هشدار ناجا به زائران ایرانی

از تردد زائران انفرادي به كشور عراق به شدت ممانعت شده و به هيچ عنوان زائران انفرادي حق عبور از مرز بين‌المللي مهران را براساس قانون وضع شده ندارد. فرمانده نيروي انتظامي استان ايلام گفت: اين افراد مي‌توانند با اخذ رواديد از طريق ديگر مرزهاي جمهوري اسلامي به كشور عراق سفر كنند. ..
سه‌شنبه، 19 آذر 1387
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
هشدار ناجا به زائران ایرانی
 فرمانده نيروي انتظامي استان ايلام گفت: تردد انفرادي زوار در مرز بين‌المللي مهران در عيد سعيد قربان و ديگر روزها به هيچ عنوان پذيرفته نبوده و ممنوع است.    
 
علي‌اكبر ميري امروز در ايلام افزود: اين مهم براساس، آخرين تصميم ستاد عالي هماهنگي امور زائرين كشورمان و هماهنگ شده با كشور عراق است.
وي ادامه داد: اين مصوبه از تاريخ شانزدهم آبان ماه گذشته در مرز بين‌المللي مهران لازم الاجرا اعلام شده است.
اين مسئول اضافه كرد: بر اين اساس همه زائران ايراني بايد در قالب كاروان‌هاي زيارتي براي زيارت عتبات عاليات به كشور عراق سفر كنند.
ميري تصريح كرد: همچنين از تردد زائران انفرادي به كشور عراق به شدت ممانعت شده و به هيچ عنوان زائران انفرادي حق عبور از مرز بين‌المللي مهران را براساس قانون وضع شده ندارد.
فرمانده نيروي انتظامي استان ايلام گفت: اين افراد مي‌توانند با اخذ رواديد از طريق ديگر مرزهاي جمهوري اسلامي به كشور عراق سفر كنند.
اين مسئول اضافه كرد: مدير كاروان‌هاي زيارتي نيز بايد قبل از گسيل زائران به مرز مهران ابتدا مدارك آنان را براي اجراي سازو كارهاي لازم براي خروج از كشور به مرز مهران بياورند و پس از اجراي مقدمات كار اقدام به گسيل زائران به پايانه مرز مهران كنند.
وي ادامه داد: اجراي اين مهم از سرگرداني و معطلي بي‌مورد زوار براي خروج از كشور مي‌كاهد و موجبات رضايتمندي آنان را فراهم مي‌كند.
ميري با اشاره به اينكه مرز تجاري و مسافري مهران يكي از امن‌ترين خروجي‌هاي كشور است، تصريح كرد: وجود مشتركات مذهبي استان‌هاي مجاور مرز در دو كشور يكي از علل وجود اين امنيت است.
فرمانده نيروي انتظامي استان ايلام گفت:اكنون كار تردد زوار به صورت انفرادي در مرز مهران ممنوع است و متقاضيان تنها بايد در قالب كاروان‌هاي حج و زيارت اقدام كنند.
وي ادامه داد: در غير اين‌ صورت از تردد انفرادي زوار در مرز بين‌المللي مهران از سوي مرزبانان كشور ممانعت شده و اين مهم زوار و مسئولان مرز بين‌المللي مهران را با مشكلاتي مواجه خواهد كرد
 


نظرات کاربران
ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.