0
ویژه نامه ها

بهتاش فریبا در گفتگوبا راسخون:

خوشحالم رکورد تاریخی لیگ برتر را زدیم

پیشکسوت استقلال معتقد است بازیکنان این تیم انگیزه ی زیادی برای ثبت رکورد تاریخی در لیگ برتر داشتند.
خوشحالم رکورد تاریخی لیگ برتر را زدیم
بهتاش فریبا در گفتگو با خبرنگار ورزشی راسخون، با اشاره به قهرمانی استقلال بعد از 9 سال، اظهار داشت: قبل از هرچیز این قهرمانی شیرین را به مدیریت، کادر فنی، بازیکنان، فرهاد مجیدی و به خصوص بیشتر از همه به هواداران بزرگ استقلال تبریک می گویم. این یک قهرمانی بزرگ و شیرینی بود که بعد از سال ها بدست آمد. بچه ها شرایط را طوری پیش بردند تا بتوانیم رکورد تاریخی لیگ برتر را بزنیم و قهرمانی را بدون شکست داشته باشیم. ما خیلی به این اتفاق نیاز داشتیم. چرا که این قهرمانی باعث شده حالا بچه ها با انگیزه ی شکست ناپذیری به میدان بروند. چون هم نفرات جوان و باانگیزه ای داریم و هم اینکه بزرگترها حواسشان به این مسائل است تا بتوانیم انشالله این مهم را هم به نام خود ثبت کنیم. اصلا من به این حرف اعتقادی ندارم که بازی های لیگ آسان است. بازی سخت و آسان نداریم. هرتیمی را دست کم بگیرید، آسیب می بینید. اتفاقا همیشه بازی های به ظاهر آسان، سخت است.
 
از بازی با فولاد می ترسیدیم
وی با بیان اینکه استقلال نتیجه ی مهمی را در اهواز گرفت، افزود: واقعا بازی سختی بود. همیشه بازی کردن با تیم های نکونام سختی های خاص خودش را دارد. تیم های او خیلی خوب پرس می کنند. دوندگی زیادی دارند و فواصل و زوایای یک سوم شان را خیلی خوب پوشش می دهند. رسیدن به دروازه ی چنین تیم های سخت است. ضمن اینکه خیلی ها شاید فکر می کردند فولاد بتواند یقه ی استقلال را بگیرد. ما همه نگران این بازی بودیم اما استقلال هم در نیمه ی اول و هم دوم عالی بازی کرد. مالک توپ و زمین بود و به فولادی ها حتی در توپ های سوم هم اجازه ی فعالیت نداد. شرایط تیم حریف را مدیریت کرد و به موقع روی فضایی که بدست آوردیم توانستیم به گل برسیم. وقتی بچه ها دیدند هافبک فولاد شلوغ است، پشت آنها توپ انداختند و پاس مهدی پور و حردانی عالی بود و در نهایت پاس نهایی را حسین زاده به زیبایی گل زد. گل دوم هم که یک کار تیمی قشنگ بود که در نهایت یک گل انفرادی فنی و دیدنی به ثمر رسید.
 
