جمعه، 20 مهر 1397
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما

درگذشت بانو دکتر «ورا داسVera Duss» (2005م)

درگذشت بانو دکتر «ورا داسVera Duss» (2005م)
در 12 اکتبر 2005 بانو دکتر «ورا داسVera Duss» معروف به «مادر بندیکتBenedict» در 95 سالگی درگذشت. وی که یک جراح معروف آمریکایی و فارغ التحصیل دانشکده پزشکی پاریس بود و تخصص جراحی را از آمریکا گرفته بود ناگهان دست از مطب داری کشید و به صف زنان تارک دنیا پیوست و در ایالت «کانتکتی کت» آمریکا در زمینی بزرگ یک صومعه ساخت و در آنجا با دهها زن دیگر که همانند او تارک دنیا شده بودند به مدت بیش از نیم قرن به مداوای رایگان مردم پرداخت. شمار زنان این صومعه در دهه یکم قرن 21 و پیش از فوت دکتر داس به 37 تن رسیده بود. این زنان در زمین صومعه کشاورزی و دامداری هم می کنند و خودکفا بوده اند.
دکتر بندیکت در یک مصاحبه گفته بود: پس از این که همکارانم را دیدم که از حرفه پزشکی برای جمع مال استفاده می کنند و عمدتا جویای پول هستند و به موازات کار پزشکی تجارت هم می کنند حس کردم که مادرم نیز به خاطر پول و مادیات و این که یک کار پردرآمد داشته و بیکار هم نمانم مرا به دانشکده پزشکی فرستاده بود، نه برای خدمت به خلق و کاستن درد و رنج آنان. بنابراین، از هرچه پول و مادیات متنفر شدم و ترک دنیا کردم و به صومعه و درمان رایگان مردم و خدمت بی دریغ به آنان شتافتم.
با وجود این که «مادر بندیکت» در سال 1995 از سوی بازرسان پاپ به عنوان یک فرد «سختگیر» نسبت به ساکنان صومعه گزارش شده بود، از این توصیف نرنجید و بکار خود تا آخرین روز عمر ادامه داد.ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.