چهار راه زيبايي

اگر شما هم دچار سلوليت (تجمع موضعي چربي زير پوست)، جاي زخم روي صورت‌تان، خطوط چاقي روي شکم‌تان و يا حتي رگ‌هاي برجسته روي دست و پايتان هستيد، براي شما راه‌حل‌هاي مناسبي وجود دارد. وقتش رسيده که باورهاي غلط را دور بريزيد و يا اگر وقت و حوصله نداريد راه‌هاي ميان‌بر را براي خلاصي از شر آنها و زيباتر شدن تجربه کنيد.
سه‌شنبه، 17 اسفند 1389
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
چهار راه زيبايي

چهار راه زيبايي
چهار راه زيبايي


 

 

4 مشکل شايع زيبايي و راه‌حل آن
 

اگر شما هم دچار سلوليت (تجمع موضعي چربي زير پوست)، جاي زخم روي صورت‌تان، خطوط چاقي روي شکم‌تان و يا حتي رگ‌هاي برجسته روي دست و پايتان هستيد، براي شما راه‌حل‌هاي مناسبي وجود دارد. وقتش رسيده که باورهاي غلط را دور بريزيد و يا اگر وقت و حوصله نداريد راه‌هاي ميان‌بر را براي خلاصي از شر آنها و زيباتر شدن تجربه کنيد.

سلوليت
 

فکر مي‌کنيد سلوليت، اين چربي‌هاي گلوله‌اي از کجا زير پوست شما، راه پيدا کرده‌اند؟ در اين موارد بايد از پدر و مادرتان متشکر باشيد! چون بعضي از اوقات که اين چربي‌هاي که زير پوستتان دست‌انداز ايجاد کرده‌اند، ارثي هستند. سلوليت‌ها چيزي جز چربي‌هاي معمولي بدن شما نيستند ولي اگر شما مستعد سلوليت باشيد، اين برجستگي‌هاي چربي، محکم پوست شما را به عضلات متصل مي‌کنند. به طور معمول اگر شما چاق باشيد احتمال اينکه دچار سلوليت شويد بيشتر است ولي افراد لاغر هم اين چربي‌هاي گلوله‌اي را ممکن است داشته باشند.

راه‌حل: دستگاه‌هاي ماساژدهنده، کرم‌ها و ژل‌ها
 

يک روش براي خلاصي از شر اين چربي‌هاي گلوله‌اي اين است که به متخصص جراحي پلاستيک مراجعه کنيد. گاهي لوله‌هاي باريکي مانند ساکشن روي پوست شما قرار داده مي‌شوند که مي‌توانند پوست را ماساژ دهند. اين ماساژ چربي‌هاي گلوله‌اي موجب مي‌شود که موقتا غلاف احاطه کننده چربي‌ها تحريک شود و چربي‌ها فرصت جذب شدن پيدا کنند. فراموش نکنيد اين اثر موقتي است و پوست شما فقط چند هفته صاف‌تر باقي مي‌ماند. بايد اين عمل را هر هشت هفته تکرار کنيد. کرم‌ها و ژل‌هاي مخصوصي هم ساخته شده‌اند که مي‌توانند موقتا پوست شما را صاف‌تر کنند. روش استفاده از اين کرم‌ها هم اين است که وقتي به حمام مي‌رويد بايد آن را روي نواحي خاصي از پوست که سلوليت داريد بماليد. سازندگان اين کرم‌ها توصيه مي‌کنند که هر روز به استفاده از اين کرم‌ها ادامه دهيد تا اثر آن را مشاهده کنيد.
• باور غلط: براي خلاصي از شر سلوليت بعضي‌ها کارهايي انجام مي‌دهند که اصلا فايده‌اي ندارد و فقط هدر دادن پول و هزينه است. مثلا مزوتراپي براي درمان سلوليت فايده چنداني ندارد. در اين روش محلول‌هاي نمکي و يا ساير مواد به پوست شما تزريق مي‌شود تا چربي‌ها محو شوند. ليپوساکشن هم در درمان سلوليت بي‌فايده است چون در اين روش چربي‌ها بيرون کشيده مي‌شوند ولي بافت (غلاف) احاطه کننده چربي‌ها هم چنان باقي مي‌ماند و دوباره مستعد سلوليت‌هاي جديد خواهيد بود.
• راه ميان‌بر: توصيه ما اين است که از کرم‌هاي اتوبرنزه استفاده کنيد. وقتي پوست تيره‌تر مي‌شود، برجستگي‌هاي سطح آن کمتر به چشم مي‌آيند.

خطوط چاقي
 

وقتي شما ناگهان چاق مي‌شويد (در دوران حاملگي و يا هنگامي که يک رژيم چاقي فوري مي‌گيريد)، نتيجه‌اش اين است که پوست شما ناگهان کشيده مي‌شود و اين کشيده شدن پوست موجب مي‌شود که رشته‌هاي کلاژن و الاستين لايه‌هاي عمقي‌تر پوست شما پاره شوند و موجب جوشگاه‌هاي عمقي پوست شوند که خطوطي را روي پوست شما به جا مي‌گذارد. به‌طور معمول اين خطوط در ابتدا قرمز و يا قهوه‌اي هستند چون وقتي رشته‌هاي کلاژن و الاستين مي‌شکنند، پوست ملتهب مي‌شود ولي با گذشت زمان اين خطوط روشن‌تر مي‌شوند.

