برنامه ریزی برای رسیدن به موفقیت

در این مطلب شش روش برنامه ریزی برای رسیدن به موفقیت با استفاده از لیست کارها ارائه می شود.
چهارشنبه، 13 شهريور 1398
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
برنامه ریزی برای رسیدن به موفقیت
شرط اصلی رسیدن به موفقیت برنامه ریزی درست هست. اهداف ما به دو دسته تقسیم می شن، اهداف بلند مدت و کوتاه مدت. برای اینکه بلند مدت ها تحقق پیدا کنن، باید با تعیین اهداف کوتاه مدت صحیح، مسیر رسیدن بهشون رو هموار کنیم. باید حواسمون باشه که این اهداف رو متناسب با رویای اصلی مون تعیین کنیم. یکی از بخش های برنامه ریزی، تهیه ی لیستی از کارها هست. این لیست میتونه متشکل از کارهای روزانه باشه یا لیستی برای انجام یک پروژه.

در ادامه برای درست کردن هرچه بهتر این لیست، نکاتی رو براتون جمع آوری کرده ایم:

همه کارهایی که باید انجام بدید رو بنویسید و بعد کارهایی که بزرگ هستند رو به چند بخش کوچکتر تقسیم کنید. کارها رو اولویت بندی کنید. مثلا از A (پراهمیت ترین) تا F (کم اهمیت ترین) .از پر اهمیت تر ها شروع کنید.

کارهایی رو برای شروع انتخاب کنین که در زمان کوتاهی انجام میشن، حتی اگر جز موارد با اولویت بالا نباشند. این کارهای ساده باعث میشن در آخر روز حس کنید قدم بزرگی به سمت رویاهامون برداشتید.

در برنامه ریزی از کسی تقلید نکنید. طرز فکر، برنامه ریزی و عملکرد ما آدم ها با هم دیگه متفاوت هستش، برنامه ای که برای یک نفر جوابگو بوده ممکنه برای ما خوب نباشه، پس باید برنامه ای مناسب با توجه به توانایی های خودتون طراحی کنید.

کوتاه و واقع بینانه برنامه ریزی کنید. شما در روز بیشتر از ۲۴ ساعت وقت ندارید و یک لیست کار بلند بالا که خیلی از مواردش انجام نشدن میتونه نتیجه منفی داشته باشه و باعث خستگی و ناامیدی شما بشه.

هر شب قبل از خواب یک یک لیست جدید بنویسید. ادامه دادن در لیست قبلی ممکنه خسته کننده بشه.


منبع: سایت رنگی رنگی


نظرات کاربران
ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.