پيش شرط های گروههای مختلف دوم خردادی برای رسيدن به اجماع

با اعلام كانديداتوري رسمي كروبي و عارف و منتفي شدن شوراي حكميت، قائم مقام اعتماد ملي از احزاب اصلاح طلب خواست براي رسيدن به اجماع در انتخابات آتي اگر پيش شرط دارند پيش شرط خود را ارایه كنند كه در همين ارتباط هر يك از احزاب پيش شرط خود را معرفي كردند.
سه‌شنبه، 3 دی 1387
تخمین زمان مطالعه:
موارد بیشتر برای شما
پيش شرط های گروههای مختلف دوم خردادی برای رسيدن به اجماع
با اعلام كانديداتوري رسمي كروبي و عارف و منتفي شدن شوراي حكميت، قائم مقام اعتماد ملي از احزاب اصلاح طلب خواست براي رسيدن به اجماع در انتخابات آتي اگر پيش شرط دارند پيش شرط خود را ارایه كنند كه در همين ارتباط هر يك از احزاب پيش شرط خود را معرفي كردند.
پيش شرط كارگزاران براي رسيدن به انتخابات طرح شوراي حكميت و نظر سنجي است
عضو شوراي مركزي حزب كارگزاران گفت: در حال حاضر بهترين راهكار براي رسيدن به اجماع در انتخابات رياست جمهوري به اجرا درآوردن طرح شوراي حكميت و نظر سنجي است كه مي توانند موفقيت هاي خوبي را براي جبهه اصلاحات حاصل كنند.
هدايت آقائي گفت: نبايد بگذاريم تا مذاكرات قطع شود و بايد همچنان طرح شوراي حكميت و نظر سنجي را به عنوان راهكار هاي مناسب انتخاباتي به كار بنديم. حزب كارگزاران قصد دارد با اين طرح ها وارد عرصه انتخابات شود و كانديداي مشترك و واحد را در دستور كار خود قرار دهد.
وي تصريح كرد: اعتماد ملي با گذاشتن پيش شرط خود ضرب الاجل 20 آذر را مطرح كرد و همين مساله طرح شوراي حكميت را با چالش مواجه كرد، ولي بايد تلاش كنيم تا طرح شوراي حكميت به عنوان يك راهكار براي رسيدن به اجماع حداكثري در دستور كار هم گروه هاي اصلاح طلب قرار گيرد.
تفويض اختيارات به خاتمي و كروبي پيش شرط ما براي رسيدن به اجماع در انتخابات پيش رو است
در همين ارتباط رئيس شوراي عالي حزب همبستگي گفت: تفويض اختيارات به كروبي و خاتمي توسط همه احزاب در زمينه انتخابات رياست جمهوري دهم بهترين پيش شرط است.
محمد رضا راه چمني با توصيه به قبول اين پيش شرط توسط همه احزاب اصلاح طلب افزود: با توجه به اينكه مسایل انتخابات رياست جمهوري دهم از پيچيدگي خاصي برخوردار است بهترين راهكار سپردن تمام اختيارات احزاب به شخص خاتمي و كروبي است.
وي افزود: ما اختيارات حزبي خود را در زمينه انتخاب كانديدا و چگونگي ورود به انتخابات و اجماع دفاعي كروبي و خاتمي مي سپاريم تا در نهايت اين دو تصميم بگيرند.
راه چمني با اشاره به اينكه اين پيشنهاد مي تواند تا هر زماني عملي شود، اظهار داشت: معتقدم اگر كل مجموعه كار را به اين دو بسپارد توافق نهايي صورت مي گيرد و در عير اين صورت انسجام احزاب اصلاح طلب با چالش همراه مي شود.
وي در تشريح موضع حزب اعتماد ملي مبني بر اینکه شنيدن اظهار نظر ها ضرري ندارد و پس از شنيدن شرايط همه احزاب با گفتگو و مذاكره مي توان راه حل نهايي را پيدا كرد.
