استرس، انسانها را خرافاتی می کند

روزنامه تایمز او ایندیا نوشت : محققان می گویند احساس کنترل نداشتن بر زندگی ، موجب می شود بسیاری از مردم تمایل داشته باشند خود نظم و هماهنگی در جهان ایجاد کنند. پروفسور آدام گالینسکی از دانشگاه شمال غرب انگلیس می گوید، هر چه مردم کمتر بر زندگی خود کنترل داشته باشند، احتمال بیشتری دارد که تلاش کنند از طریق انحرافی اندیشیدن ، ظاهرا کنترل آن را به دست آورند. ..
شنبه، 13 مهر 1387
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
استرس، انسانها را خرافاتی می کند

تحقیقات تازه نشان می دهد استرس موجب می شود مردم بیشتر تئوری های توطئه را باور کنند و در نتیجه احتمال بیشتری دارد که آنها فکر کنند چیزهایی را می ببینند که از نظر دیگران وجود ندارد. 
واحد مرکزی خبر ، روزنامه تایمز او ایندیا نوشت : محققان می گویند احساس کنترل نداشتن بر زندگی ، موجب می شود بسیاری از مردم تمایل داشته باشند خود نظم و هماهنگی در جهان ایجاد کنند.  
پروفسور آدام گالینسکی از دانشگاه شمال غرب انگلیس می گوید، هر چه مردم کمتر بر زندگی خود کنترل داشته باشند، احتمال بیشتری دارد که تلاش کنند از طریق انحرافی اندیشیدن ، ظاهرا کنترل آن را به دست آورند.  
احساس دراختیار داشتن کنترل برای مردمی که نبود کنترل آنها را تهدید می کند، بسیار مهم است.  
به گفته محققان اگر چه بعضی ادراکات نادرست می تواند مضر باشد و یا به گمراهی و سردرگمی شخص منجر شود، اما همین ادراکات غلط بسیار متداول است و اغلب یک نیاز روانی عمیق و طولانی مدت را برآورده می کند
 


ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.