احمدی نژاد : برای گشایش عرصه های جدید باید شجاعت نیز وجود داشته باشد

وقتی شجاعت را از دانشمندان یک کشور بگیرند حرکتی در آن ملت اتفاق نمی افتد چرا که دانشمندان پیشگامان مردمند. دکتر احمدی نژاد با ابراز خرسندی از گسترش روزافزون شجاعت و نوآوری در میان دانشمندان ایران به ویژه نسل جوان تأکید کرد: باید راه را باز گذاشت تا همه در تمام زمینه ها حرف های نو بزنند، بیندیشند و ابتکار عمل داشته باشند. ..
دوشنبه، 2 دی 1387
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
 احمدی نژاد : برای گشایش عرصه های جدید باید شجاعت نیز  وجود داشته باشد
رئیس جمهور با اشاره به تنوع فعالیت ها و تحقیقات علمی در کشور، شتاب روزافزون حرکت علمی و گستره نوآوری و ابتکارات را در ایران افتخارآمیز دانست. 
  
،آقای احمدی نژاد در چهاردهمین جشنواره تحقیقاتی علوم پزشکی رازی گفت: برای گشایش عرصه های جدید علاوه بر اینکه باید امکانات، فرصت ها و روحیه نوآوری وجود داشته باشد شجاعت در کار نیز عنصری کلیدی است.  
وی افزود: عالمان فراوانی آمده و رفته اند اما نتوانسته اند عرصه های بدیع را به تسلط خود درآورند؛ چرا که دستیابی به این هدف نیازمند شجاعت علمی است.
 
رئیس جمهور یادآور شد: دانشگاه ها و استادان باید فضای شجاعت در نوآوری را هم در آموزش، هم راهنمایی رساله ها و هم هدایت پژوهش ها ایجاد کنند.
 
وی با بیان اینکه نظام سلطه برای گسترش دامنه حاکمیت خود بر ملت ها ابتدا خودباوری و شجاعت آنها را می گیرد گفت: وقتی شجاعت را از دانشمندان یک کشور بگیرند حرکتی در آن ملت اتفاق نمی افتد چرا که دانشمندان پیشگامان مردمند.
 
دکتر احمدی نژاد با ابراز خرسندی از گسترش روزافزون شجاعت و نوآوری در میان دانشمندان ایران به ویژه نسل جوان تأکید کرد: باید راه را باز گذاشت تا همه در تمام زمینه ها حرف های نو بزنند، بیندیشند و ابتکار عمل داشته باشند.
 
رئیس جمهور با اشاره به نوع نگاه به انسان در جمهوری اسلامی ایران و ابتکارات و نوآوری های فراوان در زمینه روش های درمانی و تولید انواع داروها گفت: عرصه پژوهش بسیار وسیع است؛ باید همه را تشویق کنیم و اگر کسی حرفی زد یا کاری کرد که صد در صد از نظر ما درست نیست نگران نشویم.
 
آقای احمدی نژاد افزود: تحقیقات ما باید کاربردی باشد اما معنایش این نیست که محدود کنیم یا ابتکار عمل را در عرصه های خاص به کار بگیریم.
 
رئیس جمهور بر ضرورت نگاه بلند و افق دور در برنامه ریزی ها تأکید کرد و گفت: ایران یک جغرافیای محدود و ملت معمولی مثل دیگران نیست بلکه سرزمینی است که در طول تاریخ برای همه افراد بشر حرف داشته و پیشگام بوده است.
 
وی افزود: دستاوردهای علمی زکریای رازی و ابوریحان بیرونی امروز پس از قرن ها همچنان نو و پاسخگوی نیازهای علمی بشر است بنابراین ملتی که نقش محوری و تعیین کننده در فرهنگ و تمدن بشر داشته است باید افق نگاهش تمام جامعه بشری را دربرگیرد.
 
دکتر احمدی نژاد تأکید کرد: باید افق نگاهمان را جایی بگیریم که ایران به عنوان مرجع علمی و پژوهشی به ویژه در بخش پزشکی در جهان مطرح باشد.
 
رئیس جمهور با اشاره به اینکه امروز در کشور کارهای بسیار خوبی در بخش های بهداشت، دارو و درمان انجام شده است افزود: دولت با همه توان و در حد مقدورات پشتیبان کارهای علمی و پژوهشی است و امیدواریم با سرعت و شتاب بالاتر حرکت دانشمندان ما به سمت جلو ادامه یابد.
 
آقای احمدی نژاد گفت: بدانید که ابداع روش های درمانی و داروهای جدید در ایران در همه ملت های جهان نشاط و امید ایجاد کرده است.
 
رئیس جمهور در این جشنواره به 55 تن از برگزیدگان رشته های تحقیقاتی و علوم پزشکی لوح سپاس و جایزه اهدا کرد
 


ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.