گزارشی از مراسم عرفه در حرم سیدالکریم(علیه السلام)

دعای عرفه عاشقان حسینی در کربلای ایران زمزمه شد

قبله تهران که به «کربلای ایران» نیز شهرت دارد، امروز شاهد حضور خیل کثیری از عاشقان و زائران حرم سیدالکریم(علیه السلام) بود که برای قرائت دعای روح بخش عرفه به امید بخشش گناهان در حرمش گرد آمده بودند.
سه‌شنبه، 23 مهر 1392
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
دعای عرفه عاشقان حسینی در کربلای ایران زمزمه شد

قبله تهران که به «کربلای ایران» نیز شهرت دارد، امروز شاهد حضور خیل کثیری از عاشقان و زائران حرم سیدالکریم(علیه السلام) بود که برای قرائت دعای روح بخش عرفه به امید بخشش گناهان در حرمش گرد آمده بودند.
 
به گزارش راسخون به نقل از فارس، در عصر روز نهم ذی‌الحجه حرم منور و با صفای سیدالکریم(علیه السلام) شاهد قرائت دعای روح بخش عرفه امام حسین(علیه السلام) با حضور عاشقان به خاندان اهل بیت عصمت و طهارت(علیه السلام) بود.
 
تنها چند ساعتی به زمان برگزاری مراسم در کربلای ایران و قبله تهران باقی مانده بود که خیل کثیر جمعیت صحن‌های اصلی حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی(علیه السلام) را پر کرده بود، به گونه‌ای که بسیاری از افراد مجبور شدند در خارج از حرم مطهر به صدای دعای عرفه گوش جان بسپارند.
 
شیرخوارگانی که در آغوش مادر به خواب رفته بودند یا کودکانی که همراه با والدین خویش در حرم سیدالکریم(علیه السلام) با بازی مشغول بودند، با جوانانی که برای پیدا کردن محلی خلوت برای راز و نیاز عاشقانه با خدای خویش چشم‌ها را به نقاط دور خیره می‌کردند یا پیرمردها و پیرزن‌هایی که با قدم‌های آهسته خویش عصا به دست، همه و همه آمده بودند تا در این روز سراسر رحمت و مغفرت با دستی پر از بارگاه احدیت، گناهان گذشته خویش را به باد خزان پاییزی بسپرند.
 
زائران و مجاوران حرم حضرت عبدالعظیم(علیه السلام) که فرصت حضور در کربلای معلی را پیدا نکرده بودند، در روز عرفه راهی کربلای ایران شدند تا شاید ثواب زیارت مولا و مقتدای خویش حضرت اباعبدالله الحسین(علیه السلام) را از صاحب این روز دریافت کنند.
 
این آیین نورانی که از ساعت 14 آغاز و تا قبل از اذان مغرب ادامه داشت، با تلاوت آیاتی از قرآن کریم توسط محمدحسن موحدی آغاز شد و بعد از آن با مرثیه‌سرایی حامد رضوانفر ادامه یافت.
 
مادحان با صدای حزن انگیز خویش در حالی دعای روح بخش عرفه را زمزمه می‌کردند که نجوای «یا رب یا رب» زائران حرم سیدالکریم همراه با قطرات اشک که بر کتاب دعا فرو می‌ریخت به گوش می‌رسید که عاجزانه از پروردگار خویش می‌خواستند که به حق دعایی که منسوب به امام شهید است، مُهر قبولی را بر کارنامه آن‌ها حک کند تا در روز قیامت سر بلند در پیشگاه او حاضر شوند.
 
بر اساس این گزارش، هنگامی که مراسم به پایان رسید، حضور جمعیت مشتاق ترافیک سنگینی را در اطراف حرم مطهر ایجاد کرد که البته با همکاری مردم و تلاش خادمان حرم و نیروهای راهنمایی و رانندگی این ترافیک اکنون روان است.
/2759/ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.