دكتر مفتح بصیرت و آموزه‌هاي ديني را در زندگي و رفتارش به كار گرفت

‌برخي از مدعيان اسلام و مسلماني به قرآن تمسك مي‌جويند، اما حيات قرآني ندارند و خود را خادم اسلام مي‌دانند، اما به دليل عدم توجه به آموزه‌هاي ديني و ولايت توجهي به مظلوم‌كشي در فلسطين نمي‌كنند و دم بر نمي‌آورند. وي از شهيد آيت‌الله دكتر مفتح به عنوان...
سه‌شنبه، 26 آذر 1387
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
دكتر مفتح بصیرت و آموزه‌هاي ديني را در زندگي و رفتارش به كار گرفت
 نايب رئيس مجلس شوراي اسلامي گفت: آيت‌الله شهيد مفتح، بصيرت و آموزه‌هاي ديني را در زندگي و رفتارش به كار گرفت؛ به گونه‌اي كه هم در دانشگاه و هم در حوزه از او به عنوان عالمي متعهد و خردگرا ياد كرده‌اند. 
حجت‌الاسلام سيدمحمدحسن ابوترابي ظهر امروز در كنگره بزرگداشت شهدا و مفاخر، 467 شهيد گرانقدر، سرداران، فرماندهان و شهيد آيت‌الله دكتر محمد مفتح در رزن با ابراز خرسندي از حضور در مجلس بزرگداشت شهدا و مفاخر اظهار داشت: اين خطه از ميهن اسلامي شخصيت‌هايي بزرگي چون ملاحسين ‌قلي همداني در زمينه عرفان و سلوك و دكتر مفتح در تعالي حوزه و دانشگاه تقديم اسلام و انقلاب كرده و خوشا به حال مردم اين ديار كه چنين اسوه‌هايي دارند.
وي با اشاره به عيد غدير گفت: اگر اين واقعه حيات‌بخش رخ نمي‌داد، جامعه بشري از تعاليم اسلامي و فيض حضور امامان محروم مي‌ماند، چرا كه سعادت و عاقبت به خيري جوامع از گذرگاه معرفت ائمه و پيروي از آنها ميسر مي‌شود.
نايب رئيس مجلس با ذكر اين مطلب كه ديني سعادت بشر را تضمين مي‌كند كه چهار ويژگي دارد، تصريح كرد: توجه به تربيت انسان و فراهم كردن زمينه رشد و تعالي، استقرار عدالت در جامعه، هماهنگي احكام و قوانين آن با فطرت و عقل بشر و اينكه دين قابل تحريف كردن نباشد، چهار ويژگي ديني است كه سعادت بشر را تضمين مي‌كند.
ابوترابي در ادامه، يكي از دلايل فروپاشي شوروي سابق را تقابل احكام و قوانين سوسياليسي با فطرت انسان‌ها دانست و گفت: ‌اسلام در سه حوزه انديشه، اعتقاد و اخلاق با فطرت انسان هماهنگي كامل دارد؛ به طوري كه موردي پيدا نمي‌شود كه در اسلام به آن اشاره نشده و براي آن راهكار مناسب لحاظ نشده باشد، اما فطرت انسان خواهان آن باشد.
وي با طرح اين پرسش كه چرا با وجود داشتن ديني پويا و جامع و كامل، جامعه اسلامي به سمتي رفت كه واقعه عاشورا رخ داد، گفت: ‌پيامبر (ص) رسالت خود را در واقعه غدير با ابلاغ دستور خدا انجام داد، اما جامعه انساني با پشت كردن به حيات و سعادت ابدي خود دعوت پيامبر را لبيك نگفت.
نايب رئيس مجلس تأكيد كرد: اگر از ميان امت رسول (ص) يكي سلمان فارسي مي‌شود، به خاطر اين است كه از پيامبر خود پيروي كرد و دعوتش را پاسخ داد.
وي اظهار داشت: دين به تنهايي راه به جايي نمي‌برد و اگر علي (ع) در كنار قرآن قرار گيرد، راهگشا مي‌شود، وگرنه دين به خودي خود راه سعادت بشر را نمايان نخواهد كرد، همان طور كه در احاديث آمده است اگر فردي بميرد و امام زمان (عج) خود را نشناسد، به مرگ جاهليت مرده است. دين بدون اهل بيت و ائمه همان مي‌شود كه يزيد و معاويه خواستند و جامعه آن مي‌شود كه واقعه عاشورا را رقم ‌زند.
ابوترابي با اشاره به جنايات صهيونيست‌ها در غزه گفت: ‌برخي از مدعيان اسلام و مسلماني به قرآن تمسك مي‌جويند، اما حيات قرآني ندارند و خود را خادم اسلام مي‌دانند، اما به دليل عدم توجه به آموزه‌هاي ديني و ولايت توجهي به مظلوم‌كشي در فلسطين نمي‌كنند و دم بر نمي‌آورند.
وي از شهيد آيت‌الله دكتر مفتح به عنوان انساني ياد كرد كه بصيرت و آموزه‌هاي ديني را در زندگي و رفتارش به كار گرفت و افزود: شهيد مفتح آنچه را كه دين و امامت مي‌خواست با روشن‌بيني، نوگرايي و تحول‌گرايي خود درآميخت و اين گونه شد كه هم در دانشگاه و هم در حوزه از او به عنوان عالمي متعهد و خردگرا ياد كرده‌اند كه در امامت و ولايت ذوب شده بود و تابع ولايت بود و اين همان معناي غدير است


ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.
موارد بیشتر برای شما