تحقق اهداف پيش بيني شده بخش هوايي کشور

اين دليل مجمع عمومي اين سازمان در سال 1992، طي قطعنامه‌اي اين روز را به عنوان روز جهاني هواپيمايي کشوري تصويب و اعلام کرد که از سوي مجمع عمومي سازمان ملل متحد نيز به صورت رسمي اين روز مورد تأييد قرار گرفته است. رئيس سازمان هواپيمايي کشوري ادامه داد: همه ساله کشورها براي گراميداشت اين روز و يادآوري و تأکيد بر اهميت صنعت هواپيمايي کشوري در توسعه اقتصادي و اجتماعي جوامع و نقش اساسي سازمان هواپيمايي کشوري در حفظ، ارتقا، ايمني و کارآيي و قانونمندي در حمل و نقل هوايي...
شنبه، 16 آذر 1387
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
تحقق اهداف پيش بيني شده بخش هوايي کشور
 
معاون وزير راه و ترابري و رئيس سازمان هواپيمايي کشوري در خصوص ميزان تحقق اهداف پيش بيني شده بخش هوايي کشور در برنامه چهارم توسعه گفت: طبق برنامه ريزي و اقدام هاي صورت گرفته ،هم اکنون از اهداف پيش بيني شده در برنامه چهارم که در سال هاي 1384 تا 1388 به اجرا در مي آيد ،جلوتر هستيم.   
 
"حسين خانلري" افزود: طي سال گذشته بيش از 31 ميليون و 900 هزار نفر مسافر توسط بخش هوايي جابه جا شدند که نسبت به اهداف تعيين شده حدود 16 درصد رشد داشته‌ ايم.
خانلزي تاکيد کرد: حدود 80 درصد اين جابه‌ جايي از هشت فرودگاه بين‌ المللي کشور انجام شده است و مابقي مسافران نيز از ساير فرودگاه هاي کشور جابه جا شده‌اند.
اين مقام مسئول تاکيد کرد، همزمان با سالروز جهاني هواپيمايي کشوري ( 17 آذر مصادف با هفتم دسامبر )، شرکت‌هاي هواپيمايي برتر معرفي و از آنها قدرداني مي‌شود.ملاک ارزيابي عملکرد شرکت هاي هواپيمايي ميزان رضايتمندي مردم است که براين اساس، شرکت هاي هواپيمايي برتر مورد قدرداني قرار خواهند گرفت.
وي ادامه داد: ايمني و استاندارد در تمام سطوح پروازي از انتظارات موجود است و اين امر سبب شده تا تمام وسايل پرنده سبک، سنگين و فوق سنگين کشور از استانداردهاي مورد نياز برخوردار باشند.
خانلري سپس وضع موجود در بخش هوايي را قابل تقدير خواند و گفت: انجام پروازهاي متعدد و زياد طي يک روز، کار بسيار سختي است که بيانگر انجام يک سري فعاليت‌ها است. ضمن اينکه انجام پروازهاي ايمن و سلامت نيز نوعي خدمات مطلوب به شمار مي‌روند.
رئيس سازمان هواپيمايي کشوري با بيان اينکه هم اکنون در کشور 12 شرکت هواپيمايي و 982 دفتر مسافرت هواپيمايي وجود دارد، افزود: همه شرکت‌هاي هواپيمايي داخلي بايد در کنار افزايش رضايتمندي مسافران ، به بحث پروازهاي ايمن و سلامت بپردازند.
وي در ادامه اظهار داشت: سطح خدمات رساني بايد به گونه‌ اي افزايش يابد که مردم به عنوان مشتري، حق انتخاب داشته باشند. چرا که اين موضوع سبب ايجاد رقابت بين شرکت هاي هواپيمايي خواهد شد.
خانلري در ادامه فرايند ارايه خدمات رساني شرکت هاي هواپيمايي را خوب توصيف کرد و گفت: شرکت هاي هواپيمايي بايد در راستاي خدمات رساني با يکديگر به رقابت بپردازند. چرا که هنر شرکت‌هاي هواپيمايي در اين است که سطح رضايتمندي مردم را تشخيص بدهند و چنانچه بتوانند اين فاصله را کم کنند، نقش خود را در ارايه خدمات و جلب رضايت و اعتماد عمومي به خطوط هوايي ايفا کرده اند.
اين مقام مسئول در ادامه افزود: در دسترس بودن و به حداقل رساندن تاخيرهاي پروازي از جمله مواردي است که اگر شرکت هاي هواپيمايي رعايت کنند، مردم رضايت خود را از آنها اعلام خواهند کرد.
وي سپس در خصوص سالروز جهاني هواپيمايي کشوري گفت: هفتم دسامبر ( 17 آذر )سالروز امضاي کنوانسيون بين‌ المللي هواپيمايي کشوري در سال 1944 است که متعاقب امضاي اين کنوانسيون، سازمان جهاني هواپيمايي کشوري تأسيس شد.
خانلري تصريح کرد: به اين دليل مجمع عمومي اين سازمان در سال 1992، طي قطعنامه‌اي اين روز را به عنوان روز جهاني هواپيمايي کشوري تصويب و اعلام کرد که از سوي مجمع عمومي سازمان ملل متحد نيز به صورت رسمي اين روز مورد تأييد قرار گرفته است.
رئيس سازمان هواپيمايي کشوري ادامه داد: همه ساله کشورها براي گراميداشت اين روز و يادآوري و تأکيد بر اهميت صنعت هواپيمايي کشوري در توسعه اقتصادي و اجتماعي جوامع و نقش اساسي سازمان هواپيمايي کشوري در حفظ، ارتقا، ايمني و کارآيي و قانونمندي در حمل و نقل هوايي نسبت به برگزاري مراسم اين روز و اجراي برنامه‌هاي مختلف اقدام مي‌کنند.
خانلري در ادامه اظهار داشت: در ايران نيز سازمان هواپيمايي کشوري به عنوان متولي حاکميتي، نظارتي و سياستگذاري در صنعت حمل و نقل هوايي، برنامه اين روز را با حضور مسئولان و دست اندرکاران شرکت‌هاي هواپيمايي و کارشناسان اين صنعت فردا برگزار مي‌کند.


ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.