بازدید : 1543 بار

يکشنبه، 21 فروردين 1390

محسن حداد

ملیت :  ایرانی   -   قرن : 14 منبع : شرح حال رجال سیاسی و نظامی معاصر ایران (جلد اول)
در 1288 متولد شد. پس از طى دوره‏ى مقدماتى و متوسطه وارد دارالمعلیمن عالى شد و در رشته‏ى تاریخ و جغرافیا لیسانس گرفت و به خدمت در وزارت فرهنگ درآمد. چندى دبیر دبیرستان‏هاى تهران بود. مدتى ناظم دبیرستان ثروت و چندى ریاست مدرسه‏ى تجارت را عهده‏دار گردید. در 1318 به ریاست فرهنگ فارس منصوب شد و در آن سمت در توسعه‏ى مدارس فارس جدیتى تمام به كار برد. بعد به تهران انتقال یافت و به ریاست دبیرستان البرز (كالج آمریكائى) منصوب شد. بعد از مدتى ریاست دبیرستان دارالفنون را كه از بزرگترین مدارس تهران بود به او سپردند و سالیانى چند در آن سمت باقى ماند. در 1325 دكتر كشاورز وزیر فرهنگ وقت، تغییرات زیادى در شئون فرهنگ داد، از جمله محسن حداد را از ریاست دارالفنون تغییر داد و اسمعیل امیرخیزى را به جاى او نشانید. ولى پس از سقوط كابینه و تغییر دكتر فریدون كشاورز، مجدداً به ریاست دارالفنون منصوب گردید. در سال 1332 به مدیركلى وزارت فرهنگ منصوب شد و پس از مدت كوتاهى معاون كل آن وزارتخانه گردید و چند سالى در آن سمت بود تا سرپرست محصلین ایران در آمریكا شد. پس از پایان این مأموریت بازنشسته شد. حداد بعد از شهریور 1320 ضمن خدمات فرهنگى به كار مطبوعاتى پرداخت. ابتدا به انتشار روزنامه‏ى دعوت مبادرت كرد. این روزنامه عضو جبهه استقلال و طرفدار دولت بود. مدتى نیز روزنامه‏ى جهان دانش و امیركبیر را منتشر مى‏نمود. روى همرفته مردى وارسته، باسواد، وطن‏پرست، عاقل و دانا بود. از مال دنیا طرفى نبست و ایام بازنشستگى را با عسرت و تنگدستى مى‏گذرانید. در سال 1376 در تهران درگذشت.
فعالیت ها : مشاهیر / سیاست
ارسال نظر شما

• با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود پایگاه تاثیر کاملا موثری ایفا می کند لذا خواهشمند است ما را از نظرات ارزنده ی خود محروم نفرمایید.
• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.
• نظرات کوتاه مثل "خوب بود" و "عالی بود" و... و نظرات تکراری تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• متن نظر شما میبایست حداکثر 1024 کاراکتر باشد.
توجه داشته باشید که به سوالاتی که در قسمت نظرات پرسیده میشود، جواب داده نخواهد شد، لطفا پیشنهادات و انتقادات را از طریق ارتباط با ما و سوالات خود را از طریق ارسال سوال و مشاوره ارسال نمایید.

109/3594