تجدید نظر در تداوم ریاست لاریجانی بر مجلس

نه تنها «دولت مدرن»، که رفتار این روزهای علی لاریجانی نیز نسبتی با اصول و اصولگرایی ندارد. کافی است برای اثبات این مدعا عملکرد او در یک ماه اخیر بازخوانی شود.
سه‌شنبه، 3 دی 1387
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
تجدید نظر در تداوم ریاست لاریجانی بر مجلس
نه تنها «دولت مدرن»، که رفتار این روزهای علی لاریجانی نیز نسبتی با اصول و اصولگرایی ندارد. کافی است برای اثبات این مدعا عملکرد او در یک ماه اخیر بازخوانی شود.
1- مدیریت او بر مجلس به گونه‌ای بوده است که آیت الله جنتی در خطبه‌های نماز جمعه با بیان لزوم اولویت‌بندی دستور کار مجلس می‌گوید: شما بايد از وساوس نفساني دوري كنيد و براي قشر محروم و پابرهنه‌ها دل بسوزانيد و به دولت براي رسيدگي به آنها كمك كنيد. اولويت را به فرهنگ اسلام بدهيد؛ چرا كه فرهنگ اسلام بايد زنده بماند. بايد در كاهاي خود اولويت‌بندي كنيد و وقت خود را به مسايل كم‌ارزش صرف نكنيد.
مردم ملاحظه کنند مصوبات مجلس برای نشر فرهنگ اسلام، رفاه محرومین و اولویت‌های کاری این مجلس چه بوده است.
2- لاریجانی خواهان بررسی نامه کنگره آمریکا برای گشودن باب مذاکره می‌شود. امری که نیازی به توضیح ندارد. برادر او هم برای توجیه این سیاست راهی دانشگاه شریف شده و به ایراد سخن می‌پردازد.
3- لاریجانی با ترتیب دادن جلسه‌ای که باید آن را یک «نمایش سیاسی» دانست، مخالفان  اصولگرایی، خط امام(ره) و قانون اساسی را به مجلس دعوت می‌کند. اصلا مجلس کدام کشور 30 سالگی خود را در 28 سالگی جشن می گیرد؟
جالب آنکه او در میتینگ سیاسی خود در قزوین که پس از انتقادات اخیر از او برپا شد، می‌گوید: نباید توهم تؤطئه داشت. همچنین می‌گوید: دوستان انقلاب باید هوشیار باشند و با کوچکترین مسئله‌ای به جان هم نیفتند، ما باید با بیگانگان سخت باشیم نه دوستان خودمان.
آیا بررسی نامه کنگره آمریکا که آقای لاریجانی آن را وعده می‌دهد، نیز اقتضاء «سختی با دشمن» است؟!
اصولگرایان مجلس مطمئن باشند تداوم رفتاری که رئیس منتخب و مذبذب آنان پیشه نموده است، اعتماد مردم به آنان را خدشه‌دار خواهد کرد؛ چراکه آنان با کسی عقد اخوت نبسته‌اند و قاطبه اصولگرایان مجلس نیز در برابر رفتار لاریجانی موضعی شفاف اتخاذ نکرده‌اند. لذا پیشنهاد می‌شود همانگونه که صلاحیت آقای کردان مجددا بررسی گردید و اقدامی اصولگرایانه نامیده شد، صلاحیت آقای لاریجانی برای ریاست مجلس نیز مجددا بررسی گردد.


ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.
موارد بیشتر برای شما