احضار قطبی به كميته انضباطی

رييس كميته‌ي انضباطي فدراسيون فوتبال از احضار "افشين قطبي" به اين كميته براي پاسخگويي به اتفاقات بازي پرسپوليس مقابل مقاومت سپاسي خبر داد.
يکشنبه، 12 آبان 1387
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
احضار قطبی به كميته انضباطی
رييس كميته‌ي انضباطي فدراسيون فوتبال از احضار "افشين قطبي" به اين كميته براي پاسخگويي به اتفاقات بازي پرسپوليس مقابل مقاومت سپاسي خبر داد.
 مجتبي شريفي در نشست امروز خود با خبرنگاران درباره‌ي اقدامات قطبي براي تحريك تماشاگران گفت: اين مساله‌اي است كه به تاييد ناظر انضباطي رسيده و دو گزارش ديگر نيز آن را تاييد كرده‌اند و قطعا قطبي به كميته‌ي انضباطي احضار مي‌شود.
وي در پاسخ به اين سوال كه آيا اگر تيمي بيش از سه بازيكن خارجي در تركيبش داشته باشد، نتيجه‌ي آن بازي تغيير مي‌كند يا خير، گفت: آيين‌نامه‌ي ما در اين باره سكوت كرده است. اگر بخواهيم براي رسيدگي به اين مساله به كشورهاي اروپايي نگاه كنيم، در آيين‌نامه‌ي آنها آمده است كه نتيجه بايد تغيير كند اما آيين‌نامه‌ي فعلي ما در اين باره ساكت است. اما، به سازمان ليگ گفته‌ايم اگر آيين‌نامه‌ي داخلي چيزي در اين مورد گفته است آنها مي‌توانند خودشان اقدام كنند.
وي در پاسخ به اين سوال كه براي رفع اين شائبه كه داوران و ناظران به دليل اينكه از ميزبان امكانات اقامتي دريافت مي‌كنند با آنها مهربان هستند، چه اقدامي كرديد؟ گفت: در آيين‌نامه‌ي جديد كميته‌ي انضباطي آمده است كه از اين به بعد تامين مكان اقامتي براي داوران و ناظران برعهده‌ي فدراسيون خواهد بود و به محض تصويب آيين‌نامه اجرا مي‌شود.
وي در پاسخ به اين سوال كه آيا احكام كميته‌ي انضباطي باشگاه‌ها در احكام فدراسيون فوتبال تاثير مي‌گذارد يا خير، گفت: احكام كميته‌ي انضباطي باشگاه‌ها ربطي به احكام فدراسيون فوتبال ندارد چرا كه تطابقي هم به لحاظ آيين‌نامه‌اي وجود ندارد. بنابراين ما به احكام باشگاه‌ها كاري نداريم.
شريفي درباره‌ي ارزش قراردادهاي داخلي گفت: باشگاه‌هاي ما دولتي هستند و پول خوبي را به بازيكنان و مربيان مي‌دهند. قرارداد داخلي براي اين بسته مي‌شود كه از بازيكنان و مربيان ماليات گرفته نشود. در حالي كه گرفتن ماليات باعث مي‌شود بخشي از هزينه‌هاي دولت براي باشگاه‌ها به جيب دولت بازگردانده شود. باشگاه‌هاي ما نبايد به مربي و بازيكنان براي فرار از ماليات كمك كنند، ضمن اين كه از نظر فدراسيون فوتبال قراردادهاي داخلي فاقد ارزش است.
شريفي درباره‌ي احراز هويت بازيكناني كه سرباز هستند، گفت: احراز هويت با باشگا‌ه‌ها و سرپرست تيم‌هاست. اما، از اين به بعد باشگاه‌ها بايد پس از احراز هويت بازيكنان از مبادي ذيربط يك نسخه از آن را به سازمان ليگ ارايه دهند، در غير اين صورت اجازه‌ي حضور بازيكنان را در مسابقات نمي‌دهيم.
رييس كميته‌ي انضباطي درباره‌ي بازيكنان خارجي كه پيش از پايان قراردادشان از فهرست باشگاه‌ها خارج مي‌شوند و اين مساله شكايت آنها به فيفا را به همراه دارد، گفت: اگر فيفا حكمي را عليه باشگاه صادر كند، اين حكم به حيثيت فدراسيون فوتبال لطمه مي‌زند و ما در آيين‌نامه‌ي جديد بندي را آورده‌ايم كه در صورت رخ دادن چنين مشكلي باشگاه را با جريمه‌ي شديدي روبه‌رو كنيم، بنابراين از باشگاه‌ها مي‌خواهيم تا مشخص شدن تكليف بازيكنان خارجي آنها را از ليست خارج نكنند، حتي اگر كادرفني تيم‌شان مخالف حضور اين بازيكن در فهرست بوده باشد.
وي افزود: برعكس اين مساله اين است اگر باشگاهي به فيفا شكايت كند، اگر فيفا به نفع آن باشگاه حكم صادر كند، ما به آن ورود نمي‌كنيم. اما اگر حكم به ضرر باشگاه باشد با آن باشگاه برخورد مي‌كنيم.
شريفي در پاسخ به اين سوال كه چرا هيچ وقت تماشاگران محروم نمي‌شوند، گفت: بايد ابتدا محرك‌هاي محيطي را خارج كنيم. پيشنهاد داده‌ايم موسسه‌اي به نام موسسه‌ي مشوقين تاسيس شود تا اين موسسه از باشگاه‌ها پول بگيرد و اين پول از طريق اين موسسه در اختيار ليدرها قرار گيرد. اين كار باعث مي‌شود كه ليدرها از زيرنظر باشگاه خارج شوند. ما اين پيشنهاد را داده‌ايم كه قرار است اين پيشنهاد در هيات رييسه مطرح شود.
وي از مصوبه‌ي جديد سازمان ليگ خبر داد و گفت: سازمان ليگ ابلاغيه‌اي را به باشگاه‌ها ارسال كرد كه براساس آن به بازيكنان، مربيان و سرپرستان هشدار داده شود كه از اين به بعد و از آغاز نيم فصل دوم امتياز منفي براي كساني صادر خواهد شد كه مرتكب تخلف شوند و اگر بازيكني يا مربي‌اي به 150 امتياز منفي برسد مجبور خواهد بود در فصل بعد در يك دسته پايين‌تر بازي كند. البته امتياز منفي در كليه‌ي داربي‌هاي كشور مضاعف خواهد بود.
وي درباره‌ي پرونده‌ي علي مولايي گفت: باشگاه سپاهان نامه‌ي مفصلي با استدلالاتي مطرح كرده است كه ما هم اين نامه را به نماينده‌مان در كميته‌ي استيناف داده‌ايم تا در آنجا شرايط را براي مطرح كردن اين استدلالات فراهم كند.
وي درباره‌ي چگونگي روابط كميته‌ي انضباطي با كميته‌ي استيناف گفت: روابط بسيار خوبي حاكم است و ما جلساتي را به طور مستمر آخر هر ماه با دوستان‌مان در كميته‌ي استيناف داريم اما، قرار نيست كه آراي‌مان را جوري صادر كنيم كه مطابق ميل كميته‌ي استيناف باشد. اما، هم اكنون شرايط به گونه‌اي است كه احكام كميته‌ي انضباطي در كميته‌ي استيناف دچار كمترين تغيير مي‌شود.


ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.