13 سوال زنان باردار درباره زيبايي

بارداري به معني فراموش کردن خود نيست. بسياري از زنان در طول دوران بارداري و پس از آن به قدري متوجه فرزندشان مي‌شوند که به طور کامل خودشان را از ياد مي‌برند. ولي نبايد فراموش کرد که زنان قبل از مادرشدن زن هستند و نيازمند طراوت و زيبايي‌اند. اين هفته قصد داريم به برخي بايدها و نبايدهاي زيبايي در دوران بارداري اشاره کنيم.
دوشنبه، 16 اسفند 1389
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
13 سوال زنان باردار درباره زيبايي

13 سوال زنان باردار درباره زيبايي
13 سوال زنان باردار درباره زيبايي


 

ترجمه: سميه مقصودعلي
 
بارداري به معني فراموش کردن خود نيست. بسياري از زنان در طول دوران بارداري و پس از آن به قدري متوجه فرزندشان مي‌شوند که به طور کامل خودشان را از ياد مي‌برند. ولي نبايد فراموش کرد که زنان قبل از مادرشدن زن هستند و نيازمند طراوت و زيبايي‌اند. اين هفته قصد داريم به برخي بايدها و نبايدهاي زيبايي در دوران بارداري اشاره کنيم. تعداد بايدها بيش از نبايدهاست، پس به بهانه بارداري آنها را کنار نگذاريد.

1 رنگ و دکلره
 

در صورتي که شما پيش از بارداري عادت به رنگ کردن موهايتان داشته‌ايد، اشکالي ندارد در طول بارداري براي رنگ کردن موها به آرايشگر مراجعه کنيد. ترجيحا دکلره کردن و بلوند کردن موها را انجام ندهيد ولي رنگ تنها اشکالي ايجاد نمي‌کند اما در صورتي که تا پيش از بارداري موهايتان را رنگ نکرده‌ايد در طول بارداري دست به اين اقدام نزنيد زيرا پوست در اين دوران حساس‌تر است و ممکن است در مقابل واکنش‌هاي شيميايي شديدتر عمل کند.

2 کرم‌هاي ضدترک
 

نزديک ماه چهارم بارداري که مي‌شود به تدريج ممکن است روي پاها، شکم و دستان راه‌راه‌هاي سفيد يا صورتي‌رنگي نمايان شود. البته اين موضوع در تمامي زنان باردار صادق نيست و به ميزان کشش پوست بستگي دارد. براي جلوگيري از پيش آمدن اين راه‌راه‌ها که ديگر ناپديد هم نخواهد شد، بهتر است از همان ماه اول بارداري از کرم‌هاي ضدترک ويژه زنان باردار استفاده کنيد.

3 اپيلاسيون
 

اپيلاسيون در دوران بارداري هيچ مانعي ندارد و حتي گاهي ضروري به نظر مي‌رسد. بهترين روشي که با بدن شما سازگار است را انتخاب کنيد و تنها در استفاده از موم گرم کمي دقت داشته باشيد، به متخصص فن زيبايي مراجعه کنيد.

4 کيسه کشيدن پوست
 

کيسه کشيدن براي زنده کردن پوست و پاک کردن سلول‌هاي مرده از روي آن ضروري است. در طول دوران بارداري سعي کنيد از کيسه‌هاي نرم‌تر استفاده کنيد و به مدت طولاني اين کار را انجام ندهيد. همچنين توصيه مي‌شود طي اين دوران صورت خود را کيسه نکشيد چون صورت شما در دوران بارداري مستعد جوش زدن است.

5 داروهاي لاغري
 

دوران بارداري زمان خوبي براي لاغر کردن خود نيست. بهتر است از کرم‌هاي لاغري يا هر روش ديگر لاغر کردن پس از زايمان استفاده کنيد.

6 حمام کردن
 

بسياري از زنان دوست دارند براي آرام شدن در وان پر از آب بخوابند. در دوران بارداري اين کار اشکالي ندارد به شرط آن که دماي آب خيلي بالا نباشد (حداکثر 37 درجه سانتي‌گراد). آب گرم بر رگ‌هاي خوني پا اثر گذاشته و سبب ناراحتي زنان باردار پس از خارج شدن از آب مي‌شود. بهترين کار اين است که پس از اتمام حمام کمي پاهايتان را در آب خنک بازي دهيد.

7 مراجعه به مراکز ماساژ
 

خيلي از مردم عادت دارند هر چند وقت يک بار پيش يک ماساژگر بروند تا خستگي‌ها از بدنشان بيرون بيايد. اين کار در دوران بارداري نيز بلامانع است. جالب است بدانيد که براي زنان باردار و به ويژه براي پاهايشان ماساژهاي ويژه‌اي وجود دارد. البته فراموش نکنيد که حتما بايد پيش يک ماساژگر حرفه‌اي رفت.

8 استفاده از روغن‌هاي صنعتي
 

استفاده از روغن‌هاي صنعتي در دوران بارداري بدون تجويز پزشک ممنوع است زيرا اين روغن‌ها روي پوست سدي درست مي‌کنند و مانع از تنفس پوستي مي‌شوند، در ضمن مي‌توانند عامل بروز آلرژي نيز باشند. براي ماساژ دادن خود از کرم‌هاي مرطوب‌کننده يا روغن‌هاي گياهي استفاده کنيد.

9 استفاده از اتوبرنزه‌ها
 

با فرا رسيدن تابستان بسياري علاقه دارند پوستشان برنزه به نظر برسد. استفاده از کرم‌هاي اتو برنزه روي صورت و پوست در دوران بارداري بلامانع است.

10 استفاد از سولاريوم
 

به اندازه کافي در رابطه با مضرات سولاريوم براي سلامت بدن تاکنون صحبت شده است اما در صورتي که شما جزو آن افرادي هستيد که به برنزه شدن در کابين‌هاي سولاريوم علاقه داريد، توصيه مي‌شود در دوران بارداري اين کار را کنار بگذاريد. هواي گرم داخل اين کابين‌ها براي رگ‌هاي خوني شما مضر است.

11 رفتن به سونا
 

گرما سبب کند شدن حرکت خون در رگ‌ها و افزايش ضربان قلب مي‌شود اما اگر شما مايل به رفتن به سونا هستيد، پيش از آن به پزشک خود مراجعه کنيد تا وضعيت قلب شما را مورد بررسي قرار دهد.

12 حمام آفتاب
 

بارداري باعث نمي‌شود شما از خورشيد قهر کنيد اما بايد توجه داشته باشيد که در ساعات گرم روز خيلي زير نور آفتاب قرار نگيريد، در ضمن استفاده از کرم‌هاي ضدآفتاب را هم فراموش نکنيد. صورتتان را با يک کلاه حصيري بپوشانيد و مراقب آفتاب سوختگي باشيد.

13 آرايش کردن پوست
 

استفاده از وسايل آرايش در دوران بارداري اشکالي ندارد ولي بهتر است زنان از لوازم آرايش فاقد سرب استفاده کنند.
منبع:http://www.salamat.com ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.