قبل از آرايش بخوانيد

وقتي به بعضي از خانم‌ها به خصوص آنهايي که پوست‌هاي حساس دارند توصيه مي‌کنيم قبل از مصرف هر فرآورده آرايشي آزمايش حساسيت پوستي انجام دهند آنها امتناع مي‌کنند و اين امر را غيرضروري مي‌دانند. شايد اگر واکنش هاي نامطلوب نسبت به فرآورده‌هاي آرايشي‌بهداشتي را بشناسيد و بدانيد استفاده از مواد آرايشي بهداشتي که
شنبه، 21 اسفند 1389
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
قبل از آرايش بخوانيد

قبل از آرايش بخوانيد
قبل از آرايش بخوانيد


 

نويسنده: دکتر غلامحسين غفارپور
 
وقتي به بعضي از خانم‌ها به خصوص آنهايي که پوست‌هاي حساس دارند توصيه مي‌کنيم قبل از مصرف هر فرآورده آرايشي آزمايش حساسيت پوستي انجام دهند آنها امتناع مي‌کنند و اين امر را غيرضروري مي‌دانند. شايد اگر واکنش هاي نامطلوب نسبت به فرآورده‌هاي آرايشي‌بهداشتي را بشناسيد و بدانيد استفاده از مواد آرايشي بهداشتي که برچسب تاييد وزارت بهداشت ايران ندارند چه عواقبي را ممکن است برايتان داشته باشد، نظرتان عوض شود. توصيه مي‌کنم قبل از مصرف بعضي کرم‌ها و لوازم آرايشي مقداري از آن فرآورده‌ها را روي پوست سطح داخلي بازو يا ساعد ماليده و بدون آنکه آن را بشوييد منتظر بمانيد. اگر قرمزي و خارش مشاهده نشد مصرف آن بلامانع است.
در وهله اول، بروز واکنش‌هاي ناخوشايند پوستي نسبت به فرآورده‌هاي بهداشتي‌آرايشي بستگي به دو فاکتور مهم دارد. 1- وضعيت پوست شما. 2- سيستم ايمني بدن شما.

قبل از آرايش بخوانيد

شايع‌ترين واکنش‌هاي پوستي شامل اگزماي تحريکي و آلرژيک است که به شکل سوزش، خارش و قرمزي، به وجود آمدن دانه‌هاي تاول مانند قرمز و گاهي کدر يا تيره شدن پوست بروز مي‌کند. اصلي‌ترين عامل ايجادکننده حساسيت، مربوط به حلال‌ها، عطريات و مواد نگهدارنده موجود در بعضي‌ کرم‌ها و مواد آرايشي است. يادتان باشد گاهي اين عوارض پس از گذشت مدت‌هاشروع مي‌شوند و ممکن است تا مدت‌ها بعد از قطع مصرف آن فرآورده نيز ادامه داشته باشند. ديده شده در مواردي حتي افت فشار خون و تنگي نفس نيز بروز کرده است بنابراين حتي اسپري‌ها و مام‌ها را بهتر است روي ساعد تست کنيد. در مواد آرايشي و اقدامات زيبايي ناخن، تغيير رنگ، خشکي و پوسته‌پوسته شدن پوست اطراف ناخن و جداشدگي صفحه ناخن مي‌تواند به وجود بيايد. عوارض نادرتر مواد آرايشي به شکل کهير، حساس شدن پوست به نور آفتاب، آکنه و جوش‌هاي سر سياه بروز مي‌کند. با اين همه، آيا باز هم حاضريد از انجام يک تست راحت و بي‌دردسر امتناع کنيد؟!
منبع:http://www.salamat.com ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.