تلاوت و حفظ مقدمه تدبر و تعقل در قرآن است

حجت الاسلام حسن ترابی گفت: تلاوت و حفظ قرآن مقدمه تفکر، تدبر و تعمق در این کتاب آسمانی است.
جمعه، 15 آذر 1387
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
تلاوت و حفظ مقدمه تدبر و تعقل در قرآن است
حجت الاسلام حسن ترابی گفت: تلاوت و حفظ قرآن مقدمه تفکر، تدبر و تعمق در این کتاب آسمانی است.
به گزارش راسخون، امام جمعه بروجرد شب گذشته در مراسم افتتاحیه مسابقات قرآنی استان لرستان در محل سالن دکتر زرین کوب ارشاد بروجرد، اظهار داشت: در عظمت قرآن همین بس که این کتاب آسمانی گفتار و کلام خداوند متعال و معجزه جاوید و همیشگی پیامبر اسلام است.
حجت الاسلام ترابی با تاکید بر اینکه تلاوت قرآن یک ارزش است، بیان داشت: این کتاب آسمانی بشر را در تمامی شئون زندگی و همه قرون و اعصار رهبری کرده و سعادت انسان را تامین و تضمین می کند.
وی با بیان اینکه یک مسلمان واقعی باید با قرآن انس و الفت داشته باشد، عنوان کرد: امروز دشمنان نظام اسلامی و انقلاب با تهاجم فرهنگی خود به دنبال ایجاد فاصله و جدایی میان نسل جوان و روحانیت هستند.
امام جمعه شهرستان بروجرد تصریح کرد: اگر روزی در نتیجه این شبیخون فرهنگی این جدایی حاصل شود آن روز شکست ما حتمی خواهد بود.
ترابی یادآور شد: در این برهه زمانی که با فرهنگ مهاجم بیگانه مواجهه هستیم برای مصون سازی جوانان و نوجوانان راهی جز پناه بردن به قرآن و مکتب اهل بیت نخواهیم داشت.
در سی و یکمین دوره از مسابقات قاریان استان لرستان بیش از 144 نفر از قاریان و حافظان لرستانی در قالب سه رشته ترتیل، قرائت و حفظ و در دو رده سنی شکوفه ها و بزرگسالان از شهرستان های مختلف این استان با یکدیگر به رقابت می پردازند.
برگزیدگان این دوره از مسابقات به مسابقات قرآنی غرب کشور راه خواهند یافت. 


ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.