جشن هاي باشکوه کريسمس همزمان با گرسنگي کودکان غزه

وضعيت بحراني مردم غزه در حالي است که کشورهاي مدعي حقوق بشر بدون انجام هيچ گونه اقدامي جهت بهبود چنين وضعيتي، تنها به فکر منافع خود و سپري کردن وضعيت بحران مالي کنوني هستند. شرايط بحراني در نوار غزه موجب شد که "بان کي مون" دبيرکل سازمان ملل متحد روز گذشته بار ديگر نسبت به چنين وضعيتي ابراز نگراني کرده و با صدور بيانيه اي خواستار از سرگيري تلاش ها براي ادامه مذاکرات در مصر و پايان بخشيدن به درگيري ها و خشونت ها ميان رژيم صهيونيستي و فلسطين شود. ..
يکشنبه، 1 دی 1387
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
جشن هاي باشکوه کريسمس همزمان با گرسنگي کودکان غزه
  
در حاليکه پدران و مادران در نوار غزه لقمه اي نان براي سير کردن شکم کودکان خود در اختيار ندارند، بسياري از خانواده هاي مرفه در کشورهاي مدعي حقوق بشر، انواع مختلف شکلات و شيريني را به همراه هداياي کريسمس براي کودکان خود خريداري کرده و در تدارک برگزاري جشن هاي مجلل کريسمس هستند.   
 
در آستانه سال نو ميلادي و در شرايطي که بسياري از مردم جهان خصوصا زنان و کودکان بي گناه غزه در بدترين و وخيم ترين وضعيت ممکن شب و روز را مي گذرانند، بسياري از خانواده هاي مرفه در کشورهاي توسعه يافته دغدغه اي جز تهيه هداياي کريسمس و خريد شکلات و شيريني دلخواه کودکانشان ندارند.
شدت گرسنگي به حدي کودکان بيگناه غزه را آزار مي دهد که به جاي پرداختن به بازي و سرگرمي در خيابان هاي غزه، با نگاه کنجکاو و جستجو گر خود، لقمه اي نان را بر روي زمين جستجو مي کنند.
اين در حالي است که کودکان اروپايي هر روز اسباب بازي ها و لباس هاي مدرن و جديد را از والدين خود درخواست کرده و در بسياري از موارد در صورت عدم خريد اين وسايل، والدين خود را تهديد مي کنند.
در شرايطي که خانواده هاي مرفه در کشورهاي توسعه يافته وعده هاي غذايي خود را مطابق ميل کودکانشان تهيه کرده و اظافه آن را دور مي اندازند، پدران و مادران غزه براي سير کردن شکم کودکانشان از علوفه استفاده کرده و با غذاي دام هايشان براي کودکان بيگناه خود نان و غذا تهيه کنند.
در حال حاضر بدليل بسته بودن مرزهاي نوار غزه، کودکان بيگناه اين منطقه بدليل کمبود مواد غذايي دچار سوء تغذيه شده و از شدت گرسنگي توان راه رفتن ندارند. نبود آب آشاميدني تصفيه شده در غزه موجب شيوع بيماري هاي خطرناکي شده است که حتي براي درمان اين بيماري ها، دارو و خدمات پزشکي در دسترس نيست.
به راستي رژيم صهيونيستي تا چه زمان مي خواهد ظلم و ستم مردم غزه را ادامه دهد؟ هرچند که گرسنگي و تشنگي مردم غزه، خوشايند ترين موضوع ممکن از نظر رژيم صهيونيستي است.
بسته بودن گذرگاه نوار غزه توسط رژيم صهيونيستي موجب پايان يافتن ذخاير گندم و سوخت اين منطقه شده که در نتيجه آن، آسياب ها و نانوايي هاي اين منطقه نيز تعطيل شده است. رژيم صهيونيستي با وجود مشاهده وضعيت وخيم نوار غزه از گشودن مرزهاي اين منطقه خودداري کرده و حتي از ورود مواد غذايي و سوخت به اين منطقه ممانعت مي کند.
وضعيت بحراني مردم غزه در حالي است که کشورهاي مدعي حقوق بشر بدون انجام هيچ گونه اقدامي جهت بهبود چنين وضعيتي، تنها به فکر منافع خود و سپري کردن وضعيت بحران مالي کنوني هستند.
شرايط بحراني در نوار غزه موجب شد که "بان کي مون" دبيرکل سازمان ملل متحد روز گذشته بار ديگر نسبت به چنين وضعيتي ابراز نگراني کرده و با صدور بيانيه اي خواستار از سرگيري تلاش ها براي ادامه مذاکرات در مصر و پايان بخشيدن به درگيري ها و خشونت ها ميان رژيم صهيونيستي و فلسطين شود.


ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.