0
دارکوب ایرانی

آبچلیک سانان-پرستوي دريايي نوک کلفت

نام فارسی : پرستوي دريايي نوک کلفت
نام انگلیسی : Gull-billed Tern
نام عربی : خطاف بحر نيلي أويق
نام علمی : Gelochelidon nilotica
توضیحات : مشخصات : نر و ماده همشکل پرستوی تالابی نسبتا پر جثه ای است ، از خانواده کاکایی كه بال‌هاي بلند و باريك‌ و پروازی زيبا دارد به كمك منقار كاملا سياه ، كوتاه‌ و باد‌كرده و دم خاكستري كم‌شكاف‌ تشخيص داده مي شود در پروبال تابستاني به پرستوي دريايي بدصدا شبيه است ولي از آن در پرواز پرجثه‌تر و بال‌هايش پهن‌تر به‌نظر مي آيد . پاهايش سياه و به‌طور محسوس بلندتر از پاهاي ساير پرستوهاي دريايي است . سياهي روي سر را در زمستان از دست مي دهد و سرش خيلي سفيدتر از سر پرستوي دريايي بي‌صدا مي شود . پرنده نابالغ تارك نخودي رنگ دارد و پرهاي دور چشمش تيره‌رنگ است . رفتار اين پرنده تا حد زيادي شبيه شبيه ساير پرستوهاي دريايي است ولي عادت شكار كردن حشرات در خشكي ، نشانه خوبی براي تشخيص آن از پرستوي دريايي بي صدا مي باشد . به ندرت در آب شيرجه ميرود .
زیستگاه : باتلاق‌هاي شور ، سواحل ماسه‌اي و آب‌هاي داخل خشكي . به‌صورت دسته‌جمعي در سواحل ماسه اي و جزيره‌هاي كوچك درآب‌هاي شور زادوولد مي كند .
تغذیه : از ماهی های کوچک، سخت پوستانی مانند میگو، دوزیستان از قبیل قورباغه ها، حشرات و لارو حشرات تغذیه می کند
اندازه : 37 سانتي‌متر
سیخک پا : ندارد
چینه دان : ندارد
بال : صفيف بودنش بيشتر است (بال باز بودنش بيشتر است)
حلیت : حرام گوشت
نقشه پراکندگی
صدای پرنده (mp3)
شما نیاز به فلش پلیر دارید
دریافت فایل فلش پلیر از سایت راسخون : دریافت فایل
تصویر پرنده (flv)
ارسال نظر شما

• با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود پایگاه تاثیر کاملا موثری ایفا می کند لذا خواهشمند است ما را از نظرات ارزنده ی خود محروم نفرمایید.
• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.
• نظرات کوتاه مثل "خوب بود" و "عالی بود" و... و نظرات تکراری تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• متن نظر شما میبایست حداکثر 1024 کاراکتر باشد.
توجه داشته باشید که به سوالاتی که در قسمت نظرات پرسیده میشود، جواب داده نخواهد شد، لطفا پیشنهادات و انتقادات را از طریق ارتباط با ما و سوالات خود را از طریق ارسال سوال و مشاوره ارسال نمایید.