بازدید : 21826 بار

يکشنبه، 21 فروردين 1390

محمد جواد محبت

ملیت :  ایرانی   -   قرن : 14
محمد جواد محبت متولد 1332 و در کرمانشاه است. وى از شاعران فعال پیش از ۵۷ محسوب مى شود محمد جواد محبت ،‌از فرهیختگان معاصر ایران است . او درزمینه زبان و ادبیات فارسی فعالیت می کند . وی یکی از چهار شاعری است که جایزه شعر فروغ به او اختصاص یافته است . از او آثار متعددی به چاپ رسیده است که حاوی نکات عمیق ادبی می باشند . گروه : علوم انسانی رشته : زبان و ادبیات فارسی گرایش : شعر فعالیتهای ضمن تحصیل : مهمترین فعالیت ضمن تحصیل محمد جوادمحبت ، شعر وشاعری بود . طوری که او شعر سرودن را مهمترین فعالیت خود نموده بود . وی دراین راستا غزل عاشقانه نیز سروده است . محبت به زبان کردی نیز شعر می سراید . وقایع میانسالی : مهمترین واقعه این دوران ، این است که کارهای محمد جواد محبت .‌به ویژه غزل های دهه پنجاه ایشان درمجله روشنفکر به چاپ رسیده است . فعالیتهای آموزشی : مهمترین فعالیت آموزشی محود جواد محبت ،‌شعر وشاعری است . طوریکه برای شاعران دهه چهل و پنجاه شعرهای اجتماعی و سیاسی او که بارگه های مشخص عاطفی زبانی خاص برای خود داشت ، آشنا می باشد . مثلا درمجله خوشه و دریچه تهران مصور نمونه هایی از کارهای وی به یادگار مانده است . سایر فعالیتها و برنامه های روزمره : محمد جواد محبت شعری درمورد پرسش مهردارد که مورد توجه اهل فن قرار گرفته است . همفکران فرد : یکی از همفکران محمد جواد محبت ،‌جلال آل احمد بود . این دودر قصر شیرین باهم آشنا شدند . آرا و گرایشهای خاص : محمد جواد محبت بنا به عقیده و آرایی که دارد مخالف جنگ و خونریزی است . بدان علت دربیانیه ای که از سوی روشنفکران و آزادیخواهان ایران علیه جنگ آمریکا و متحدانش درعراق صادر گشته است . این بیانیه راامضاء کرده وتمایل خودرا به صلح و دوستی ابراز داشت . -------------------------------------------------------------------------------- آثار : 1 آن سوی چهره تو 2 ازآتش خیمه های عاشورا 3 درباغسار شعر معلم 4 گزیده ادبیات معاصر
نظرات کاربران
ارسال نظر شما

• با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود پایگاه تاثیر کاملا موثری ایفا می کند لذا خواهشمند است ما را از نظرات ارزنده ی خود محروم نفرمایید.
• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.
• نظرات کوتاه مثل "خوب بود" و "عالی بود" و... و نظرات تکراری تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• متن نظر شما میبایست حداکثر 1024 کاراکتر باشد.
توجه داشته باشید که به سوالاتی که در قسمت نظرات پرسیده میشود، جواب داده نخواهد شد، لطفا پیشنهادات و انتقادات را از طریق ارتباط با ما و سوالات خود را از طریق ارسال سوال و مشاوره ارسال نمایید.

124/9165