انقلاب اسلامي و شمارش معكوس سقوط صهيونيسم(2)

ايران روزهاي روشني را پشت سرمي‌گذارد و با شتاب، قله هاي پيشرفت و تعالي را در مي نوردد. برگزاري دو دوره مذاكرات هسته‌اي با وجود همه فشارها و ترور سه تن از دانشمندان هسته‌اي جمهوري اسلامي ايران در يك سال گذشته، ملت ايران را از حق مسلّم خود در توسعه و پيشرفت صنايع هسته اي باز نداشت.
شنبه، 8 مرداد 1390
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
انقلاب اسلامي و شمارش معكوس سقوط صهيونيسم(2)

انقلاب اسلامي و شمارش معكوس سقوط صهيونيسم(2)
انقلاب اسلامي و شمارش معكوس سقوط صهيونيسم(2)


 

 
انقلاب اسلامي، خاورميانه را فتح مي كند
ايران روزهاي روشني را پشت سرمي‌گذارد و با شتاب، قله هاي پيشرفت و تعالي را در مي نوردد. برگزاري دو دوره مذاكرات هسته‌اي با وجود همه فشارها و ترور سه تن از دانشمندان هسته‌اي جمهوري اسلامي ايران در يك سال گذشته، ملت ايران را از حق مسلّم خود در توسعه و پيشرفت صنايع هسته اي باز نداشت.
دولتي متحد با ايران در عراق، عهده دار امور است. حزب الله لبنان، دولت امريكايي بيروت را ساقط كرد و با هوشياري كامل، دولتي مردمي و طرفدار مقاومت بر سركار آورد. اوضاع در مرزهاي رژيم اشغالگر قدس نيز بحراني است. رژيم صهيونيستي و حاميان مستكبر آن در جنگ 33 روزه با حزب الله لبنان تمام حيثيت نداشته خويش را از دست دادند و در نبردي 22 روزه در غزه، ملت ستم‌ديده فلسطين با مقاومتي دلاورانه در برابر اسراييل و همه دنياي غرب، حماسه‌اي ماندگار رقم زدند. دومينوي سقوط ديكتاتورهاي دست نشانده امريكا در منطقه خاورميانه آغاز شده و سرويس‌هاي اطلاعاتي و رسانه‌هاي بين‌المللي، اخبار اين گوشه از جهان را لحظه به لحظه به سراسر جهان مي‌رسانند. بن علي، ديكتاتور ضداسلامي تونس و مبارك، بزرگ‌ترين متحد استراتژيك غرب، بركنار شده‌اند و خاورميانه جديد در حال شكل‌گيري است. در ميان ناباوري صهيونيست ها كه بيشترين مرز مشترك را با مصر دارند، محاصره پنج ساله غزه پايان يافته و ارتباط ميان غزه و مصر برقرار شده است.
مسئولان امريكايي و اروپايي، همواره درباره حركت انقلابيون مصر و تونس در مسير نزديكي به آرمان هاي انقلاب اسلامي ايران، ابراز نگراني مي كنند. در هفته وحدت، رهبران ديني شيعه و سني، با حضرت آيت الله خامنه اي ديدار كردند و همگي، ايران را الگويي براي ديگر كشورهاي منطقه دانستند. همچنين كاترين اشتون، مسئول سياست خارجي اتحاديه اروپا، با لبخندي تلخ به قاهره سفر مي كند تا از سقوط كامل منافع غرب جلوگيري كند. دبيركل حزب اسلامي كار مصر نيز تأكيد مي كند: الگو پذيري قيام ها در جهان عرب از انقلاب اسلامي ايران كه از تونس شروع و به مصر سرايت كرده است، موجب نگراني امريكا، غرب و صهيونيست‌ها مي‌شود.
در حالي‌كه نفس هاي غرب در منطقه خاورميانه به شمارش افتاده است، ديگر ملت هاي منطقه عليه حكام وابسته قيام كرده اند. در ليبي براي نخستين بار، تظاهراتي ميليوني عليه معمّر قذافي برگزار و در بحرين، اجتماع شيعيان معترض به خاك و خون كشيده مي شود. عربستان و امارات، سلاح هاي خود را براي سركوب قيام شيعيان بحرين، در اختيار دولت بحرين گذشته اند. اردن و يمن هم وضعي اين‌چنين دارند و در الجزاير نيز مردم به خيابان ها ريخته اند. تمام تارهاي عنكبوتي منافع غرب به يك‌باره در حال فروريختن است و مسئولان اروپايي و امريكايي به كماي فكري رفته‌اند و سرعت اتفاقات منطقه، امكان هر گونه واكنش و مقابله اي را از بين برده است.
