كشفيات كراك و هروئين در استان اصفهان ‪ ۳۶‬درصد افزايش پيدا كرد

استان اصفهان به دليل شرايط جغرافيايي، مهاجر پذيري، محيط كارگري، آموزشگاهي، پادگانها و اتباع بيگانه، محل مناسبي جهت خريد و فروش و مصرف مواد مخدر شده است. دوستي گفت: تحقيقات علمي ستاد مبارزه با مواد مخدر كشور نشان مي‌دهد: ‪۸۰‬ درصد از معتادان دستگير شده در كشور شغل نامناسب داشته و يا شغل خود را از دست داده‌اند. ..
شنبه، 20 مهر 1387
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
كشفيات كراك و  هروئين در استان اصفهان ‪ ۳۶‬درصد افزايش پيدا كرد
 
كشفيات كراك و  هروئين در استان اصفهان ‪ ۳۶‬درصد افزايش پيدا كرد

ئيس پليس مبارزه با موادمخدر فرماندهي‌انتظامي استان‌اصفهان گفت: كشفيات "كراك" و" هروئين"در نيمه‌نخست امسال، در اين استان ‪ ۳۶‬درصد افزايش نسبت به دوره مشابه قبل افزايش داشته است. 
سرهنگ "مختار دوستي " در حاشيه چهارمين روز از نمايشگاه پليس در گفت‌وگو با خبرنگار ايرنا افزود: در اين مدت ‪ ۱۵/۵‬تن مواد مخدر كشف شده است. 
وي تصريح كرد: استان اصفهان به دليل شرايط جغرافيايي، مهاجر پذيري، محيط كارگري، آموزشگاهي، پادگانها و اتباع بيگانه، محل مناسبي جهت خريد و فروش و مصرف مواد مخدر شده است. 
دوستي گفت: تحقيقات علمي ستاد مبارزه با مواد مخدر كشور نشان مي‌دهد: ‪۸۰‬ درصد از معتادان دستگير شده در كشور شغل نامناسب داشته و يا شغل خود را از دست داده‌اند. 
وي‌ادامه داد: طبق اظهارات متهمان،آنان از انواع مختلف موادمخدر نامرغوب مصرف مي‌كنند كه اغلب به مرگ آنان مي‌انجامد. 
سرهنگ دوستي افزود: "استفاده تفنني"و"ارتباط با دوستان ناباب" بيشترين علت روي آوردن به مواد مخدر مي‌باشد. 
وي مصرف مواد مخدر را با توجه به نوع درآمد افراد، اين چنين تعريف كرد:
"اعتياد فقير" نظير هروئين و ترياك براي قشر فقير و "اعتياد غني" براي افراد غني نظير اكس، كريستال و شيشه است كه‌اين نشان مي‌دهد: توليدكنندگان براي كسب درآمد بالا و از بين بردن تمامي اقشار برنامه‌ريزي دارند. 
دوستي اضافه كرد: اين مساله مي‌طلبد تا ما نيز در اين زمينه برنامه‌هاي آموزشي و يا برخوردهاي جدي را با عاملان توزيع و توليد داشته باشيم. 
وي گفت: در اجراي آگاه‌سازي اقشار مختلف جامعه، طي سال‌هاي اخير بيش از ‪ ۳۰‬هزار نفر از دانش آموز استان اصفهان در مقاطع مختلف آموزش ديدند. 
وي با بيان اين كه اعتياد دامنگير زنان نيز شده است، گفت: سه تا پنج درصد ازآمار دستگيرشدگان در مصرف و قاچاق موادمخدر را زنان تشكيل مي‌دهند. 
وي گفت: اميدواريم تصويب قوانين تشديد مجازات عاملان توزيع كه اكنون در مجلس در حال بررسي است در كاهش مصرف و توزيع مواد اثر بخش باشد. 
نمايشگاه پليس اصفهان از روز ‪ ۱۵‬مهرماه در اداره كل راه‌وترابري اصفهان برپا شده و تا ‪ ۲۱‬مهرماه براي بازديد عموم داير است.
 
 


ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.