فولاد دلخواه استقلال بازی کرد
پیشکسوت استقلال تصریح کرد: فولاد به دلخواه استقلال بازی کرد و سیستمش را طوری چیده بود تا بتواند از بازی مستقیم پشت دفاع های ما استفاده کند. اما وقتی بچه ها دیدند فولادی ها خیلی زود سراغ بازی مستقیم رفتند، روز خوبشان بود و توانستند همه ی توپ ها را بزنند. خط هافبک ما هم توپ های سومی که پشت محوطه ی ما دفع می شد را خیلی عالی جمع می کردند تا تیم حریف موقعیت شوت پیدا نکند. مدافعان ما مقابل فولاد عالی بودند به خصوص عارف غلامی که 4، 5 تکل و قطعا توپ استثنایی داشت. باید از دکتر نوشادی بدنساز استقلال تشکر و قدردانی کنیم که خیلی خوب تیم را از لحاظ بدنی آماده کرده است. خیلی سخت است بتوانید در پایان لیگ این طوری بدن های آماده داشته باشید. آن هم با این وقفه های طولانی و فرسایشی شدن لیگ. بچه های ما عالی دویدند و خیلی تلاش کردند. انتهای فصل همیشه بدن ها خالی می کند اما استقلالی ها خیلی روی فرم بودند و دوندگی شان عالی بود.
 خوشحالم رکورد تاریخی لیگ برتر را زدیم
کار عالی "پین" و بدنسازی باعث شده شکست ناپذیر باشیم
بهتاش فریبا گفت: وقتی در پاس بودیم، حسن آقا حبیبی می گفت، یک امتیاز در جیب تان دارید؛ بروید تلاش کنید و فوتبال را ببرید تا یک امتیاز را به دو تبدیل کنید. آن موقع هر برد 2 امتیاز داشت. ما با او و شیوه ای که داشت توانستیم یک تخت جمشید و یک حذفی را قهرمان شویم. بازی کردن با 3 مدافع خیلی سخت است و اکثر تیم های دنیا با این شیوه بازی می کنند. استقلال هم با استفاده از تخصص گابریل پین توانست این روش را به خوبی پیاده کند. قبلا می گفتند مدافعین فقط وظیفه ی دفاع دارند اما الان دفاع از مهاجمین شروع می شود. زمانی که توپ از دست می رود، نفر اول دفاع را شروع می کند. استقلال در این بخش خیلی خوب بود. به موقع جمع می شود و به موقع خودش را در موقعیت گل قرار می دهند. بدنسازی و کار عالی پین باعث شده هم کم گل بخوریم و هم اینکه شکست ناپذیر بمانیم.
 
خوشحالم بدون شکست جشن قهرمانی گرفتیم
وی با اشاره به کری خوانی استقلالی ها خاطرنشان کرد: دلم نمی خواهد خارج از مسائل فوتبال حرفی بزنم اما آن چیز که عیان است چه حاجت به بیان است. خوشحالم در آخر فصل با حضور پرشور هواداران جشن قهرمانی را آن هم بدون شکست گرفتیم.
 
فوتبال ایران فقر بازیکن سازی دارد
پیشکسوت استقلال با بیان اینکه فوتبال ایران با فقر بازیکن سازی روبروست، گفت: فوتبال قدیم با ستاره ها و درخشش آنها اداره می شد. در هر تیم چندین ستاره بودند که واقعا انتخاب نفرات سخت بود. از چنگیر، ناصرمحمدخانی، پیوس، مظلومی بگیر تا بقیه همه درجه ی یک بودند. این ستاره ها در نتایج اثر مستقیم داشتند. بازی گره می خوردسریع با یک حرکت ورق برمی گشت. بعد از رفتم علی کریمی، مجید نامجومطلق، عزیزی، دایی و مهدوی کیا که بزرگهای فوتبال ما هستند، دیگر ستاره ی آنچنانی نداشتیم. اصلا لیگ ما پدیده ای ندارد. الان سرمربی تیم ملی بخواهد از لیگ یک تیم ملی تشکیل دهد، این قدر بازیکن نداریم که به مشکل می خورد. لژیونرهای ما باتجربه هستند و به کار تیم ملی می آیند اما الان در لیگ ما ستاره ای به جز یکی دو نفر نداریم. شرایط دفاعی بازی کردن، ترس از اخراج و شکست باعث شده همه به فوتبال تدافعی رو بیاورند. بازی ها بدون هیجان، خیلی کسل کننده و بدون هدف دنبال می شود. مربیان دلشان را به اتفاقات غیرمترقبه خوش کرده اند تا به گل برسند. کمتر تیمی دنبال فوتبال بابرنامه و باکیفیت است. حسن روشن در بزرگترین تورنمنت های دنیا گل زد. از المپیک، بازی های آسیایی، جام جهانی و هرجایی که می رفتیم کار خودش را می کرد. الان ستاره ای نداریم. در فوتبال مربی ای نداریم که الان دل بسوزاند و در زمین های خاکی دنبال بازیکن و استعداد برود. قبلا مربیان ستاره ها را از خاکها پیدا می کردند. الان همه جا چمن دارند. با اینکه امکانات بیشتر است اما می بینیم که بازهم نتوانستیم مثل قبل فوتبال را توسعه دهیم.


ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.
موارد بیشتر برای شما