روزنامه رفورماتوريش هلند مي نويسد: «با اينكه همچنان مشخص نشده كه دولت‌هاي آينده مصر و تونس چه خواهند بود، اما انتظار مي رود كه اين دولت‌هاي جديد، در هر صورت نسبت به سياست غرب در منطقه، انتقاد كنند. پس اينكه تهران از قيام‌ هاي مردمي كشور‌هاي عرب پشتيباني مي‌كند، آن‌قدر هم غير منتظره نيست. رژيم ايران بار‌ها گفته تسلط غرب در خاورميانه به زودي به پايان خواهد رسيد».3
امريكايي ها و هم پيالگان غربي، در حالي كه در اتاق‌هاي فكر خود جنازه انقلاب مخملين در ايران را كالبدشكافي مي كردند، به اين اميد كه بتوانند دوباره اين جسد را زنده كنند و راه بيندازند، زير بهمني سهمگين از خشم و نفرت مردم منطقه گرفتار شده اند و سقوط ديكتاتورهاي دست نشانده شان در اين گوشه جهان، همه آرزوهايشان را به باد داده است.
در اين ميان، ايران نخستين كشوري است كه از انقلاب‌هاي مردمي و اسلامي منطقه حمايت مي كند و شور و هيجان عجيبي در ميان ملت ايران برپاست به ويژه كه پيروزي انقلاب اسلامي ملت مصر با سالروز پيروزي انقلاب اسلامي ايران هم‌زمان شده است. با اين رويداد، مردم بيش از پيش به آرمان هاي انقلاب اسلامي ايمان آوردند و حتي ضعيف ترين چشم ها، آثار الهام بخش و نفس مسيحايي انقلاب اسلامي را بر منطقه مي‌بينند.
در اين شرايط، سخنان امام خميني (رحمت الله علیه) دوباره طنين اندازه شده است:
ما بايد خود را آماده كنيم تا در برابر جبهه متحد شرق و غرب، جبهه قدرتمند اسلامي ـ انساني با همان نام و نشان اسلام و انقلاب ما تشكيل شود؛ و آقايي و سروري محرومين و پابرهنگان جهان جشن گرفته شود... . ما اعلام مي‏كنيم كه جمهوري اسلامي ايران براي هميشه حامي و پناهگاه مسلمانان آزاده جهان است و كشور ايران به عنوان يك دژ نظامي و آسيب ناپذير، نياز سربازان اسلام را تأمين و آنان را به مباني عقيدتي و تربيتي اسلام و همچنين به اصول و روش‌هاي مبارزه عليه‏ نظام‌هاي كفر و شرك آشنا مي‏سازد....4
خاورميانه جديد با هدف نزديكي به آرمان هاي انقلاب اسلامي ايران پديد آمده است و براي مقابله با شكل گيري اين منطقه قدرتمند كه آمال و آرزوهاي غرب را بر باد خواهد داد، بايد قلب منطقه را نشانه گرفت. بر اين اساس، هدف مشخص مي‌شود: بار ديگر ايران!
مقابله با شكل گيري خاورميانه جديد
تحولات منطقه خاورميانه، حول مقصد مشخصي در جريان است. پيروزي انقلاب اسلامي ايران بر نظام سلطه در ميادين مختلف، دهان به دهان مي گردد و موقعيت ايران به عنوان تنها كشور حامي مقاومت در برابر زياده خواهي غرب و مبارزه عليه سلطه گران، از ايران، آرمان‌شهري روح افزا براي آزادي خواهان و امت هاي مسلمان و مظلوم منطقه ترسيم كرده است. امام خامنه اي، تنها رهبر در جهان اسلام است كه پيشاپيش، نويد پيروزي ملت مصر را اعلام كرد و براي ملت هاي مقاوم منطقه، پيام خودباوري و استقامت فرستاد.
كمال الحلباوي، عضو ارشد اِخوان المسلمين مصر، در پاسخ به خبرنگار بي‌بي‌سي مي گويد: «من از امام خامنه‌اي و تمام كساني كه از انقلاب مصر حمايت مي‌كنند، تشكر مي‌كنم... . من هم اميدوار بودم دولت خوبي مثل دولت ايران و رئيس جمهوري خوب و شجاعي مثل آقاي احمدي نژاد داشتيم». 5
