چه مدل مويي به شما مي‌آيد؟

وقتي به آرايشگاه مي‌رويد، آرايشگران با سشوار و ژل و موس و برس‌هاي سفت به جان موهايتان مي‌افتند تا زيباتر شويد. ولي اين زيباتر شدن اغلب به قيمت آسيب موهايتان تمام مي‌شود. اگر دوست داريد موهايتان را حالت دهيد و زيباتر شويد و يا آنها را به مدلي کوتاه کنيد که به شما بيايد، بايد نکاتي را به خاطر داشته باشيد تا هم مدل
يکشنبه، 15 اسفند 1389
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
چه مدل مويي به شما مي‌آيد؟

چه مدل مويي به شما مي‌آيد؟
چه مدل مويي به شما مي‌آيد؟


 


 

12نکته ظريف زيبايي
 

وقتي به آرايشگاه مي‌رويد، آرايشگران با سشوار و ژل و موس و برس‌هاي سفت به جان موهايتان مي‌افتند تا زيباتر شويد. ولي اين زيباتر شدن اغلب به قيمت آسيب موهايتان تمام مي‌شود. اگر دوست داريد موهايتان را حالت دهيد و زيباتر شويد و يا آنها را به مدلي کوتاه کنيد که به شما بيايد، بايد نکاتي را به خاطر داشته باشيد تا هم مدل موهايتان شما را زيباتر کند، هم موهايتان سالم‌ باقي بماند.
1 موهاي‌تان را کوتاه نگه داريد: اگر فردي هستيد که موهاي بلند داريد و داشتن موي بلند را هم مي‌پسنديد، لازم نيست آنها را خيلي کوتاه کنيد. حد متوسط را انتخاب کنيد، داشتن موهايي که تا سرشانه باشد، اندازه مناسبي براي موها است. مراقبت‌کردن از اين موها با اين اندازه راحت‌تر است. هم شستشو و هم خشک‌کردن و هم آرايش اين موها براي افراد آسان‌تر بوده و موها کمتر دچار آسيب مي‌شوند.
2 از تغييردادن زياد آرايش موهايتان خودداري کنيد: به‌طور کلي اگر موهاي نازکي داريد، فرم موها را به حالت لايه‌لايه کوتاه کنيد زيرا اين مدل از آرايش مو حجم موها را بيشتر نشان مي‌دهد.
3 اگر چهره اخم‌آلودي داريد، مي‌توانيد موهاي‌تان را طوري آرايش کنيد که اين عصبانيت و اخم شما کمتر نمايان شود: براي اين کار مي‌توانيد کمي از موهاي‌تان را به صورت موج‌دار روي پيشاني و کنار صورت بريزيد. با اين نوع تغيير موها، چهره‌اي آرام‌تر پيدا خواهيد کرد.
4 موهاي‌تان را بپيچيد و حالت دهيد: زماني که موها را از حالت صاف درمي‌آوريد، چهره شما مهربان‌تر و جوان‌تر به نظر مي‌رسد. اين کار همچنين حجم موهايتان را هم بيشتر مي‌کند.
5 موهايتان را فر دهيد: استفاده از ژل مو يا اسپري‌هاي حالت‌دهنده مو وسيله خوبي براي فردادن و مجعدکردن موها است. کمي از آن را به کف دست‌هايتان ماليده و موهايتان را با آن حالت دهيد.
6 با موهايتان بدرخشيد: هميشه بعد از حمام‌کردن و شستن موها از نرم‌کننده‌ مو استفاده کنيد. نرم‌کننده‌ها موجب مي‌شود اصطکاک مو هنگام شانه‌کردن و در نتيجه شکنندگي مو کم‌ شده و موها کمتر ريزش داشته باشد.
7 موهايتان را خنک کنيد: پس از شستشوي کامل بدن و در انتهاي دوش گرفتن موهاي‌تان را با آب خنک آبکشي کنيد و يا با هواي خنک سشوار موهايتان را خشک کنيد. اين کار موجب مي‌شود حالت وزشدگي موها کمتر شده و موها درخشان‌تر شود.
8 از گرماي زياد اجتناب کنيد: هر زماني که از سشوار، يا از اتوهاي مخصوص مو يا صاف‌کننده‌ها استفاده کرديد، مراقب باشيد که گرماي زياد اين وسايل موهايتان را نسوزاند. پيش از استفاده از اين لوازم از لوسيون و اسپري‌ روي موها استفاده کنيد تا اين مواد مانع از رسيدن گرماي زياد و سوختن موها شود.
9 يک برس نرم بخريد: براي شانه‌کردن موها برسي را انتخاب کنيد که دندانه‌هاي زياد و ريز و نرم داشته باشد. دندانه‌‌هاي نرم و ريز برس مانع از کنده‌شدن موها هنگام شانه‌کردن مي‌شوند و به موها حالتي زيباتر مي‌دهند و موها صاف‌تر و درخشان‌تر به نظر مي‌رسند.
10 رنگ موي مناسبي را انتخاب کنيد: رنگ‌هاي خاکستري، موشي و کدر، نور را به خوبي منعکس نمي‌کنند. رنگ‌هاي روشن که با رنگ‌هايي با تون گرم مخلوط شده باشند هم موها را درخشان‌تر مي‌کنند و هم تارهاي مو با ضخامت بيشتري به نظر مي‌رسند.
11 از آرايش نامناسب موها، بافتن، دم‌اسبي‌کردن موها، بستن موها در حالت‌هايي که به مو کشش زيادي وارد مي‌کند، خودداري کنيد: امروزه انواع متعددي از آرايش موها در آرايشگاه‌هاي زنانه انجام مي‌شود که آسيب زيادي به ريشه موها وارد مي‌کند. اين مساله سبب شکنندگي و خردشدن موها مي‌شود و به دنبال آن موها دچار ريزش مي‌شوند.
12 رنگ‌کردن موها و استفاده از مواد نگه‌دارنده رنگ يا همان تثبيت‌کننده‌ها سرعت‌ شکنندگي و نازک‌شدن موها و در نتيجه ريزش آنها را بيشتر مي‌کند: بهتر است براي پيشگيري از آسيب بيش از حد موها، زماني که موها را رنگ مي‌کنيد، رنگ به ريشه موها ماليده شود و سپس با شانه از ريشه به انتهاي مو پخش شود و اين کار بيشتر از پنج دقيقه طول نکشد.
منبع: http://www.salamat.com ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.