بالا کشيدن ابرو هم بي‌هوشي مي‌خواهد؟

به‌طور کلي مي‌توان روش‌هاي جراحي بالا کشيدن ابرو را بر اساس محل برش جراحي به 6 دسته تقسيم کرد. روش اول برش مستقيم در بالاي ابرو و برداشتن بخشي از پوست آن ناحيه و دوختن دو طرف باقي‌مانده و طبيعتا بالا رفتن ابرو است. اين روش به دليل اسکار باقي‌مانده (جوشگاه) و پيدا بودن آن و اثر آن در ظاهر بيمار به ندرت انجام
پنجشنبه، 19 اسفند 1389
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
بالا کشيدن ابرو هم بي‌هوشي مي‌خواهد؟

بالا کشيدن ابرو هم بي‌هوشي مي‌خواهد؟
بالا کشيدن ابرو هم بي‌هوشي مي‌خواهد؟


 

نويسنده:دکتر ابوالفضل رحيمي/ فوق‌تخصص جراحي پلاستيک چشم و صورت
 
به‌طور کلي مي‌توان روش‌هاي جراحي بالا کشيدن ابرو را بر اساس محل برش جراحي به 6 دسته تقسيم کرد. روش اول برش مستقيم در بالاي ابرو و برداشتن بخشي از پوست آن ناحيه و دوختن دو طرف باقي‌مانده و طبيعتا بالا رفتن ابرو است. اين روش به دليل اسکار باقي‌مانده (جوشگاه) و پيدا بودن آن و اثر آن در ظاهر بيمار به ندرت انجام مي‌شود ولي گاهي مواردي وجود دارد که قابل انجام است. اين روش اگرچه با بي‌هوشي عمومي نيز امکان‌پذير است ولي با توجه به سادگي و عدم ضرورت بي‌هوشي عمومي بهتر است با بي‌حسي موضعي صورت بگيرد.
روش دوم بالا بردن و فيکس کردن ابرو هم‌زمان با عمل جراحي زيبايي پلک (بلفاروپلاستي) است. در اين روش در حين عمل بلفاروپلاستي از طريق تونلي، ابرو در محلي بالاتر فيکس مي‌شود. اين روش اگرچه از روش قبلي طولاني‌تر است ولي هنوز روش ترجيحي در انجام آن به صورت بي‌حسي موضعي است. اگرچه در بعضي بيماران به دليل ترس از عمل يا عدم تحمل روحي رواني و بي‌حسي موضعي، اين عمل تحت بي‌هوشي عمومي قرار مي‌گيرد. روش سوم، برش در خط‌هاي افقي وسط پيشاني و برداشت قسمتي از پوست آن ناحيه و دوختن دو طرف باقي‌مانده و طبيعتا بالا رفتن ابروهاست. اين روش نيز به دليل ايجاد اسکار واضح در پيشاني به ندرت انجام مي‌شود. در اين روش به دليل سادگي و کوتاهي زمان عمل بي‌حسي موضعي توصيه مي‌شود و اگرچه بي‌هوشي عمومي ممنوع نيست ولي ترجيحا نبايد انجام شود. روش چهارم، برش در جلوي خط مو است. در اين روش، پوست و عضله پيشاني معمولا از روي استخوان جدا شده و بالا کشيده مي‌شود. در اين روش به دليل، منطقه وسيع‌تر عمل و مسايل روحي رواني بيمار در حين عمل، روش بي‌هوشي عمومي ترجيح دارد. اگرچه امکان عمل به روش موضعي نيز وجود دارد. روش پنجم، برش در پشت خط پوست سر مي‌باشد در اين روش که معمولا حدود چند سانتي‌متر پشت خط مو انجام مي‌شود. خط برش از بالاتر از يک گوش شروع شده و به گوش ديگر ادامه مي‌يابد. اين روش نيز به دليل وسعت محل جراحي، کار کردن روي استخوان با لايه‌ها و ديگر طولاني‌تر بودن زمان و نيز مسايل روحي و رواني بيمار بهتر است تحت بي‌هوشي عمومي صورت بگيرد. اگرچه انجام بي‌حسي موضعي ممنوعيت قطعي ندارد. در روش ششم، برش‌هاي کوچکي در حدود يک سانتي‌متر پشت خط مو داده مي‌شود و عمل جراحي از طريق اندوسکوپ در زير پوست به طور بسيار دقيق صورت مي‌گيرد. اين روش که داراي کمترين ميزان اسکار در بين تمام روش‌هاي فوق است ولي به دلايل ديگر از جمله وسعت ناحيه، کار کردن روي استخوان با لايه‌هاي ديگر و نيز آرامش روحي و رواني بيمار، با وجود عدم ممنوعيت بي‌حسي موضعي، بهتر است بي‌هوشي عمومي صورت بگيرد.
منبع: http://www.salamat.com ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.