قرآن بايد در راس برنامه‌ها و كار‌ها قرار گيرد

استقبال خوب مردم به خصوص جوانان از نمايشگاه نشان‌دهنده اين اصل بود كه حقيقتا قرآن‌محور اصلي زندگي ما مسلمانان تلقي مي‌شود. پورعيسي اظهار داشت: اين نمايشگاه به بهانه ماه مبارك رمضان برگزار شد و اين خود سبب حضور حداكثري مردم در اين نمايشگاه بود. ..
دوشنبه، 8 مهر 1387
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
قرآن بايد در راس برنامه‌ها و كار‌ها قرار گيرد
قرآن بايد در راس برنامه‌ها و كار‌ها قرار گيرد
 
خبرگزاري فارس: مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان گيلان گفت: از آنجايي كه قرآن اساس و محور زندگي ما محسوب مي‌شود بايد در راس كار‌ها، برنامه‌ها و سياست ما قرار گيرد.  
به گزارش خبرگزاري فارس از رشت، حميد پورعيسي عصر امروز در مراسم اختتاميه ششمين جشنواره قرآني استان افزود: ترويج و اشاعه فرهنگ قرآني به نوجوانان و جوانان و فعاليت‌هاي قرآني در اين رده سني از مهم‌ترين اهداف برگزاري اين نمايشگاه به شمار مي‌رود.
وي ادامه داد: استقبال خوب مردم به خصوص جوانان از نمايشگاه نشان‌دهنده اين اصل بود كه حقيقتا قرآن‌محور اصلي زندگي ما مسلمانان تلقي مي‌شود.
پورعيسي اظهار داشت: اين نمايشگاه به بهانه ماه مبارك رمضان برگزار شد و اين خود سبب حضور حداكثري مردم در اين نمايشگاه بود.
وي در خصوص برنامه‌هاي جانبي نمايشگاه قرآن كريم گيلان خاطرنشان كرد: تلاوت روزانه قرآن كريم، مسابقه مفاهيم قرآن و حفظ سوره آل عمران، نشست قرآني كودكان با موضوعات نماز و قرآن و همچنين قرآن و انتظار از برنامه‌هاي قرآني جانبي نمايشگاه بود.
پورعيسي همايش قرآني كودكان، اجراي تئاتر قصه‌هاي قرآني، ويژه برنامه «كتابت عشق» و شب شعر را از ديگر برنامه‌هاي ششمين دوره نمايشگاه قرآن كريم عنوان كرد.
وي حضور ناشران و مراكز توليدكننده محصولات قرآني از سراسر كشور را وجه تمايز اين دوره از نمايشگاه قرآن كريم گيلان دانست و گفت: نمايشگاه‌هاي قرآن كريم فرصت رقابتي بين موسسات قرآني دولتي و غيردولتي است تا ضمن آشنايي مردم با اين موسسات، يك تبادل‌نظر و هم‌انديشي قرآني بين مراكز قرآني صورت گيرد كه اين اتفاق امسال در برگزاري اين نمايشگاه رخ داد.
مديركل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي استان گيلان در پايان با اشاره به افزايش 40 درصدي مراكز قرآني حاضر در نمايشگاه اظهار داشت: بسياري از فعالان قرآني استان انتظار داشتند كه امسال نمايشگاه در مكان مناسب تر و وسيع‌تري داير شود، اما به علت كمبود اعتبارات و نبود فضاي مناسب نمايشگاهي در شهر رشت، ششمين دوره نمايشگاه قرآن گيلان نيز در مجتمع خاتم‌الانبيا (ص) رشت برگزار شد.
وي استقبال از اين نمايشگاه را بسيار خوب توصيف كرد و بيان داشت: با توجه به استقبال خوبي كه امسال از اين نمايشگاه به عمل آمد مطمئنا در سال بعد نمايشگاه با كيفيت بهتري برگزار خواهد شد.
استاندار گيلان نيز در اين همايش گفت: هيچ جلسه‌اي به باشكوهي، زيبايي و فضايي روحاني همانند اين همايش نديدم كه با چنين استقبالي روبه‌رو شود و اين خود نشان از جاذبه قرآن دارد.
روح‌الله قهرماني‌چابك افزود: ما كلام خدا را به بهترين شكل ممكن از طريق قرآن مي‌توانيم بشنويم و امروزه قرآن پرتيراژترين كتاب دنيا است و همه كساني كه به جايگاه‌هاي رفيع رسيدند خود را مديون قرآن مي‌دانند.
در ششمين نمايشگاه قرآني استان گيلان آثار و دستاوردهاي 11 مركز قرآني دولتي، پنج نهاد قرآني غيردولتي و 17 مركز رايانه‌اي و ناشر مذهبي استاني و كشوري در قالب 33 غرفه به مدت 15 روز در معرض ديد عموم قرار گرفت.
 
 


نظرات کاربران
ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.