد تر و اصطلاحاً توانایی بهتری در برقراری ارتباط دارند. هنگامی که برای اولین بار با آنها مواجه می‌شوید از چهره آنها می‌توانید متوجه تمام آن چیزی که در درون آن هاست بشوید و بالعکس نیز زنانی وجود دارند که به دلیل کمبود اعتماد به نفس و یا فقدان آن چهره های پریشان و مضطرب دارند. به خصوص زمانی که قرار است برای اولین بار با کسی مواجه شوند می‌توانید پریشانی بیشتر آن ها را در چهره شان مشاهده کنید. بنابراین چهره شما یکی از بهترین ملاک ها برای تشخیص اعتماد به نفس شماست.


ضعف های خود را انکار نمی‌کنند

همه انسان ها ضعف هایی دارند و این موضوع قابل انکار نیست. هیچ ارتباطی به جنسیت ندارد و حتی سن و سال نیز نمی‌شناسد. هر فردی با هر جنسیتی در هر برهه سنی که باشد ممکن است دچار کمبود ها و نقص‌هایی باشد. افرادی که اعتماد به نفس کمتری دارند همیشه تلاش می‌کنند تا این نقص‌ها را انکار کنند و مدام بر این باورند که باید از هر لحاظ کامل به نظر برسد.

اما این موضوع کاملاً اشتباه است فردی که اعتماد به نفس خوبی دارد ضعف‌های خود را می‌پذیرد و می‌داند که این ضعف ها اگر بهبود پیدا نکنند می‌توانند شخصیت و اعتماد به نفس او را تحت الشعاع قرار دهند. به همین علت تلاش می‌کند تا با تکیه بر توانایی ها و نقاط مثبت خود بتواند ضعف‌های خود را پوشش دهد زنانی که اعتماد به نفس بالایی دارند از چنین ویژگی برخوردار هستند آنها ضعف های خود را می‌پذیرند و برای آنها تلاش می‌کنند. زنان با اعتماد به نفس به خوبی واقف هستند که ضعف و کاستی جزء غیر قابل انکار شخصیت هر فردی است.

رفتار زنان با اعتماد به نفس چگونه است؟


بعد از شکست عاطفی، زانوی غم بغل نمی‌کنند

متأسفانه برخی از زنان بعد از شکست عاطفی تمام وجود خود را باخته و فکر می‌کنند که در آستانه نابودی هستند. اما در مقابل زنانی که اعتماد به نفس دارند به خوبی می‌دانند که بعد از یک شکست عاطفی زندگی تمام نشده است و همچنان ادامه دارد. انها متوجه هستند که دنیا منتظر آنها نخواهد ماند و بی وقفه در حرکت خواهد بود. به همین علت تلاش می‌کنند تا حال خود را بهبود بخشند و واقعیت را درک کنند. سپس مجدد وارد چرخه زندگی می‌شوند و به سمت جلو گام بر می‌دارند. این یکی از بارزترین ویژگی های زنان با اعتماد به نفس است و آنها می‌دانند که زندگی آنها تنها در روابط عاطفی خلاصه نمی‌شود، بلکه راه های زیادی وجود دارد برای این که بتواند به بهترین شکل از زندگی خود لذت ببرند و آن را بسازند.


شجاعت بروز احساس خود را دارند

بروز احساسات به سادگی، یکی از ویژگی های افراد با اعتماد به نفس چه در سنین کودکی، چه در نوجوانی و یا حتی در سنین بالاتر محسوب می‌شود. افرادی که از اعتماد به نفس خوبی برخوردار هستند اغلب در مواجهه با مسائل مختلف احساسات خود را به سادگی بروز می‌دهند و آن را پنهان نمی‌کنند.

زنان با اعتماد به نفس نیز دارای این خصیصه هستند. آنها به سادگی احساس خود را در لحظه آشکار می‌کنند و از بروز آن هیچ گونه واهمه‌ای ندارند. اعتماد به نفس قوی در آن ها موجب می‌شود که بدانند به عنوان یک انسان این حق را دارند که احساسات خاص خود را داشته باشند و همچنین آنها را بروز دهند.2

رفتار زنان با اعتماد به نفس چگونه است؟


قدرت «نه گفتن» دارند

زنان با اعتماد به نفس قادرند مخالفت خود را خیلی صریح و البته بسیار محترمانه بیان کنند.

آنها رُک و صادق هستند و وعده‌های بی‌جا نمی‌دهند؛ چون حقیقت را بر دروغ مصلحتی و رفتار عجیب بعد از آن ترجیح می‌دهند. به جای انجام کارهایی که دیگران را خشنود می‌کند، ترجیح می‌دهند وقت‌شان را صرف اموری‌ کنند که واقعا از آن لذت می‌برند.


شنونده‌ی خوبی هستند

این زنان در حالی که به قضاوت‌های خود ایمان دارند، به اظهار نظر دیگران نیز به خوبی گوش می‌دهند. آنها لزوما تمام آنچه را که می‌شنوند، دوست ندارند ولی از شنیدن دریغ نمی‌کنند. معتقدند انتقاد سازنده و گوش دادن به نظرات دیگران، راهی خوب برای رسیدن به حل و فصل موضوعات است.


هم‌رنگ جماعت نمی‌شوند

زنان با اعتماد به نفس در جستجوی علایق درونی خود هستند و هرگز برای جلب رضایت اطرافیان هم‌رنگ جماعت نمی‌شوند. آنها به اندازه‌ی کافی شجاع هستند که تنها خود را در نظر بگیرند و هیچ‌گاه کاری را که به آن اعتقاد قلبی ندارند انجام نمی‌دهند.


از دیگران کمک می‌گیرند

زنان با اعتماد به نفس می‌دانند که انجام تمام کارها به تنهایی ممکن نیست. آنها باور دارند که کمک گرفتن از دیگران امری طبیعی بوده و نه تنها نشانه‌ی ضعف نیست، بلکه بیان‌گر قدرت در به‌دست آوردن خواسته‌های‌شان است.


خود را می‌بخشند

احساس گناه تنها هیجانی موقتی و گذرا برای بررسی رفتار و کردار، تلاش برای تصحیح کردن اشتباهات و در نهایت عذر‌خواهی است. این احساس ناخوشایند را هرگز نباید در ذهن انبار کرد. زنان با اعتماد به نفس، تقصیرات و اشتباهات خود را می‌پذیرند، راه‌هایی برای اصلاح آنها پیدا می‌کنند و سپس کاملا از آنها خلاص می‌شوند.


از دیگران حمایت می‌کنند

زنان با اعتماد به نفس باور دارند که موفقیتِ دیگران مانع موفقیت و پیروزی آنها نیست. از بلندپروازی دیگران خوشحال می‌شوند و با تقسیم تجربه‌های خود‌ و تشویق‌های صادقانه و صمیمانه، دیگران را در رسیدن به اهداف‌شان حمایت می‌کنند.3


پی نوشت:
1.www.isna.ir
2.www.mostafaee.com
3.www.chetor.com


ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.