شوراي هماهنگي جبهه اصلاحات پيش شرط ما براي تمكين از تصميمات
دبير كل حزب اراده ملت گفت: با توجه به سابقه حقوقي شناخته شده شوراي هماهنگي جبهه اصلاحات تمام احزاب اصلاح طلب شوراي هماهنگي را در دستور كار خود قرار دهند.
حكيمي پور با تاكيد بر اينكه خط مشي حزب اراده ملت وحدت اصلاح طلبان و اجماع بر سر كانديداي قدرتمند است، بيان داشت: ما بر اين عقيده هستيم كه با رسيدن به ائتلاف حداكثري اجماع بر فردي كه در جريان اصلاحات مقبوليت و راي آوردن مطلوبي دارد مهيا خواهد شد.
وي تصريح كرد: ائتلاف حداكثري جبهه اصلاحات با همكاري و هماهنگي احزاب اصلاح طلب با شوراي هماهنگي جبهه اصلاحات حاصل خواهد شد.
دبير كل حزب اراده ملت در پاسخ به سوالي مبني بر اينكه پيش شرط حزب شما براي رسيدن به اجماع در انتخابات آتي چيست، اظهار داشت: پيش شرط حزب ما براي رسيدن به اجماع در انتخابات تبعيت از تصميمات هماهنگي جبهه است. زیرا محوريت شوراي هماهنگي در بستر انتخابات و ناديده گرفتن رويكردهاي انتخاباتي تمامي احزاب اصلاح طلب اجماع و رسيدن به كانديدايي اصلح را ميسر خواهد كرد.
حكيمي پور با اشاره به تصويب جدول زمان بندي كميته انتخابات شوراي هماهنگي جبهه اصلاحات اذعان نمود: جدول زمان بندي كميته انتخابات جبهه اصلاحات از ماه مبارك رمضان در شوراي هماهنگي جبهه اصلاحات به بحث گذاشته شده و قطعا با اعلام حضور تمام كانديداها در عرصه انتخابات رسيدن به كانديدايي اصلح در اين شورا بررسي خواهد شد.
وي خاطر نشان كرد: قطعا احزاب اصلاح طلب با همكاري و توافق با شوراي هماهنگي جبهه اصلاحات به وضعيت مطلوبي در انتخابات خواهند رسيد. چون سابقه حقوقي و شان شناخته شده اين شورا در ساماندهي ائتلاف حداكثري احزاب نقش بسزايي خواهد داشت.
تاكيد بر خرد جمعي به عنوان پيش شرط در دستور كار قرار گيرد
عضو شوراي مركزي حزب اسلامي كار گفت: احزاب اصلاح طلب براي رسيدن به ائتلاف خرد جمعي را در دستور كار خود قرار دهند. چون قطعا با تبعيت از خرد جمعي نتيجه مطلوبي براي جبهه اصلاحات حاصل مي شود.
اسماعيل حق پرستي با تاكيد بر تابع بودن احزاب بر خرد جمعي براي رسيدن و ائتلاف در انتخابات آتي اظهار داشت: هر جناحي براي موفقيت در عرصه انتخابات بايد به نقطه اشتراك و اجماع برسد و بي شك اجماع و ائتلاف تنها در به امضا رسيدن ميثاق خرد جمعي توسط تمام احزاب آن جناح ميسر خواهد شد.
وي با طرد كردن طرح شوراي حكميت تصريح كرد: شوراي حكميت ساز و كار مناسبي براي اجماع اصلاح طلبان نبود. زیرا تنها حكميت اشخاص در آن لحاظ شده بود و خرد جمعي چنين حكميتي را قبول نخواهد داشت.
عضو شوراي مركزي حزب اسلامي كار اذعان داشت: ائتلاف بر اساس خرد جمعي تنها با حضور دبيران احزاب اصلاح طلبان محقق خواهد شد و در اين ائتلاف خبري از حكميت شخصي نيست بلكه خروجي ائتلاف خردجمعي تمام احزاب است.


ارسال نظر
با تشکر، نظر شما پس از بررسی و تایید در سایت قرار خواهد گرفت.
متاسفانه در برقراری ارتباط خطایی رخ داده. لطفاً دوباره تلاش کنید.