راه‌حل: ليزر
 

اگر اين خطوط به تازگي روي پوست شما پيدا شده‌اند مي‌توانيد از ليزر براي بهبود رنگ آنها استفاده کنيد. نور ليزر به وسيله رنگدانه‌هاي ناحيه ملتهب جذب شده و موجب جمع شدن ديواره‌هاي عروق خوني ناحيه ملتهب مي‌شود به اين ترتيب از قرمزي اين خطوط کاسته مي‌شود ولي هنوز سر جاي خودشان باقي مي‌مانند. البته ليزرهاي ديگري هم براي از بين بردن خطوط قديمي‌تر و به رنگ روشن‌تر وجود دارند.
• باور غلط: در برخي از تبليغات مي‌بينيد که کرم‌هاي خاصي را براي از بين بردن اين خطوط توصيه مي‌کنند. مي‌گويند اين کرم‌‌ها با کلاژن‌سازي دوباره پوست شما را بدون خط و خطوط مي‌کنند ولي اين‌طور نيست.
• ميان‌بر: پيشنهاد ما اين است که از يک کرم لايه‌بردار روي اين ناحيه پر خط و خطوط استفاده کنيد و سپس يک کرم اتوبرنزه روي پوستتان بماليد. خط و خطوط روي پوست برنزه و تيره کمتر به نظر مي‌آيند.

رگ‌هاي برجسته
 

اگر دريچه‌هاي که در رگ‌هاي پاها و دستتان وجود دارد به دليل پيري و يا ارثي ضعيف شده باشند، نمي‌توانند به برگشت خون به قلب کمک موثري بکنند. خون در رگ‌هاي شما جمع مي‌شود و ديواره رگ‌ها کمي برآمده‌تر به نظر مي‌رسد. در اين شرايط مويرگ‌ها به لايه زيرين سطح پوست باز مي‌شود و پوست شما را قرمزتر از حالت معمول نشان مي‌دهند. اين اتفاق بيشتر در پاها رخ مي‌دهد.

راه‌حل: ليزرواسکلروتراپي
 

در درمان اسکلروتراپي پزشک از سوزن‌هاي ريزي براي درمان رگ‌هاي گشاد شده استفاده مي‌کند که اين عروق را تنگ و جمع مي‌کند. اين کار با وارد کردن ماده خاصي به ديواره اين رگ‌ها انجام مي‌شود. با استفاده از ليزر هم مي‌توان به جمع شدن اين عروق کمک کرد.
• باور غلط: بعضي‌ها مي‌گويند انداختن پاها روي هم هنگام نشستن که به ويژه خانم‌ها به اين نوع نشستن عادت دارند موجب اين عارضه مي‌شود ولي پزشکان اعتقاد دارند که اين فقط يک باور غلط است.
• راه ميان‌بر: شما مي‌توانيد براي کمتر نمايان شدن اين رگ‌هاي بيرون زده از پودرهاي آرايشي با پايه زرد استفاده کنيد تا قرمزي اين رگ‌ها را خنثي کند.

جاي زخم
 

اگر شما قسمتي از پوست صورت‌تان را با تيغ بريده‌ايد و يا جاي زخم ديگري روي پوست‌تان داريد و دوست داريد که کسي متوجه آن نشود وقتي پوست شما پس از زخم شدن ترميم مي‌شود، تجمع مقدار زيادي کلاژن در آن محل موجب مي‌شود جاي زخم روي پوست منظره نه چندان زيبايي به جا بگذارد که ما آن را «جوشگاه» مي‌ناميم. شما نمي‌توانيد جلوي پديدآمدن جوشگاه زخم را بگيريد ولي مي‌توانيد با کاهش اثر آن پوستي زيباتر داشته باشيد.

راه‌حل: کرم‌هاي سيليکوني
 

شما مي‌توانيد روي جوشگاه زخم کرم‌هاي حاوي سيليکون بماليد. اين کرم‌ها مانع از اين مي‌شوند که پوست کلاژن زيادي در محل زخم قبلي بسازد. با استفاده از ليزر هم مي‌توانيد جاي زخم را از روي پوست‌تان پاک کنيد و زيباتر به نظر برسيد.
• باور غلط: ماليدن کرم‌هاي حاوي ويتامين E موجب بهبود جاي زخم نمي‌شود.
• راه ميان‌بر: آرايشگرها براي پوشاندن جاي زخم روي صورت بازيگران سينما شگرد خوبي دارند آنها اول روي جوشگاه را با کانسلر پررنگي مي‌پوشانند که البته با رنگ پوست هماهنگ است سپس روي آن را با پودري شفاف صاف مي‌کنند.
منبع: http://www.salamat.com ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.