چهارشنبه، 25 اسفند 1389
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما

پرسش :

امروزه جهان به سوی تحقق حکومت واحد جهانی در حرکت است. نظامات سیاسی پیشرفته، یکی پس از دیگری به این نظم نوین پیوسته و خود را از چنگال مرزبندی‌ها می‌رهاند. اگر نظام جمهوری اسلامی ایران خود را بر حق می‌داند، چرا با نظم نوین و حکومت واحد جهانی مخالف است و مانع بزرگی بر سر راه تحقق این مهم (به خصوص) در منطقه شده است!


پاسخ :
ابتداء در نظر داشته باشید اگر چه امروزه جهان غرب به سرکردگی آمریکا، معرکه‌ی نظم نوین و «حکومت واحد جهانی»‌ را به راه انداخته است و خود را سردمدار و پرچمدار آن می‌داند، اما این نظریه و یا بهتر بگوییم که جهان به سویش شتابان می‌رود، زاییده‌ی تفکرات اندیشمندان و یا سیاستمداران و حاکمان غرب و آمریکا نیست، بلکه اراده‌ای الهی است که در همه‌ی به تحقق آن وعده داده شده است.
اگر امروزه متفکران غربی سخن از میان برداشتن مرزها به میان می‌آوردند و سیاستمداران این سخن را به نفع اهداف خود به کار می‌بندند، این اسلام است که از جانب خداوند متعال و به کلام وحی در قرآن مجید اعلام نمود که تفاوت رنگ‌ها، زبان‌ها، قومیت‌ها و ... ملزومات و ضرورت‌های تکامل معرفتی انسان است و هیچ یک مؤلفه‌ی فضیلت شخص یا قومی بر شخص یا قوم دیگری نیست. بلکه آن چه فضیلت است، کمال (تقوا) و رشد انسانی می‌باشد.
يا أَيُّهَا النَّاسُ إِنَّا خَلَقْناكُمْ مِنْ ذَكَرٍ وَ أُنْثى‏ وَ جَعَلْناكُمْ شُعُوباً وَ قَبائِلَ لِتَعارَفُوا إِنَّ أَكْرَمَكُمْ عِنْدَ اللَّهِ أَتْقاكُمْ إِنَّ اللَّهَ عَليمٌ خَبيرٌ (الحجرات – 13)
اى مردم، ما شما را از مذکر و مؤنثی (نری و ماده‌ای) بيافريديم. و شما را جماعت‌ها و قبيله‏ها كرديم تا يكديگر را بشناسيد (یا به واسطه‌ی تفاوت‌ها، معرفت و شناختتان تکامل یابد). هر آينه گرامى‏ترين شما نزد خداوند، پرهيزگارترين شماست. خدا دانا و كاردان است.
و این خداوند متعال است که به کلام وحی در کتب الهی و نیز قرآن مجید مکرر وعده داده است که حکومت واحد جهانی را برپا و مستقر خواهد نمود:
وَ لَقَدْ كَتَبْنا فِي الزَّبُورِ مِنْ بَعْدِ الذِّكْرِ أَنَّ الْأَرْضَ يَرِثُها عِبادِيَ الصَّالِحُون‏ (الانبیاء – 105)
و ما در زبور- پس از تورات- نوشته‏ايم كه اين زمين را بندگان صالح من به ميراث خواهند برد.
وَعَدَ اللَّهُ الَّذينَ آمَنُوا مِنْكُمْ وَ عَمِلُوا الصَّالِحاتِ لَيَسْتَخْلِفَنَّهُمْ فِي الْأَرْضِ كَمَا اسْتَخْلَفَ الَّذينَ مِنْ قَبْلِهِمْ وَ لَيُمَكِّنَنَّ لَهُمْ دينَهُمُ الَّذِي ارْتَضى‏ لَهُمْ وَ لَيُبَدِّلَنَّهُمْ مِنْ بَعْدِ خَوْفِهِمْ أَمْناً يَعْبُدُونَني‏ لا يُشْرِكُونَ بي‏ شَيْئاً وَ مَنْ كَفَرَ بَعْدَ ذلِكَ فَأُولئِكَ هُمُ الْفاسِقُون‏ (النور – 55)
خدا به كسانى از شما كه ايمان آورده‏اند و كارهاى شايسته كرده‏اند وعده داد كه در روى زمين جانشين ديگرانشان كند، هم چنان كه مردمى را كه پيش از آنها بودند جانشين ديگران كرد. و دينشان را- كه خود برايشان پسنديده است- استوار سازد. و وحشتت‌شان را به ايمنى بدل كند. (در آن دوران مردمان) مرا مى‏پرستند و هيچ چيزى را با من شريك نمى‏گیرند. و آنها كه از اين پس ناسپاسى كنند، فاسق هستند. پس، نه تنها اسلام و جمهوری اسلامی ایران با حکومت واحد جهانی مخالفتی ندارند، بلکه در جهت تحقق آن تلاش می‌کنند.
بدیهی است که حکومت واحد جهانی، حاکم عادل واحد جهانی و قوانین واحد جهانی می‌طلبد. حال سخن این است که چنین حاکمی را کدام مرجعی می‌تواند تعیین کند و چنین قوانینی را کدام حکیم عالمی می‌تواند وضع نماید؟ و آن چه ما و هر عقل سالم و انسان یا نظام عادلی با آن مخالف است، استیلای حکومت استکباری آمریکا بر سرتاسر جهان زیر نقاب «حکومت واحد جهانی» است! آن چه ما و هر منصف و صاحب منطقی مخالف است، به نابودی کشیدن ارزش‌ها و فرهنگ‌های ملت‌ها و چپاول سرمایه‌های طبیعی و حاصل دسترنج آنان است! آن ما مخالفیم این است که قوانین بین‌المللی را همه باید گردن نهند به جز آمریکا(؟!) همه خلع سلاح شوند به جز آمریکا – همه قراردادهای منع به کارگیری سلاح‌های کشتار جمعی را امضا کنند به جز آمریکا (؟!) هیچ کس اجازه‌ی استفاده از بمب‌های فسفری و سایر سلاح‌های بیولوژیک و شیمایی را نداشته باشد به غیر از آمریکا (؟!) همه محدودیت تولید گازهای گلخانه‌ای را امضا کنند به جز آمریکا (؟!) حقوق بشر (اگر چه بسیار ناقص است) در همه جا کنترل و رعایت شود به جز آمریکا (؟!) ... و او بتواند در هر کجای دنیا که بخواهد جنگ و خونریزی راه‌ بیاندازد و هیچ مجمع و شورا و سازمانی حق محکومیت او را نداشته باشد و کشورهای دیگر مانند: افغانستان و عراق را به اشغال نظامی در آورد و برای سلطه بر خاورمیانه رژیم اشغالگر قدس را تأسیس نماید و زنان و کودکان و مردان بی‌گناه را در هر کجا که صدای مخالفی شنید به خاک و خون بکشد، و داعیه‌ی روشنفکری و لیبرال دمکراسی هم داشته باشد و هیچ کس هم حق مخالفت نداشته باشد و ... .
پس، مجدداً تأکید می‌گردد که اسلام و جمهوری اسلامی ایران، نه تنها با حکومت واحد جهانی مخالفت و عنادی ندارند، بلکه معتقدند که این حکومت عدل به امر الهی و به حاکمیت انسان کامل، حضرت مهدی عج الله تعالی فرجه الشریف، در جهان محقق و مستقر می‌گردد. إن شاء‌الله.
www.aviny.com


نظرات کاربران
ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.
موارد بیشتر برای شما