با رخدادهاي اخير، ساختار پوشالين رژيم صهيونيستي به لرزه درآمده و از گوشه كنار، صداهاي بلندتري در پيش بيني سقوط و نابودي اين رژيم طنين‌انداز شده است و كارشناسان سياسي، در تخمين زمان سقوط اين رژيم جعلي با يكديگر مناظره مي‌كنند.
زخم هاي غرب از انقلاب اسلامي ايران هنوز التيام نيافته است. بنابراين آنها مي‌كوشند به گونه اي جلوي تحولات در منطقه خاورميانه را بگيرند؛ تحولاتي كه در هرم شعله هاي اسلام خواهي خود، همه منافع غرب را به آتش مي‌كشد. بر اين اساس، سريع ترين و مؤثرترين راه انتخاب مي شود. وقتي مقصد يك كاروان نابود شود يا آسيب ببيند، ديگر انگيزه اي براي حركت باقي نمي ماند، كاروان بدون مقصد، كارواني سرگردان است كه مي توان آن‌ را به راحتي در گردنه اي به زير تيغ برد و تمام دارائيش را غارت كرد.
غرب دست به كار مي شود. سرويس هاي اطلاعاتي همه شكست هاي قبلي را بررسي مي كنند. عاقبت روز 25 بهمن، سالروز قيام ضدانقلاب عليه انقلاب اسلامي در سال 1357 و دقيقاً سه روز پس از جشن بزرگ انقلاب اسلامي انتخاب مي شود. تجربه هاي قبلي اثبات كرده است اگر پيش از هر يك از اجتماعات مردم، فتنه اي در ايران شعله ور شود، زير باران رعدآساي ملت ايران به سرعت خاموش خواهد شد. واسطه هاي خارجي دستور را به سران فتنه ابلاغ مي‌كنند. فرمان اين است: «از هر راهي كه مي-توانيد، خراشي بر چهره ايران بيندازيد! ما به اين چهره خراش خورده نياز داريم تا ملت هاي آزادي خواه و مسلمان منطقه را از مقصدي كه برگزيده اند، نااميد كنيم».
با اينكه غرب، سخت گرفتار مسائل خاورميانه است و هنوز نمي داند با لبنان، با مصر، با تونس، با الجزاير، با ليبي، اردن، يمن، بحرين و در كل با شعله هاي خشم ملت هاي بيدار شده منطقه چه بايد بكند، جبهه اي جديد را در ايران بازمي گشايد. جبهه اي كه براي يافتن راه فراري از سرنوشت تاريك غرب در خاورميانه جديد، مددكار او باشد. به اين ترتيب، سرسپردگي و خيانت سران فتنه، ابعادي تازه پيدا مي‌كند و مانند پناه بردن منافقان به دامن رژيم بعث در ميانه جنگ تحميلي، كوس رسوايي فتنه گران طنين‌انداز مي شود.
سران فتنه به درخواست عوامل خارجي، بيانيه اي با مضمون دعوت مردم براي راهپيمايي در روز 25بهمن صادر مي كنند. بهانه اين راهپيمايي، حمايت از انقلاب ملت مصر است، در حالي كه سه روز پيش، در سالروز پيروزي انقلاب اسلامي، همه آحاد ملت ايران، با هر سليقه و انديشه-اي، در حمايت از انقلاب اسلامي و حمايت از نهضت هاي اسلامي مصر، تونس و ديگر ملت هاي مظلوم منطقه راهپيمايي كرده بودند و اين دعوت تفرقه افكنانه، جز براي انجام دادن مأموريتي جديد نبود. در حقيقت، از شعاردهندگان نه غزه، نه لبنان كه دل در گرو امريكا و اسراييل دارند، ادعاي حمايت از انقلابيون مصري كه تمام منافع امريكا و اسراييل را به خطر انداخته‌اند، مضحك است.

پي‌نوشت‌ها:
 

3. http://irdiplomatic.com، کد خبر: 3345.
4. صحيفه امام، ج 21، ص 92.
5. رجانيوز، کد خبر: 78425.
 

منبع:www.pajuhesh.irc.ir
ادامه دارد...
 نظرات کاربران
ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.