رحیم مشایی18 شغله شد

اسفندیار رحیم مشایی به پانزدهمین سمت خود منصوب شد.
سه‌شنبه، 2 شهريور 1389
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
رحیم مشایی18 شغله شد

 راسخون:پدر عروس احمدی نژاد که پس از عزلش از معاونت اولی با حکم حکومتی ، به طور معناداری در سمت های مختلف منصوب شد ، در جدید ترین سمتت خود توسط رییس دولت به نمایندگی ویژه رییس جمهور در امور خاورمیانه منصوب گردیده است . لیست ۱۷ شغل دیگر اسفندیار رحیم مشایی بدین شرح است :

۱- رییس دفتر رئیس جمهور (۳ مرداد ۱۳۸۸)؛ رییس جمهور طی حکمی مشایی را انسانی مؤمن و فداکار و مورد اطمینان کامل دانست و ابراز امیدواری کرد که مشایی با همراهی همه همکاران و با توکل بر خدا و توسل به حضرت مولا صاحب الامر(عج) همچون گذشته در تلاش برای خدمتگزاری به ملت بزرگ و نظام ولایی جمهوری اسلامی موفق و سربلند باشد.

۲- سرپرست نهاد ریاست جمهوری ( ۲۸ شهریور ۱۳۸۸)؛ احمدی نژاد با نظر به اهمیت امور مربوط به نهاد ریاست جمهوری در این حکم آورده است: با اعتمادی که به شما دارم، جنابعالی را با جفظ سمت به سرپرستی نهاد منصوب می نمایم. توفیقات جنابعالی را در سایه توجهات حضرت ولی عصر(عج) از درگاه ایزد سبحان مسئلت می کنم.

۳- نمایندگی ویژه رئیس جمهور جهت تصمیم‌گیری در مورد نحوه اجرای اختیارات هیات وزیران در امور نفت (۳۰ مهرماه ۱۳۸۸).

۴- ریاست شورای هماهنگی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ( ۱۰ آبان ۱۳۸۸)؛ هیئت وزیران بنا به پیشنهاد رئیس جمهور و به منظور ایجاد هماهنگی میان سازمانهای مناطق آزاد تجاری – صنعتی و مناطق ویژه اقتصادی تصویب کرد، شورایی متشکل از رئیس دفتر رئیس جمهور به عنوان رئیس شورا و با حضور وزیران امور اقتصادی و دارایی، بازرگانی و صنایع و معادن و معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری و رئیس مرکز مناطق آزاد تجاری- صنعتی و ویژه اقتصادی به عنوان دبیر تشکیل شود.

۵- دبیر کمیسیون‌ فرهنگی دولت ( ۱۹ آذرماه ۱۳۸۸)؛ با تشکیل کمیسیون تخصصی فرهنگی دولت دهم، وزیر ارشاد بر خلاف رویه معمول به عنوان دبیر کمیسیون فرهنگی انتخاب نشد. دکتر حسینی وزیر ارشاد جای خود را در این زمینه به رئیس دفتر رئیس جمهور داد و خود تنها به عنوان یک عضو عادی در این کمیسیون شرکت می کند.

۶- ریاست گروه مشاوران جوان ریاست جمهوری ( ۶ اسفند ۱۳۸۸ )

 ۷- مسئولیت انتصاب مدیر عامل صندوق مهر امام رضا ( ۲۸ اسفندماه ۱۳۸۸ )؛ شورای عالی اداری تصویب کرد مدیر عامل و اعضا هیات مدیره صندوق با پیشنهاد سرپرست نهاد ریاست جمهوری و حکم رئیس جمهور تعیین می شوند. پیش از این، مدیر عامل و اعضا هیات مدیره صندوق با پیشنهاد معاون اجرایی ریاست جمهوری و حکم رئیس جمهور تعیین می شدند.

۸- مسئولیت کنترل و نظارت مرکز امور حقوقی بین‌المللی ریاست جمهوری ( ۲۸ اسفندماه ۱۳۸۸)؛ با تصویب شورای عالی اداری دفتر خدمات حقوقی بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران به عنوان «مرکز امور حقوقی بین‌المللی ریاست جمهوری» تغییرنام یافته و به عنوان یکی از واحدهای تابعه نهاد ریاست جمهوری مستقیماً زیر نظر سرپرست نهاد (مشایی) فعالیت می کند.

۹- نماینده تام الاختیار رئیس جمهور در ستاد مرکزی راهیان نور ( ۲۹ اسفندماه ۱۳۸۸)؛ رییس جمهور در این حکم خطاب به مشایی آورده است: نظر به شایستگی و تجارب مفید و عنایات ویژه جناب عالی در امر احیای فرهنگ دفاع مقدس و نشر ارزش‌های گرانسنگ و جاودانه آن، به موجب این حکم به عنوان نماینده تام‌الاختیار اینجانب در ستاد مرکزی راهیان نور منصوب می‌شوید.

۱۰- رئیس کارگروه زیارت و فرهنگ رضوی ( ۲۹ اسفندماه ۱۳۸۸) هیئت وزیران کارگروه زیارت و فرهنگ رضوی را به ریاست رئیس کمیسیون فرهنگی دولت (مشایی) تشکیل داد.

۱۱- عضویت در شورای فرهنگی دولت با حکم رئیس جمهور

۱۲- رییس کمیته ‏عالی در مورد طرح خط لوله گاز ایران – پاکستان – هند

۱۳- نمایندگی رییس‌جمهور در شورای نظارت بر سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با حکم رئیس جمهور

۱۴- جانشین رییس جمهور در شورای عالی ایرانیان خارج از کشور ( ۸ مرداد ۱۳۸۵)؛ احمدی نژاد در این حکم مشایی را از عناصر مومن، شایسته وتوانمند دانسته و بر همین اساس وی را به عنوان جانشین رئیس شورای مذکور منصوب کرد.

۱۵- رییس مرکز مطالعات جهانی شدن ( ۹ دیماه ۱۳۸۶)؛ رییس جمهور در این حکم با تاکید بر تعهد و آگاهی و اشراف مشایی به مبانی فرهنگی و نگاه ارزشمداری که به تحولات جهانی دارد، وی را به عنوان رییس این مرکز منصوب کرد.

۱۶- عضو کمیسیون‌ اقتصادی دولت

۱۷- ریاست سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با حکم احمدی‌نژاد در دوره نهم ریاست جمهوری

 

1000


منتظر اخبار ، انتقاد وپیشنهاد شما هستیم:
news@rasekhoon.netنظرات کاربران
ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.