سردار حجازي: اقدام شجاعانه الزيدي اعتراض ملت عراق عليه اشغالگري است

در اسلام دروغ و فريب ممنوع است اما با فصاحت، بلاغت، تاکيد، تکرار و برجسته سازي مي توان به خوبي يک سازمان را به مردم معرفي کرد و باعث افزايش منزلت اجتماعي آن شد. سردار حجازي ادامه داد: امروز سرمايه هر سازمان و نهادي تنها پول، دانش و تجهيزات نيست بلکه مهمترين سرمايه، سرمايه اجتماعي يک نهاد است که منزلت، جايگاه، قدرت و شان هر سازمان را نزد افکار عمومي نمايان سازد و يکي از ارکان ساخت اين اعتبار و منزلت روابط عمومي ها هستند. ..
دوشنبه، 2 دی 1387
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
سردار حجازي: اقدام شجاعانه الزيدي اعتراض ملت عراق عليه اشغالگري است
 
جانشين فرمانده کل سپاه گفت: اقدام شجاعانه منتظر الزيدي خبرنگار عراقي، پژواک اعتراض ملت عراق عليه اشغالگري است. اقدامي که بدون ترديد نشان از ابتکار، خلاقيت، فکر موثر و اثرشناسي در عرصه رسانه دارد.   
 
سردار سرتيپ پاسدار سيدمحمد حجازي در همياش تخصصي مسئولين روابط عمومي سپاه با بيان مطلب فوق افزود: سپاه پاسداران به عنوان يک سازمان تکليف مدار، ولايت مدار، دينمدار که باورهاي اسلامي در آن محور است بايد توسط روابط عمومي سپاه با بياني فصيح، بليغ و با فرياد رسا، برجسته سازي مطالب واستفاده از ابزار مشروع اسلامي به جامعه و مردم به خوبي معرفي شده و منزلت، جايگاه و اعتبارش به عنوان يک سرمايه اجتماعي به درستي شناخته شود.
وي در ادامه اظهار داشت: سپاه پاسداران به عنوان شمشير برنده نظام خار چشم دشمنان اسلام و انقلاب است و دشمنان هر چه در توان دارند در جهت تخريب سپاه به کار مي گيرند چون بيشترين مزاحمت را براي آنان دارد و نقشه ها و توطئه هاي آنها را خنثي مي کند.
وي يادآور شد: بسيج که بزرگترين سرمايه نظام اسلامي است قدرت واقتدارش در گرو منزلت و سرمايه اجتماعي سپاه است و به همين دليل بايد عناصر خلاق و توانمند جذب بسيج و سپاه شوند.
وي در ادامه گفت: روابط عمومي سازمان، در حقيقت مسئول تعامل با محيط است و امروز بر پايه نظريه سيستمي مديريت سازمان ها اگر تغييرات محيطي را درک نکنند محکوم به فنا و شکست هستند به همين خاطر روابط عمومي ها يکي از ابزارهاي مهم در عرصه تعامل با محيط هستند.
وي اضافه کرد: روابط عمومي مثل درختي است که در همه جا ريشه مي دواند. کار روابط عمومي اين است که از تمام اجزاء سازمان اطلاع و شناخت داشته باشد و پيام سازمان را به زيباترين و گوياترين وجه به افکار عمومي و جامعه منتقل کند و در مقابل پيام افکار عمومي و جامعه را نيز به سازما منتقل سازد.
وي تاکيد کرد: افکار عمومي امروز يکي از عناصر اصلي قدرت است. افکار عمومي جامعه دولت ها را سر کار مي آورد و باعث موفقيت سياستمداران و رهبران مي شود بنابراين نمي توانيم نسبت به اين موضوع بي تفاوت باشيم. ساخت و ترسيم افکار عمومي به عهده رسانه ها و رابط عمومي هاست.
وي با اشاره به اينکه افکار عمومي برداشت هايي از واقعيت دارند که رسانه هاي مختلف آنها را مي سازند، اظهار داشت: وسايل ارتباط جمعي در حال ساخت ديدگاه ها و نگرش مردم هستند.
سردار حجازي در ادامه گفت: در دنياي برده داري اگر جسم انسان در تسخير استعمار گران بود، امروز روح وفکر انسان ها در تسخير صاحبان قدرت و زر و زور است و مردم در دنياي غرب بدون آن که متوجه شوند راهي را مي روند که مستکبرين مي خواهند و به وسيله رسانه ها به اهدافشان مي رسند.
وي با بيان اين که بايد امروز تبليغ درست از نادرست شناخته شود، افزود: در اسلام دروغ و فريب ممنوع است اما با فصاحت، بلاغت، تاکيد، تکرار و برجسته سازي مي توان به خوبي يک سازمان را به مردم معرفي کرد و باعث افزايش منزلت اجتماعي آن شد.
سردار حجازي ادامه داد: امروز سرمايه هر سازمان و نهادي تنها پول، دانش و تجهيزات نيست بلکه مهمترين سرمايه، سرمايه اجتماعي يک نهاد است که منزلت، جايگاه، قدرت و شان هر سازمان را نزد افکار عمومي نمايان سازد و يکي از ارکان ساخت اين اعتبار و منزلت روابط عمومي ها هستند.


ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.
موارد بیشتر برای شما