بانک جهاني اعلام کرد:ايران هفدهمين اقتصاد بزرگ جهان در سال 2007

کشورهاي آمريکا، چين، ژاپن، هند و آلمان رتبه‌هاي اول تا پنجم را در اختيار دارند. همچنين در جدول ارايه شده از سوي بانک جهاني دو کشور مسلمان ترکيه و اندونزي به ترتيب با 922 ميليارد دلار و 841 ميليارد دلار توليد ناخالص داخلي رتبه‌هاي پانزدهم و شانزدهم جهاني را در اختيار دارند. براساس اين جدول کشورهاي استراليا و هلند نيز به ترتيب با 733 ميليارد دلار و 621 ميليارد دلار توليد ناخالص داخلي و پس از ايران در رده‌هاي هيجدهم و نوزدهم جهان قرار مي‌گيرند. ..
پنجشنبه، 7 آذر 1387
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
بانک جهاني اعلام کرد:ايران هفدهمين اقتصاد بزرگ جهان در سال 2007

در آخرين گزارش رتبه‌بندي کشورهاي جهان ايران با بيش از 776 ميليارد دلار توليد ناخالص داخلي در جايگاه هفدهم جهان قرار گرفت.   
 
به گزارش روابط عمومي وزارت امور اقتصادي و دارايي ، در اين گزارش که در سپتامبر امسال (شهريورماه ) و از سوي بانک جهاني منتشر شده است ايران در ميان 180 کشور جهان رتبه هفدهم را از نظر حجم توليد ناخالص داخلي برمبناي قدرت برابري خريد (PPP) کسب کرد.
براساس گزارش يادشده ، کشورهاي آمريکا، چين، ژاپن، هند و آلمان رتبه‌هاي اول تا پنجم را در اختيار دارند.
همچنين در جدول ارايه شده از سوي بانک جهاني دو کشور مسلمان ترکيه و اندونزي به ترتيب با 922 ميليارد دلار و 841 ميليارد دلار توليد ناخالص داخلي رتبه‌هاي پانزدهم و شانزدهم جهاني را در اختيار دارند.
براساس اين جدول کشورهاي استراليا و هلند نيز به ترتيب با 733 ميليارد دلار و 621 ميليارد دلار توليد ناخالص داخلي و پس از ايران در رده‌هاي هيجدهم و نوزدهم جهان قرار مي‌گيرند.


ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.