سود آوري املاک در سرزمین وحی برای سعودي ها

درآمد يک مجتمع مسکوني با ظرفيت 200 زائر بيت الله الحرام درموسم حج حدود 1500 الي 2000 ريال سعودي به ازاي هر نفر است . برخي از مستاجران درمکه مي گويند : بهاي اجاره اماکن مسکوني در مدت يکماهه موسم حج با اجاره بهاي يکساله همان مکان برابري مي کند و ازاين رو صاحبان املاک ترجيح مي دهند تا منازل خود را در موسم حج دراختيار حجاج کشورهاي مختلف قرار دهند. ...
چهارشنبه، 27 آذر 1387
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
سود آوري  املاک در سرزمین وحی برای سعودي  ها
 اجاره دادن هتل ها و مجتمع هاي مسکوني درمدينه منوره و مکه مکرمه درموسم حج تمتع و همچنين فصول حج عمره يکي از سود آورترين درآمدها دراين دوشهر مقدس براي اتباع سعودي است.   
 
 براساس گزارش مطبوعات محلي منتشره در مکه و مدينه ، بسياري از افرادي که در اين دوشهر مستاجر هستند مي گويندصاحبان املاک قريب به يکماه قبل از شروع موسم حج با افزايش بي سابقه نرخ اجاره ،مستاجران را مجبور به تخليه اماکن مسکوني کرده و درعوض آنها را به حجاج کشورهاي مختلف با نرخ هايي کلان وگزاف اجاره مي دهند.
روزنامه انگليسي زبان عرب نيوز به نقل از يکي از مستاجران عرب ساکن درمکه مکرمه نوشت: به رغم پرداخت اجاره سالانه 20 هزار ريال سعودي براي اجاره يک آپارتمان متوسط ، صاحبخانه از ماه ذي القعده - يکماه قبل از ذي الحجه موسم حج- از من خواست تا اين خانه را تخليه کنم.
صاحب يک ملک مسکوني در مکه نيز دراين زمينه گفت: درآمد يک مجتمع مسکوني با ظرفيت 200 زائر بيت الله الحرام درموسم حج حدود 1500 الي 2000 ريال سعودي به ازاي هر نفر است .
برخي از مستاجران درمکه مي گويند : بهاي اجاره اماکن مسکوني در مدت يکماهه موسم حج با اجاره بهاي يکساله همان مکان برابري مي کند و ازاين رو صاحبان املاک ترجيح مي دهند تا منازل خود را در موسم حج دراختيار حجاج کشورهاي مختلف قرار دهند.
براين اساس اگرچه ارقام متفاوتي براي اجاره اماکن ارائه شده اما هزينه يک اتاق بدون تخت براي هر زائر در مکه حدود 1500 الي 2000 ريال سعودي به ازاي هر شب عنوان شده است .
با توجه به اينکه اماکن مسکوني در اين شهر عمدتا به صورت مجتمع و مرتفع هستند سود آوري اين املاک به ارقام گزاف و بالغ بر ميليونها ريال سعودي خواهد شد.
هزينه اجاره اماکن در مکه گران تر از مدينه است و از اين رو اين شهر هر روز شاهد تخريب کوهها و اماکن قديمي و تاريخي که مهمترين شاخصه چهره طبيعي آن است مي باشد.کوهها و منازل قديمي و سنتي که به طور دائم درحال نابودي و درعين حال پيشروي هتل هاي سربه فلک کشيده و مجتمع هاي تجاري است.


ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.