بازدید : 630 بار

يکشنبه، 21 فروردين 1390

محمدصادق اصفهانی

ملیت :  ایرانی   -   قرن : 14 منبع : گنجینه دانشمندان (جلد اول)
حاج میرزا محمدصادق مدرس خاتون‏آبادى فرزند حاج میرزا حسین نایب‏الصدر عالمى جلیل و محققى كامل و بى‏نظیر از رؤساء علماء اصفهان و مدرسین بزرگ آن سامان بود در اصفهان مقدمات علوم را تحصیل نموده و جهت تكمیل به نجف اشرف مهاجرت كرده در خدمت جمعى از اساتید بزرگ آنجا مانند آقاى آخوند خراسانى و علامه‏ى یزدى تلمذ فرموده و از خواص شاگردان مرحوم آخوند گردید و در تصنیف كتاب كفایةالاصول یار و معین استاد بوده و حتى برخى از اهل اطلاع قسمتى از تحقیقات كفایه را از ایشان مى‏دانند. پس از مراجعت به اصفهان مرجعیت كلى در تدریس و فتوى یافت جمعى كثیر از فضلاء این شهر از شاگردان ایشان محسوب مى‏شوند در سال 1345 باتفاق مرحوم آیت‏اللَّه حاج آقا نوراللَّه و علماء دیگر به قم آمده و تا چند ماه تشكیل جلسه درس و مباحثه داده و فضلاء برجسته از محضرش برخوردار مى‏شدند تا بعد از فوت مرحوم حاج آقا نوراللَّه به اصفهان مراجعت و به وظائف مقرره روحانى خود پرداخت تا در جمعه هفتم جمادى‏الاولى سال 1348 وفات نموده و در بقعه‏ى سیدالعراقین مدفون گردید. جزواتى در فقه و اصول نوشته و تقریرات فقهى و اصولى اساتید خود را به رشته‏ى تحریر درآورده لكن متأسفانه به طبع نرسیده است.
ارسال نظر شما

• با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود پایگاه تاثیر کاملا موثری ایفا می کند لذا خواهشمند است ما را از نظرات ارزنده ی خود محروم نفرمایید.
• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.
• نظرات کوتاه مثل "خوب بود" و "عالی بود" و... و نظرات تکراری تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• متن نظر شما میبایست حداکثر 1024 کاراکتر باشد.
توجه داشته باشید که به سوالاتی که در قسمت نظرات پرسیده میشود، جواب داده نخواهد شد، لطفا پیشنهادات و انتقادات را از طریق ارتباط با ما و سوالات خود را از طریق ارسال سوال و مشاوره ارسال نمایید.

171/8452