پاک کننده های پوستی

پس از استفاده از مواد آرایشی که در منافذ پوست نفوذ می کنند، آب گرم وصابون برای نظافت پوست کافی نیست وباید از مواد پاک کننده که با املاح چرب خود مواد رنگی را به خود جذب می کنند، استفاده شود.
يکشنبه، 5 اسفند 1386
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
پاک کننده های پوستی
پاک کننده های پوستی
پاک کننده های پوستی
منبع: شیرین قدس
مواد پاک کننده
پس از استفاده از مواد آرایشی که در منافذ پوست نفوذ می کنند، آب گرم وصابون برای نظافت پوست کافی نیست وباید از مواد پاک کننده که با املاح چرب خود مواد رنگی را به خود جذب می کنند، استفاده شود.
پاک کننده ها ونوع پوست:
پوست چرب ومعمولی: برای پاک کردن پوست های چرب ومعمولی می توانید از سیب زمینی خام استفاده کنید وبهتر است آب سیب زمینی خام را بگیرید وصورت را با آن بشویید. به علاوه می توانید از ماست ومقداری آب لیموترش هم استفاده کنید وسپس پوست خود را با آب نیم گرم بشویید.
پوست خشک: برای پاک کردن پوست های خشک می توان ازروغن بادام یا صابون های گلیسیرین ویا گیاهی استفاده کرد.
گیاهان پاک کننده:
گل های خشک رازیانه وبرگ بارهنگ به صورت جوشانده پاک کننده های خوبی هستند که از آنها به مدت طولانی می توان برای پاک کردن پوست استفاده کرد، به علاوه گل های خشک رازیانه خاصیت تنگ کنندگی منافذ پوست را هم دارند وبرگ بارهنگ نیز خاصیت ضدعفونی والتیام دهنده دارد.
راه های دیگر:
لیموترش نیز پاک کننده خوبی است که افزون بر قابض بودن خاصیت روشن کنندگی ولطافت بخشی نیز دارد واین میوه خوشبو، بوی سیر، پیاز و... رامی گیرد. برای این کار باید چند قطره آب لیمو ترش را روی پنبه بریزید وبا آن را صورت را تمیز کنید.
کرم پاک کننده:
از این کرم نیز می توانید در پاکیزه کردن پوست خود استفاده کنید
موم سفید 1 قسمت
لانولین 2 قسمت
روغن بادام 6 قسمت
گلاب 2 قسمت
موم سفید ولانولین را در ظرفی روی بخار آب بگذارید وبه آرامی حرارت دهید تا ذوب شود وسپس به آرامی روغن بادام وبعد از مدتی گلاب را اضافه کنید وپس از سرد شدن آن را در ظرفی غیر فلزی بریزید.
مواد حفاظت کننده پوست:
کرم، پودر، شیر پاک کن، ماسک ها، تغذیه پوست وبخصوص پوست صورت در مقابل باد، سرما، گرما وخشکی احتیاج به حفاظت دارد. برای این منظور کرم ها وپودرها با خواص پوشاننده مهمترین وسیله هایی هستند که حاوی کلسترول اند وبر سطح پوست قشری محافظ ایجاد می کنند.استفاده از کرم بخصوص در زمستان برای پوست ضروری است. پودر را نیز باید پس از استفاده ا زکرم، مصرف کرد. استفاده از شیر پا کن ها بخصوص شیر پاک کن های طبیعی مانند روغن بادام شیرین یا عصاره خیار که از صابون های اسیدی هستند وپوست را تحریک نمی کنند، در حفاظت پوست مؤثر می باشند.استفاده از ماسک های زیبایی که به خوبی پوست صورت را پاکیزه می کنند مناسب ترین زمان استفاده از آنها هنگام غروب وبعد از پاک کردن صورت است، برای حفاظت پوست لازم است. این ماسک ها نرم کننده، سفید کننده، مسدود کننده منافذ پوست، ضد چروک و... هستندوچنانچه ازعصاره میوه ها تشکیل شوند،طراوت وشادابی خاصی به پوست می بخشند. سلامتی پوست، تابع زندگی سالم وتغذیه صحیح است. بنابراین مصرف الکل تعریق را افزایش می دهد، نیکوتین که خاصیت ارتجاعی پوست را از بین می برد وهمچنین افراط در مصرف چربی ها ونداشتن برنامه صحیح غذایی بر پوست تأثیر مستقیم دارد.
ویتامین B5( اسید پانتونیک)
کمبود آن باعث از بین رفتن رنگ مو وسفید شدن آن می شود.
ویتامینH:
کمبود این ویتامین باعث پیدایش لکه های قرمز رنگ وگاه خاکستری در روی پوست می گردد
منابع حیاتی ویتامین H:
زرده تخم مرغ، مخمر آبجو، پوست برنج، مغزها.
گوگردS:
برای پوست، ناخن و موهای سالم ضروری است ویکی از اجزای تشکیل دهنده مو است که استفاده از آن لازم وضروری است.
منا بع گوگرد:
کلم، حبوبات، تخم مرغ، سیر، انگور، شنبلیله، پیاز، خیار، ترب.
برم Br:
در لطافت پوست وزیبایی آن واز بین بردن زگیل های پوستی اثر زیادی دارد.
منابع برم:
سیب، هندوانه، خربزه، قارچ، مارچوبه، کنگر، گوجه فرنگی، تربچه، توت فرنگی، تمشک، ریواس، کلم، تره، تره فرنگی، سیب زمینی ترشی، زردآلو، پیاز، انگور، انجیر.
ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.
مقالات مرتبط