مصاف بزرگان

نمایندگان بریتانیا در برای حضور در مرحله یک هشتم‌نهایی لیگ قهرمانان اروپا با قرعه‌های بسیار سحتی رو به رو شدند تا در تاریخ این رقابت‌ها یک سال سخت برای نمایندگان انگلستان به ثبت برسد.
شنبه، 30 آذر 1387
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
مصاف بزرگان
نمایندگان بریتانیا در برای حضور در مرحله یک هشتم‌نهایی لیگ قهرمانان اروپا با قرعه‌های بسیار سحتی رو به رو شدند تا در تاریخ این رقابت‌ها یک سال سخت برای نمایندگان انگلستان به ثبت برسد.
 با برگزاری مراسم قرعه کشى مرحله یک هشتم نهایى رقابت هاى لیگ قهرمانان اروپا در مقر اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) در نیون سوییس انگلیسى‌ها که در سه سال گذشته سه نماینده در مرحله نیمه نهایى داشته‌اند با قرعه سختى روبه رو شدند.
منچستریونایتد مدافع عنوان قهرمانى این رقابت ها با اینترمیلان قهرمان سه دوره اخیر رقابت هاى سرى A دیدار مى کند اما لیورپول، صدرنشین کنونى لیگ برتر، به مصاف دارنده ۹ عنوان قهرمانى اروپا رئال مادرید مى‌رود.
چلسى، نایب قهرمان فصل گذشته با یوونتوس به مربیگرى کلودیو رانیرى مربى سابق آبى‌هاى لندن دیدار مى‌کند و در سومین رویارویى تیم‌هاى ایتالیایى و انگلیسى آرسنال نایب قهرمان سال ۲۰۰۶ با رم بازى خواهد کرد.
بارسلونا، تنها تیم غیرانگلیسى حاضر در مرحله نیمه نهایى رقابت‌هاى فصل گذشته، با لیونى دیدار مى‌کند که براى ششمین فصل متوالى به مرحله حذفى لیگ قهرمانان راه پیدا کرده است.
در سه دیدارى که شاید از اهمیت کمترى برخوردار باشد، ویارئال با پاناتینایکوس، بایرن مونیخ با اسپورتینگ لیسبون و اتلتیکو مادرید با پورتو برنیز که در نخستین حضور در این پیکارها تا مرحله نیمه نهایى سال ۲۰۰۶ پیش رفت در قرعه کشى با پاناتینایکوس بازى مى‌کند؛ بایرن مونیخ، تنها تیم آلمانى حاضر در این مرحله نیز از روبه رو شدن با اسپورتینگ لیسبون خرسند خواهد بود ضمن این که تیم آماده اتلتیکومادرید به مصاف قهرمان سال ،۲۰۰۴ پورتو مى‌رود.
دیدارهاى دور رفت مرحله یک هشتم نهایى لیگ قهرمانان اروپا ۲۴ و ۲۵ فوریه(۶ و ۷ اسفند) و بازى‌هاى برگشت ۲ هفته بعد از آن برگزار مى شود.
لیورپول و رئال مادرید تا کنون فقط یک بار در این رقابت‌ها با هم روبه رو شده‌اند که طى آن نماینده انگلیس در پاریس با حساب یک -صفر رقیب اسپانیایى خود را از پیش رو برداشت و فاتح فینال سال ۱۹۸۱ شد. قرمزها تاکنون ۵ بار به عنوان قهرمانى دست یافته اند که ۲ بار آن در ورزشگاه المپیک شهر رم، استادیوم برگزارکننده فینال امسال، بوده است.
بازى اینتر برابر یونایتدها براى ژوزه مورینیو که بار دیگر به ورزشگاه اولدترافورد باز مى‌گردد، جذابیت زیادى خواهد داشت زیرا او با پورتو در همین استادیوم موفق به حذف منچستریونایتد و در نهایت کسب عنوان قهرمانى سال ۲۰۰۴ شد. مورینیو پنج شنبه گذشته ابراز امیدوارى کرده بود با منچستر روبه رو شود.


نظرات کاربران
ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.