یوگا

یوگا به معنای آرامش کامل درونی است. یوگا به معنای رهایی از تمام رنج ها، شک ها و مشکلات روحی است. اگر شما به چنین آرامش درونی دست یابید، شیرینی آن را به زودی خواهید چشید و تمام زندگی تان را تحت تأثیر قرار خواهد داد.
چهارشنبه، 23 مرداد 1392
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
یوگا
یوگا


 
یوگا به معنای آرامش کامل درونی است. یوگا به معنای رهایی از تمام رنج ها، شک ها و مشکلات روحی است. اگر شما به چنین آرامش درونی دست یابید، شیرینی آن را به زودی خواهید چشید و تمام زندگی تان را تحت تأثیر قرار خواهد داد.
این مفهوم را «یوگا» می نامند؛ آگاهی واضحی از آن چه درون تان منحصر به فرد است، روح، ضمیر ناخودآگاه و هوشیاری تان.
اگر سعی کنید که واقعیت آن چه درون تان است را درک کنید، زندگی تان سرشار از شادابی و تعادل خواهد شد. مشکلات روحی تان به سادگی حل شده و شفقت و مهربانی سراسر زندگی تان را فرا خواهد گرفت. این حس به طور نامحدود رشد یافته، باعث خلاقیت و اعتماد به نفس می شود.
اگر از خودتان شناخت کافی داشته باشید، درون تان را خواهید کاوید تا بازتاب درونی تان نسبت به مسائل را دریابید؛ به عبارت دیگر، زندگی و تفکر خاص خودتان را درباره ی زندگی خواهید داشت. این حس درونی سالیان سال است که مورد تحقیق و بررسی قرار گرفته است. یوگا در واقع کنکاش درباره ی هوشیاری و زندگی است. یوگا جستجوی عمیق درباره ی موجودیت انسان است که ریشه ی هستی، آزادی و تمام آن چیزهایی است که انسان را احاطه کرده است.
یوگا در واقع کنکاش درباره ی هوشیاری و زندگی است. یوگا جستجوی عمیق درباره ی موجودیت انسان است که ریشه ی هستی، آزادی و تمام آن چیزهایی است که انسان را احاطه کرده است.
شاید هیچ فعالیت جسمانی نتواند موقعیت و نتیجه ی آن چه در فضای امروزی پیش می آید را تغییر دهد ولی با انجام یوگا می توان فکر، ذهن و روابط را به خوبی تغییر داد. بنابراین وقتی کسی شروع به انجام تمرینات یوگا می نماید، دیگر احتیاجی به تصدیق و تأیید سایرین برای اثبات توانایی ها و موجودیتش ندارد و گاهی اوقات از شنیدن انتقادات دیگران شاد شده و در جهت ایجاد تغییرات هم گام برخواهد داشت.
در این شرایط است که فکر، ذهن و جسم همه با هم برای انجام کارهایی هم قدم شده و فکر حرکت می کند و جسم نمی تواند بدون تحرک باقی بماند. نتیجه آن خواهد شد که افکار پریشان، خشم، ترس، دست پاچگی و نیازمندی از بین رفته و دیگر رخ نخواهند داد.
یوگا
دقیقا" مانند امواجی که به ساحل می آیند و بازمی گردند، افکار هم ممکن است به سمت تان هجوم بیاورند ولی به زودی می روند و دوباره هوشیاری تان را بازخواهید یافت. با انجام تمرینات یوگا در واقع به نیروی ضروری و مورد نیاز درونی تان متصل می شوید.
مدارس گوناگونی با اسامی متفاوتی در هند هستند که در هر کدام شاخه ی خاصی تدریس می شود، مانند:
ـ Dhyaan Yoga: تمرینات تعمق به منظور افزایش توانایی تفکر برای درک حقیقت زندگی
ـ Mantr Yoga: تکرار اصوات به منظور تأثیرگذاری بر روی روح
ـ Gyaan Yoga: ادراک از طریق بررسی افکار
ـ Bhakti Yoga: تمرین آزادی
ـ Karm Yoga: درک رهایی از به خود اندیشیدن
ـ Hath and Tantr Yoga: دعا کردن و تمرین برای رهایی از افکار خودپسندانه
با برخی از این تمرینات ، امکان غلبه بر ترس و پریشانی ممکن گشته و به مرور زمان امکان انجام سایر تمرینات میسر گشته و در هر جلسه تمرینات بیش تری باید انجام شود.
وقتی کسی شروع به انجام تمرینات یوگا می نماید، دیگر احتیاجی به تصدیق و تأیید سایرین برای اثبات توانایی ها و موجودیتش ندارد و گاهی اوقات از شنیدن انتقادات دیگران شاد شده و در جهت ایجاد تغییرات هم گام بر خواهد داشت.
برخی از متخصصین یوگا در هند، تحقیقات گسترده ای بر روی این تمرینات انجام داده اند و البته هنوز هم این تحقیقات ادامه دارد، البته برخی از این تمرینات به صورت سنتی در هند انجام می شود. این دانشمندان بر روی متافیزیک و تکنیک ها و روش های جدید هم کارهایی انجام داده اند و به موفقیت هایی هم رسیده اند.
یکی دیگر از متخصصین یوگا این تمرینات را به هشت قسمت تقسیم کرده و متذکر شده است که چهار تمرین، جزء تمرینات بیرونی هستند که شامل تمریناتی مانند تنفس و تمرینات بدنی می شوند و باعث افزایش هوشیاری در هنگام تمرینات یوگا خواهند بود. چهار تمرین به عنوان تمرینات درونی شناخته شده و بر روی روش های تعمق، تمرکز خواهند داشت. نتیجه ی کلیه ی این تمرینات این خواهد بود که سطح استقلال، برابری و آرامش را افزایش خواهند داد.
یوگا در هند به عنوان یکی از شش فلسفه ی شناخته شده ای که کمک به فهم واقعی موجودیت انسان می نماید، به کار می رود. با انجام تمرینات یوگا سطح شناخت خود را از پرودگارتان افزایش داده و زندگی بهتری را برای خودتان رقم زنید.
منبع: وب‌گاه sideroad.com

 

 ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.