تقویم فرهنگی بقاع و امام زاده ها در استان تهران اجرا می گردد

حجت الاسلام والمسلمین روح اله گلزای درخصوص تقویم فرهنگی بقاع با بیان این مطلب افزود: به زودی تقویم فرهنگی بقاع متبرکه و امام زاده های استان تهران در اختیار متولیان امام زاده ها و زائران قرار داده می شود.وی با اشاره به اینکه کلیه برنامه های فرهنگی جاری بقاع متبرکه در این تقویم ذکر می شود اظهار داشت: لازم است که روحانیون و مبلغان در بقاع متبرکه با هماهنگی مسئولان امور دینی اداره اوقاف و متولیان بقاع متبرکه بر اساس این تقویم برنامه فرهنگی را ارائه دهند...
شنبه، 13 مهر 1387
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
تقویم فرهنگی بقاع و امام زاده ها در استان تهران اجرا می گردد
تقویم فرهنگی بقاع و امام زاده ها در استان تهران اجرا می گردد
سرپرست امور دینی و فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان تهران از ایجاد تقویم فرهنگی بقاع و امامزاده های استان تهران در آینده ای نزدیک خبر داد
 به گزارش راسخون به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف وامور خیریه استاه تهران حجت الاسلام والمسلمین روح اله گلزای درخصوص تقویم فرهنگی بقاع  با بیان این مطلب افزود: به زودی تقویم فرهنگی بقاع متبرکه و امام زاده های استان تهران در اختیار متولیان امام زاده ها و زائران قرار داده می شود.
وی با اشاره به اینکه کلیه برنامه های فرهنگی جاری بقاع متبرکه در این تقویم ذکر می شود اظهار داشت: لازم است که روحانیون و مبلغان در بقاع متبرکه با هماهنگی مسئولان امور دینی اداره اوقاف و متولیان بقاع متبرکه بر اساس این تقویم برنامه فرهنگی را ارائه دهند.
گلزاری با بیان اینکه در هر امام زاده با توجه به شرایط زمان، مکان و موقعیت های فرهنگی و بومی تقویم فرهنگی تهیه می کنیم یاد آورشد: در همه مناسبت های ملی و مذهبی بقاع متبرکه پایگاه عظیم است تا از آن فضای فرهنگی و معنوی بهره مند شویم. وی به گسترش گردشگری معنوی در بقاع متبرکه استاه تهران اشاره کرد و گفت: ما به عنوان متولی امور فرهنگی وظیفه داریم که امور فرهنگی را در امام زاده ها به زائران ارایه کنیم.
وی به موقعیت تفریحی درکنار برخی از بقاع متبرکه اشاره کرد و گفت: زائران  علاوه بر برخورداری از فضای معنوی در امام زاده ها از فضای تفریحی آن هم بهره مند می شوند.
سرپرست اداره امور دینی و فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان تهران با بیان اینکه درصدد هستیم تحولی در امام زاده هایی که تا امروز از پتانسیل های آنها استفاده نشده ایجاد کنیم افزود: از جمله اقدامات اداره امور دینی اوقاف  احیاء موقوفات امام زاده ها است که بر اساس نیات واقف در بسیاری از این موقوفات هزینه در احیاء شعائر دینی ومسائل فرهنگی است که طبق نظر واقف درهمین راستا هزینه می گردد.


ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.