برگزاری همایش بین المللی رودکی با حضور رییس جمهوری

رشد زبان فارسی و نقش رودکی در رشد کشورهای فارسی تاکید دارد.در واقع برگزاری همایش بین المللی رودکی یکی از ضروریات است زیرا مالکیت ایران را بر قلمرو زبان فارسی تثبیت می کند.بر همین اساس محمد جعفر یاحقی، عضو هیات علمی همایش بین المللی رودکی به خبرنگار ما گفت: ممکن است بسیاری عقیده داشته باشند که پس از اینکه در کشورهای تاجیکستان و افغانستان و یا از سوی یونسکو همایش هایی در سال های گذشته برای رودکی برگزار شد،..
شنبه، 30 آذر 1387
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
برگزاری همایش بین المللی رودکی با حضور رییس جمهوری

همایش بین المللی رودکی  فردا با حضور رییس جمهوری در تالار رودکی برگزار می شود.
 این مراسم به مناسبت بزرگداشت یکصد و پنجاهمین سال تولد رودکی با حضور رییس جمهوری و جمعی از پژوهشگران داخلی و خارجی برگزار خواهد شد.
همایش بین المللی رودکی جایگاه ویژه ای نسبت به همایش های  دیگر دارد زیرا آغاز زبان فارسی را مورد تکریم قرار داده و بر چگونگی رشد زبان فارسی و نقش رودکی در رشد کشورهای فارسی تاکید دارد.
در واقع برگزاری همایش بین المللی رودکی یکی از ضروریات است زیرا مالکیت ایران را بر قلمرو زبان فارسی تثبیت می کند.
بر همین اساس محمد جعفر یاحقی، عضو هیات علمی همایش بین المللی رودکی به خبرنگار ما گفت: ممکن است بسیاری عقیده داشته باشند که پس از اینکه در کشورهای تاجیکستان و افغانستان و یا از سوی یونسکو همایش هایی در سال های گذشته برای رودکی برگزار شد،
دیگر به برگزاری همایش در ایران نیازی نیست در صورتی که برگزاری این همایش در ایران یک ضرورت محسوب می شود.
وی اضافه کرد: با برگزاری این همایش ایران به عنوان متولی بلامنازع قلمرو کشورهای فارسی زبان معرفی و تثبیت می شود.
به گفته عضو هیات علمی همایش بین المللی رودکی، از طریق برگزاری این همایش می توان با کشورهای هم فرهنگ دیگری نظیر تاجیکستان که نیاز به همکاری ایران در این زمینه دارد ارتباط بهتری برقرار کرد.
 
 


ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.
موارد بیشتر برای شما