مصافحه طنطاوي با پرز، موضوع انتصابي بودن شيخ الازهر را دوباره داغ كرد‌

اينكه شيخ الازهر از طريق قدرت حاكم به قدرت برسد وي را بر آن مي دارد كه به عنوان يك كارمند قوه اجرايي فعاليت كند. وي تاكيد كرد كه مصافحه شيخ الازهر با رئيس رژيم صهيونيستي توهيني به الازهر بوده و به شدت احساسات مسلمانان را جريحه‌دار مي‌كند. صباحي گفت اگر مصافحه با يكي از خاخام‌ها صورت مي‌‌گرفت مي‌توانستيم بگوييم كه در چارچوب گفت‌وگوي اديان صورت گرفته است ولي وي با سياستمدار و يكي از سران برجسته نژاد‌پرست و استعماري رژيم صهيونيستي كه سرزمين ما را اشغال و مقدسات ما را غصب كرده، دست داده است. ..
پنجشنبه، 14 آذر 1387
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
مصافحه طنطاوي با پرز، موضوع انتصابي بودن شيخ الازهر را دوباره داغ كرد‌
 
 اعتراض‌ها و مخالفت‌هاي احزاب و گروههاي سياسي مصري درباره دست دادن شيخ الازهر مصر با رئيس رژيم صهيونيستي در حاشيه كنفرانس بين المللي اديان در نيويورك همچنان ادامه دارد و آنها خواستار انتخاب شيخ الازهر از ميان علماي الازهر شدند.   
 
 مصافحه محمد سيد طنطاوي شيخ الازهر مصر با شيمون پرز رئيس رژيم صهيونيستي در حاشيه كنفرانس بين المللي در نيويورك به يك بحران در اين كشور بدل گشت و احزاب و گروههاي سياسي اين كشور خواستار تغيير در نحوه انتخاب شيخ الازهر و انتخاب آن از ميان علماي الازهر شدند.
"محمد العمده" يكي از نمايندگان مستقل مصري گفت: بايد اساسنامه انتخاب شيخ الازهر تغيير پيدا كند تا وي به جاي انتصاب از ميان علماي الازهر انتخاب شود.
وي با بيان اينكه موضع‌گيري شيخ الازهر مخالف موضع‌گيري اوليه وي بوده است، افزود: بيشتر رفتارها و عملكردهاي فعلي شيخ الازهر در پيش گرفتن ديدگاهها و سياست دولت و حزب حاكم اين كشور است بدون اينكه رويكردهاي الازهر را در نظر گرفته باشد و اين به استقلال عمل الازهر خدشه وارد مي‌كند.
"صبحي صالح" يكي ديگر از نمايندگان پارلمان مصر نيز با محمد العمده در اين زمينه هم عقيده است و مي‌‌گويد شيخ الازهر طوري عمل مي‌كند كه گويي كارمند دولت است اين در حالي است كه او بايد خواست و اراده الازهر را بيان كند و جايگاه آن را در جهان اسلام حفظ كند و كاستي‌‌ها و نواقص قدرت را رفع كند نه اينكه با برنامه‌هاي آن همراه شود.
"حمدين صباح" قام مقام موسس حزب الكرامه و يكي از نمايندگان پارلمان مصر گفت: اينكه شيخ الازهر از طريق قدرت حاكم به قدرت برسد وي را بر آن مي دارد كه به عنوان يك كارمند قوه اجرايي فعاليت كند.
وي تاكيد كرد كه مصافحه شيخ الازهر با رئيس رژيم صهيونيستي توهيني به الازهر بوده و به شدت احساسات مسلمانان را جريحه‌دار مي‌كند.
صباحي گفت اگر مصافحه با يكي از خاخام‌ها صورت مي‌‌گرفت مي‌توانستيم بگوييم كه در چارچوب گفت‌وگوي اديان صورت گرفته است ولي وي با سياستمدار و يكي از سران برجسته نژاد‌پرست و استعماري رژيم صهيونيستي كه سرزمين ما را اشغال و مقدسات ما را غصب كرده، دست داده است.
وي تاكيد كرد براي اينكه چنين اقدام ذلت‌باري تكرار نشود ما مي‌خواهيم كه شيخ الازهر ‌آتي با انتخاب آزادانه و از بين علماي آن انتخاب شود.
اين در حالي است كه محمد سيد طنطاوي شيخ الازهر در توجيه اقدام خود گفت دست‌دادن وي با شيمون پرز، رئيس رژيم صهيونيستي تصادفي بوده و وي را نشناخته و كساني كه چنين هياهو و تبليغاتي را به پا كرده‌اند مُشتي ديوانه به حساب مي‌آيند.
 
 


نظرات کاربران
ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.