آیفون 17 درصد بازار گوشی های هوشمند جهان را به خود اختصاص داد

گوشی های هوشمند pda ، که در اصل یک کامپیوتر جیبی هستند و در خود قابلیت برقراری تماس تلفنی را هم دارند.مدل دیگرگوشی های تلفن همراه هستند و در خود برخی قابلیت های یک pda مانند تقویم ، ایمیل ، مرورگر وب و برنامه های آفیس را نیز دارند .
چهارشنبه، 24 مهر 1387
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
آیفون 17 درصد بازار گوشی های هوشمند جهان را به خود اختصاص داد
 
    گوشی تلفن همراه آیفون محصول شرکت آمریکایی، 17 درصد بازار گوشی های هوشمند جهان را به خود اختصاص داده است.
به گزارش گروه اخبار خارجی "موبنا" به نقل از پایگاه اینترنتی "اینتوموبایل"، شرکت اپل با ارایه تلفن همراه آیفون و ایجاد یک دگرگونی در بازار گوشی های هوشمند توانست سه ماه زودتر از آنچه پیش بینی می شد، 10 میلیون دستگاه تلفن همراه آیفون را در بازار های جهانی به فروش برساند.
در حال حاضر تلفن های همراه هوشمند جدیدی به بازار ارایه شده که رقیب سرسختی برای آیفون به حساب می آیند که از جمله آنها می توان به گوشی های هوشمند بلک بری مانند "بولد" اشاره کرد.
کارشناسان تعریف های مختلفی از گوشی هوشمند ارایه می دهند برخی معتقدند که گوشی های هوشمند معمولا به دو صورت موجودند، گوشی های هوشمند pda ، که در اصل یک کامپیوتر جیبی هستند و در خود قابلیت برقراری تماس تلفنی را هم دارند.
مدل دیگرگوشی های تلفن همراه هستند و در خود برخی قابلیت های یک pda مانند تقویم ، ایمیل ، مرورگر وب و برنامه های آفیس را نیز دارند .
گوشی های pda مانند ، معمولا صفحه نمایشی بزرگتری دارند، صفحه نمایش های آن حساس به تماس هستند و با قلم کار می کنند ، در نتیجه اغلب صفحه کلید ندارند و از صفحه کلید مجازی روی صفحه نمایش استفاده می کنند. برای انتخاب بین این دو مدل ، شاید بیشتر شکل ظاهر و استفاده راحت تر از هرکدام می تواند تعیین کننده باشد .
اغلب گوشی های هوشمند حداقل دوربین vga دارند و می توانند عکاسی و فیلمبرداری کنند، داشتن پخش کننده موسیقی و ویدئویی یک استاندارد نیست، اما در مدل های جدید، متداول شده است.
در میان نرم افزارهای این دستگاه ها می توان به کتاب های الکترونیکی، بازی ها و دستگاه هایی چون دریافت کننده های gps و دوربین اشاره کرد که این نوع تلفن همراه را به گوشی هایی با قابلیت های بالا تبدیل می کند.
مشخصات یک گوشی موبایل هوشمند عبارت از صفحه نمایش بزرگ، قابلیت کار با اطلاعات، ابزاری دستی برای ارایه کارایی های کامل یک تلفن و دارابودن قابلیت های یک pda است


ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.
موارد بیشتر برای شما