همكاري راهبردي تهران و مسكو نيازمند مسئوليت پذيري دو طرف است

جليلي، نماينده مقام معظم رهبري و دبير شوراي عالي امنيت ملي در ديدار با سرگي ريابكوف، معاون وزير امور خارجه روسيه همكاري راهبردي تهران و مسكو را جاده اي دوطرفه كه نيازمند عزم مشترك و مسئوليت پذيري دو طرف است دانست كه ظرفيت ها و مزيت هاي نسبي دو كشور بزرگ ايران و روسيه اين امكان را ايجاد مي كند.سرگي ريابكوف نيز در اين ديدار با اشاره به عميق و ديرينه بودن روابط دو كشور از مواضع سازنده ايران در موضوعات منطقه اي و بين المللي....
يکشنبه، 28 مهر 1387
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
 همكاري راهبردي تهران و مسكو نيازمند مسئوليت پذيري دو طرف است
دبير شوراي عالي امنيت ملي كشورمان روابط راهبردي تهران و مسكو را جاده اي دوطرفه توصيف كرد كه در آن هر دو طرف بايد مسئوليت پذير باشند.
به گزارش خبرگزاري ها، سعيد جليلي، نماينده مقام معظم رهبري و دبير شوراي عالي امنيت ملي در ديدار با سرگي ريابكوف، معاون وزير امور خارجه روسيه همكاري راهبردي تهران و مسكو را جاده اي دوطرفه كه نيازمند عزم مشترك و مسئوليت پذيري دو طرف است دانست كه ظرفيت ها و مزيت هاي نسبي دو كشور بزرگ ايران و روسيه اين امكان را ايجاد مي كند.
سرگي ريابكوف نيز در اين ديدار با اشاره به عميق و ديرينه بودن روابط دو كشور از مواضع سازنده ايران در موضوعات منطقه اي و بين المللي قدرداني كرد و گفت: روسيه از رويكرد منطقي ايران در موضوع هسته اي پشتيباني خواهد كرد.
وي افزود: مسكو تاكيد دارد كه روابطش با تهران قوي و ريشه دار است و كسي نمي تواند آن را مخدوش كند.
معاون وزير امور خارجه روسيه با مهم و موثر قلمداد كردن نامه دبير شوراي عالي امنيت ملي به سولانا تاكيد كرد: شكل و محتواي اين نامه نشان داد رويكرد ايران در موضوع هسته اي منطقي و سازنده است.
نامه جليلي به سولانا نشانه عزم سازنده ايران است
معاون وزير خارجه روسيه در ديدار جداگانه با علي باقري معاون سياست خارجي دبير شوراي عالي امنيت ملي هم رويكرد ايران را در موضوع هسته اي مثبت و سازنده توصيف كرد و گفت: نامه اخير سعيد جليلي به سولانا نشانه روشن جديت ايران در گفت وگوهاي سازنده است. در اين ديدار باقري نيز با اشاره به انجام تعهدات ايران در برابر آژانس بين المللي انرژي اتمي و رفع تمامي ابهامات آژانس در قالب مداليته توافق شده ميان طرفين خواستار خارج شدن پرونده ايران از دستور كار شوراي حكام آژانس شد.
معاون سياست خارجي و امنيت بين المللي دبير شوراي عالي امنيت ملي با انتقاد از رويكرد برخي قدرت ها در صدور قطعنامه غيرقانوني شوراي امنيت، گفت: اين قطعنامه در عين بي محتوا بودن فاقد مبناي حقوقي، سياسي و منطقي است.
 
  


ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.
موارد بیشتر برای شما