بازدید : 1209 بار

يکشنبه، 21 فروردين 1390

منصور عطائی

ملیت :  ایرانی   -   قرن : 14 منبع : شرح حال رجال سیاسی و نظامی معاصر ایران (جلد دوم)
(تو 1283 ش)، استاد دانشگاه و نویسنده. در تهران به دنیا آمد. از مدرسه كشاروزى كرج فارغ‏التحصیل شد و به فرانسه رفت و در رشته كشاورزى به تحصیل پرداخت و پس از بازگشت به ایران، به تدریس در دانشكده كشاورزى مشغول شد. لازم به ذكر است كه وى مدتى ریاست موسسه‏ى اصلاح نباتات و دانشكده‏ى كشاورزى كرج را نیز عهده‏دار بوده است. اثر وى: «زراعت»، در دو مجلد.[1] در 1283 در تهران متولد شد. پس از تحصیلات مقدماتى وارد مدرسه‏ى كشاورزى كرج گردید و دیپلم كشاورزى گرفت. در مسابقه‏ى اعزام دانشجو به خارج شركت نموده و جزء محصلین اعزامى از طرف دولت به فرانسه رفت و مجددا دبیرستان كشاورزى و دانشكده را به پایان برد و مهندس كشاورزى شد. پس از ورود به ایران، با سمت دانشیار وارد دانشكده‏ى كشاورزى كرج گردید و چندى نیز ریاست بنگاه اصلاح نباتات را عهده‏دار شد. در دانشكده‏ى كشاورزى علاوه بر استادى، چندى معاون و مدتى رئیس دانشكده بود. در 1330 با حفظ سمت به معاونت وزارت كشاورزى منصوب گردید. در تیرماه 1332 مهندس طالقانى وزیر كشاورزى از سمت خود استعفا كرد و عطائى به كفالت آن وزارتخانه منصوب گردید، تا اینكه بعد از كودتاى 28 مرداد 1332 تحت تعقیب قرار گرفته مدتى به زندان رفت و شغل دانشگاهى را هم از او گرفتند. پس از مدتى مجددا به دانشگاه بازگشت و شغل استادى را ادامه داد. عطائى در رشته‏ى تخصصى خود داراى تالیفاتى است، از جمله مى‏توان كتاب زراعت را نام برد. در 1354 در تهران درگذشت.
فعالیت ها : مشاهیر / سیاست
ارسال نظر شما

• با عنایت به اینکه نظرات و پیشنهادات شما کاربران گرامی در بهبود پایگاه تاثیر کاملا موثری ایفا می کند لذا خواهشمند است ما را از نظرات ارزنده ی خود محروم نفرمایید.
• نظر شما پس از بررسی و بازبینی توسط گروه مدیریت برای نمایش در سایت قرار داده می شود.
• نظرات کوتاه مثل "خوب بود" و "عالی بود" و... و نظرات تکراری تائید نمی شوند و امتیازی هم به آنها تعلق نخواهد گرفت.
• متن نظر شما میبایست حداکثر 1024 کاراکتر باشد.
توجه داشته باشید که به سوالاتی که در قسمت نظرات پرسیده میشود، جواب داده نخواهد شد، لطفا پیشنهادات و انتقادات را از طریق ارتباط با ما و سوالات خود را از طریق ارسال سوال و مشاوره ارسال نمایید.