کبوتران ایران

بازدید : 1577 بار

پلیکان سانان-بوبي پا سرخ

نام فارسی : بوبي پا سرخ
نام انگلیسی : Red-footed Booby
نام عربی : أطيش أحمر القدم
نام علمی : Sula sula
توضیحات : پرنده ای است دریازی با بالهای دراز و بدنی به رنگ سفید که شاهپرهای اولیه و ثانویه بالهایش سیاه رنگ می باشد. دمی مثلثی شکل و نوک تیز و به رنگ سفید دارد. منقارش مخروطی شکل و به رنگ آبی است و حلقه پوستی بدون پر آبی رنگی اطراف چشمانش را احاطه می کند. گلویی سیاه دارد و محل اتصال منقار با سرش را حلقه پوستی صورتی رنگ باریکی احاطه کرده است. پاهایش پرده دار و به رنگ قرمز مایل به نارنجی می باشد. پرنده نابالغ قهوه ای رنگ است و به تدریج بدنش سفید و بالهایش تیره رنگ می شود. پروازش مستقیم و در ارتفاع کم و توأم با بالباز روی های کوتاه می باشد. هنگام تغذیه با بالهای باز اوج می گیرد و به دنبال ماهی با سر به درون آب شیرجه می رود.
زیستگاه : بجز در مواقع زادو ولد ، هميشه در دريا است. به‌طور دسته‌ جمعي معمولا روي لبه تخته ‌سنگ‌هاي ساحلي و جزاير سنگي وسط آب آشيانه مي سازد.
تغذیه : غذاي عمده اين پرنده ماهي است
اندازه : 67 تا 75 سانتی متر
سیخک پا : ندارد
چینه دان : ندارد
بال : صفيف بودنش بيشتر است (بال باز بودنش بيشتر است)
حلیت : حرام گوشت
نقشه پراکندگی
صدای پرنده (mp3)
شما نیاز به فلش پلیر دارید
دریافت فایل فلش پلیر از سایت راسخون : دریافت فایل
تصویر پرنده (flv)
نظرات کاربران
ارسال نظر شما

• با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود پایگاه تاثیر کاملا موثری ایفا می کند لذا خواهشمند است ما را از نظرات ارزنده ی خود محروم نفرمایید.
• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.
• نظرات کوتاه مثل "خوب بود" و "عالی بود" و... و نظرات تکراری تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• متن نظر شما میبایست حداکثر 1024 کاراکتر باشد.
توجه داشته باشید که به سوالاتی که در قسمت نظرات پرسیده میشود، جواب داده نخواهد شد، لطفا پیشنهادات و انتقادات را از طریق ارتباط با ما و سوالات خود را از طریق ارسال سوال و مشاوره ارسال نمایید.