7 جانور گیاه نما

جانورانی که به شکل برگ ها،‌ گل ها و حتی جلبک ها درمی آیند و به شکل شگفت انگیزی خود را از چشم شما پنهان می کنند.
دوشنبه، 9 مرداد 1391
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
7 جانور گیاه نما
7 جانور گیاه نما
 

نویسنده:سپیده سعیدیان 
چیزهای زیادی در مورد حیوانات وجود دارد که باعث تعجب ما می شوند. موجوداتی که در اینجا با نام شان آشنا می شوید، ‌توانایی تقلید از گیاهان اطراف خود را دارند. آن ها به شکل برگ ها،‌ گل ها و حتی جلبک ها درمی آیند و به شکل شگفت انگیزی خود را از چشم شما پنهان می کنند.
7 جانور گیاه نما

1ـ گیاه سبز قیفی

این حشره ی زیبا «تورپدوباگ» نیز نامیده می شود و از گیاهان تغذیه می کند. هنگامی که آن ها در حال استراحت هستند، ‌بال سبز خود را به دور خود می گیرند و شبیه یک سقف شیب دار می شوند. این حشرات بومی استرالیا هستند،‌ اما در هاوایی و نیوزلند نیز یافت می شوند.
7 جانور گیاه نما

2ـ آخوندک شبح

این موجود که شبیه برگ است آخوندک شبح نامیده می شود و می توان آن را در سراسر آفریقا پیدا کرد. آن ها بسیار کوچک هستند و در رنگ های مختلف یافت می شوند.
7 جانور گیاه نما

3ـ استیک

این حشرات شبیه چوب هستند و منبع اصلی تغذیه شان نیز درخت اکالیپتوس است. بدن آن ها بلند و باریک است،‌ می توانند پرواز کنند و در بسیاری از مکان های نزدیک به آب یافت می شوند.
7 جانور گیاه نما

4ـ اژدهای دریایی برگ دار

این ماهی متعلق به خانواده ی اسب دریایی است و در زیر آب مانند جلبک دریایی شناور به نظر می رسند. اعضای بدن این ماهی ها بسیار شبیه برگ است و به راحتی با محیط زیست خود ترکیب می شوند. باله های آن ها بسیار شفاف و به سختی قابل دیدن هستند.
7 جانور گیاه نما

5ـ آخوندک گل شیطان

این حشره ی رنگارنگ و بسیار زیبا «پادشاه آخوندک» ها نامیده می شود و با باله های دوست داشتنی و رنگ های مختلف بدنش، ‌به آسانی آن را با یک گل اشتباه می گیرند. آخوندک های زیادی هستند که از گل ها و برگ ها تقلید می کنند، ‌اما این گونه خاص در این کار بسیار ماهر است.
7 جانور گیاه نما

6ـ اژدهای برگی دریا

اگر چه این حیوان چندان عجیب و غریب به نظر نمی رسد،‌ اما به راحتی می تواند در میان جلبک های کف دریا (به دلیل شکل بدنش) مانند یک برگ پنهان شود. آن ها بومی سواحل جنوبی استرالیا هستند و می توانند در آب های بین سه تا پنجاه متر زندگی کرده و از «زئوپلانکتون» های کوچک تغذیه کنند.
7 جانور گیاه نما

7ـ مارمولک دم برگی

این مارمولک دمی شبیه برگ دارد و این ویژگی به او کمک می کند به راحتی پنهان شود و شکار کند.
منبع: 7 روز زندگی شماره 142
نظرات کاربران
ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.