احمدی نژاد:همه خوبيها و بديها در جامعه، ريشه در خانواده دارد

رييس جمهوري اسلامي ايران، در جشنواره ملي "مطلع عشق"، خانواده را اساسي ترين و موثرترين رکن جامعه خواند و گفت: همه موضوعات اجتماعي و ريشه همه خوبيها يا بديها در جامعه به خانواده بر مي گردد.
دوشنبه، 11 آذر 1387
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
احمدی نژاد:همه خوبيها و بديها در جامعه، ريشه در خانواده دارد
 رييس جمهوري اسلامي ايران، در جشنواره ملي "مطلع عشق"، خانواده را اساسي ترين و موثرترين رکن جامعه خواند و گفت: همه موضوعات اجتماعي و ريشه همه خوبيها يا بديها در جامعه به خانواده بر مي گردد.   
دکتر محمود احمدي نژاد يکشنبه شب در اين جشنواره که در تالار وزارت کشور برگزار شد، با تبريک سالروز ازدواج حضرت علي(ع) و حضرت فاطمه زهرا (س) و روز ملي ازدواج جوانان افزود: پايه سعادت و شقاوت جامعه از خانواده است و اگر بخواهيد خوبيها را ترويج يا بديها را پاک کنيد، بايد به خانواده بازگرديد.
رييس جمهوري تصريح کرد: محال است که خانواده کارکردهاي واقعي خود را از دست دهد و شما بتوانيد ناهنجاريهاي اجتماعي را مهار کنيد. به همين دليل است که در دستورات ديني بر اهميت تشکيل خانواده تاکيد مي شود.
احمدي نژاد، روابط همسران با هم و با فرزندانشان را زيباترين تجلي کمالات انساني در خانواده توصيف کرد و گفت: شايد به همين دليل است که اسلام، تشکيل خانواده را برابر با نصف دين دانسته است.
وي در تشريح نقش و تاثير خانواده در رفتارهاي اجتماعي اظهارداشت: محال است فرزندي در خانواده طعم محبت را بچشد اما در جامعه به دنبال ناهنجاري، تجاوز به حريم ديگران و درنورديدن مرزهاي اخلاقي باشد.
رييس جمهوري، "ارتباطات بين زن و مرد" را محور و اساس خانواده دانست و تصريح کرد: اگر در رابطه بين اين دو، عشق و محبت و کرامت حاکم باشد، پايه هاي آن خانواده مستحکم است و اگر رابطه بين زن و شوهر بطور صحيح تنظيم شود، اخلاق درست نيز خودبخود در جامعه تنظيم خواهد شد.
وي خاطرنشان ساخت: غيرممکن است که محبت و عشق بين زن و شوهر حاکم باشد و در آن خانواده، لقمه حرام وارد شود.
احمدي نژاد در بخش ديگري از سخنانش با انتقاد از سختگيري هاي بي مورد در امر ازدواج جوانان گفت: برخي خيال مي کنند اساس زندگي خانه، مبلمان و شغل پايدار و خودرو است اما اين يک انديشه غلط است که ماديون لذت جو به برخي از ما تحميل کرده اند.
وي افزود: اساس لذت زندگي به ساختن است که زن و مرد زحمت بکشند و با اراده ساختن هر چيز ، به خانواده هويت ببخشند.
رييس جمهوري يادآور شد انسان به صورت زوج آفريده شده است و بنابر اين، نمي تواند به تنهايي استعدادهاي دروني اش را شکوفا کند.
احمدي نژاد گفت: ما امروز در سازمانها و نهادهاي مختلف با صرف بودجه هاي زياد به دنبال حل معضلات و ناهنجاري هاي اجتماعي هستيم؛ در حالي که مي توان بدون هزينه يا با کمترين هزينه، ريشه اين مسائل را در خانواده بخشکانيم.
وي با اشاره به شرايط ازدواج و زندگي اميرالمومنين (ع) و حضرت زهرا (س) تصريح کرد تمام مايملک اين بزرگواران در آغاز زندگي شان، گوشه اي از زندگي هاي امروزي نمي شود. در حالي که همه کمالات انساني در خانواده آنها بود.
رييس جمهوري افزود: بالاترين عشق و بهترين هاي عالم و امروز هر چه بشر از خوبي دارد و مي شناسد همه و همه به خاطر وجود نازنين آن بزرگواران بود.
احمدي نژاد، همه کساني را که در راه اصلاح خانواده تلاش مي کنند، بهترين مصلحان جامعه دانست و گفت: کافي است يک انسان صالح از دل يک خانواده صالح به پا خيزد تا بتواند دنيايي را اصلاح کند.
رييس جمهوري همچنين جامعه ايراني را در سايه اسلام ناب، جامعه اي مسئول خواند و از نهادها و افرادي که با علم و تلاششان به تحکيم پايه هاي خانواده کمک مي کنند، قدرداني کرد.
وي با بيان اهميت نقش و مسئوليت نهادها و سازمانهاي دولتي و غيردولتي در امر ازدواج جوانان گفت که با وجود فعاليت هاي گوناگون اين نهادها نظير ارايه تسهيلات و وامها ، آدم قانع نمي شود و لازم است نهادي ايجاد شود تا در رابطه با خانواده مسئوليتي مستقيم داشته باشد.
رييس جمهوري با اشاره به ضرورت ارائه آموزش به جوانان در امر ازدواج و آغاز زندگي مشترک افزود: به پدر و مادرها هم توصيه مي کنم که کمي آسانتر بگيرند ،سختگيريها و چشم و همچشمي ها کنار گذاشته شود. جوانها نيز خودشان دست به دست هم دهند و زندگي عاشقانه اي را بر پا کنند که اين،اساس خانواده موفق است.
وي در پايان از همه دست اندرکاران امر ازدواج جوانان قدرداني کرد، نقش همسران شهيدان را ستود و کار آنان را بالاتر از کار شهدا ارزيابي کرد.
احمدي نژاد در اين مراسم که وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي، رييس سازمان تربيت بدني، رييس سازمان ملي جوانان، رييس نهاد نمايندگي ولي فقيه در دانشگاهها، شماري از مقامهاي دولتي و دههاتن از نمايندگان نهادهاي فعال در امر ازدواج حضور داشتند، به افراد و سازمان هاي موفق در زمينه تبليغ و الگوسازي امر ازدواج و تشکيل خانواده، تنديس و لوح تقدير اهدا کرد. 
جشنواره ملي مطلع عشق به منظور تجليل از برترين موسسات خيريه، تشکلهاي غيردولتي، روحانيون فعال، اساتيد، نهادها و دستگاههاي موفق، توليد کنندگان کتاب، زوج الگو، استاندار، ائمه جمعه، مشاوران و رسانه هاي برتر در زمينه آموزش ، زمينه سازي ، فرهنگ سازي و اطلاع رساني در حوزه ازدواج جوانان برگزار شده بود.


ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.