مبارزه مردانه با پيري

بعد از اين همه بانواني که در صف جراحي پلاستيک ايستاده‌اند، چشم‌مان به آقايان روشن! گويا آقايان عزم خود را جزم کرده‌اند که در اين زمينه از خانم‌ها جا نمانند و به همين دليل کم نيستند آقاياني که در سراسر جهان خود را به تيغ جراحي پلاستيک مي‌سپارند. در جديدترين مطالعه انجام شده، محققان پي بردند که مردان به کدام‌يک از جراحي‌هاي
چهارشنبه، 11 اسفند 1389
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
مبارزه مردانه با پيري

مبارزه مردانه با پيري
مبارزه مردانه با پيري


 


 

آقايان چگونه گرد و غبار سالمندي را از چهره‌شان پاک مي‌کنند؟
 

بعد از اين همه بانواني که در صف جراحي پلاستيک ايستاده‌اند، چشم‌مان به آقايان روشن! گويا آقايان عزم خود را جزم کرده‌اند که در اين زمينه از خانم‌ها جا نمانند و به همين دليل کم نيستند آقاياني که در سراسر جهان خود را به تيغ جراحي پلاستيک مي‌سپارند. در جديدترين مطالعه انجام شده، محققان پي بردند که مردان به کدام‌يک از جراحي‌هاي زيبايي و پلاستيک بيشتر علاقه دارند و به اين ترتيب يک فهرست 9 عنواني از جراحي‌هاي پلاستيک داغ که اين بار آقايان، طرفداران پر و پا قرص آنها هستند، به مردم ارائه شده است.
بر اساس آمارهاي انجمن جراحان پلاستيک آمريکا از سال 2000 تا 2005، تب جراحي پلاستيک در بين آقايان، دست کم 44 درصد بالا گرفته است. بنابراين ديگر به نظر نمي‌رسد فقط بانوان مشتريان پر و پا قرص مطب‌هاي جراحان پلاستيک باشند، چرا که آقايان نيز تمايل دارند بر زيبايي ظاهري خود با اين نوع دوپينگ بيفزايند. اگر دوست داشته باشيد بدانيد آقايان طرفدار چه نوع جراحي‌هاي زيبايي هستند بايد بگوييم که آقايان در اين زمينه دل و جرات چنداني نداشته و تمايل دارند جراحي‌هاي زيبايي را انتخاب کنند که کمتر تهاجمي بوده و به زبان ديگر خون و خون‌ريزي کمتري داشته باشند. تزريق بوتاکس، ميکروابرژن (ريز سايش پوست) و ترميم موها با ليزر، سه رديف اول را در فهرست جراحي‌هاي داغ داغ مورد علاقه آقايان به خود اختصاص داده‌اند. بر اساس آمارهاي انجمن جراحان پلاستيک آمريکا، تزريق بوتاکس از سال 2000 تا 2005 در ميان آقايان رشدي 233 درصدي داشته است و تنها در سال 2005، 519/313 مورد تزريق بوتاکس به وسيله آقايان در اين کشور انجام شده است. در اين ميان بيش از همه، آقايان ميانسال و سالمند براي کشيدن پوست صورت و تزريق بوتاکس به جراحان پلاستيک مراجعه مي‌کنند چون با اين شيوه مي‌توانند جوان‌تر و طبيعي‌تر به نظر بيايند. يکي از جراحان پلاستيک معتقد است که اين شوق و علاقه کاملا طبيعي است چون هر کسي دوست دارد در ميان افراد جامعه، زيبا و منحصر به فرد جلوه کند.

ليپوساکشن و جراحي بيني، رتبه‌هاي بعدي
 

فهرست جراحي‌هاي زيبايي مورد علاقه آقايان به همين جا ختم نمي‌شود. در رديف‌هاي بعدي اين فهرست ليپوساکشن، پيوند مو و جراحي‌هاي زيبايي بيني قرار دارند. چربي‌هاي اضافي بدن در روش ليپوساکشن به وسيله مکنده ويژه‌اي از محل تجمع آن بيرون کشيده مي‌شود. به طور معمول چربي‌هاي اضافي در شکم آقايان انباشته مي‌شود. اين جراحي‌ها از سال 2000 تا 2004، 10 درصد در ميان آقايان رشد داشته است. اين چربي‌ها معمولا از ناحيه تحتاني کمر، پهلوها و شکم آقايان به بيرون کشيده شده‌اند. خارج کردن چربي‌ها از ناحيه زير چانه (غبغب) نيز در ميان درخواست‌هاي آقايان از جراحان پلاستيک به چشم مي‌خورد، چون مردان دوست ندارند مانند يک آدم چاق و شکمو به نظر بيايند. ناحيه زير چانه محلي است که به راحتي چربي‌ها در آن ذخيره مي‌شوند و شکل نازيبايي را ايجاد مي‌کنند، با اين حال به نظر نمي‌رسد آقايان چندان طرفدار جراحي‌هاي پردردسر باشند بلکه ترجيح مي‌دهند با انتخاب جراحي‌هاي ساده‌تر؛ به اهداف خود دست يابند. بر عکس، بانوان براي دستيابي به زيبايي بيشتر حاضرند هر درد و رنجي را تحمل کنند.

مبارزه مردانه با پيري

آقايان، زير ذره‌بين
 

تا چند سال پيش از اين شايد مي‌گفتند: «لازم نيست مرد زيبا باشد» ولي در سال‌هاي اخير گويا اعتقادات افراد جوامع گوناگون در سراسر دنيا و حتي ايران خودمان تغيير پيدا کرده است. بسياري از جوانان، بيش از پيش به ظاهر خود اهميت مي‌دهند و روش‌هاي گوناگوني را براي رسيدن به نهايت زيبايي انتخاب مي‌کنند. تعداد زياد بيماران مرد در مطب‌هاي ارتودنسي و مطب‌هاي جراحي پلاستيک گواهي بر اين ادعا است. به علاوه بسياري از آقايان تلاش مي‌کنند براي دستيابي به تناسب اندام و هيکلي عضلاني، ساعت‌هاي طولاني در باشگاه‌هاي ورزشي وزنه بزنند و يا حتي گاهي از مکمل‌هاي دارويي استفاده کنند که بسيار خطرناک است. اين مکمل‌ها مي‌توانند عوارض بسيار نامطلوبي بر باروري آقايان به جا بگذارند و يا حتي موجب بروز مشکلات جبران‌ناپذيري در سلامت آنها شوند. به نظر مي‌آيد در اين روزها آقايان نيز براي رسيدن به حداکثر جذابيت و زيبايي زير ذره‌بين هستند و خيلي آرام و بي‌سروصدا در راه رسيدن به اين هدف تلاش مي‌کنند، ولي بايد ديد اين جذابيت به چه قيمتي تمام خواهد شد. از سوي ديگر شايد وقت آن رسيده است که ديدگاه‌هاي خود را درباره روي آوردن آقايان به نهايت زيبايي تغيير دهيم و اين تلاش را عملي غيراخلاقي و در جايگاه سرزنش ندانيم چرا که اين دغدغه حقيقي بسياري از مردان است و بهتر است به جاي تقبيح آن، بهترين و سالم‌ترين راه‌ها را براي دستيابي به آن پيدا کنيم. فراموش نکنيم زيبايي حق هر انساني است، حتي آقايان.
منبع: http://www.salamat.com ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.
مقالات مرتبط